Lewitacja Mechaniczna - czyli jak napędzano Vimany

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Wielu z was za pewne sie zastanawiało, o ile już do nich dotarło że obiekty UFO nie są filmową fikcją, ani dziełami żartownisiów, a pełnoprawnym zjawiskiem, które każdy może zaobserwować, zastanawiało się - jak te maszyny działają ? Wielu to pytanie spędza sen z powiek. W historii tego wieku wielu było amatorów i  inżynierów, próbujących zgłębić tę tajemiczą wiedzę.

 

 

Dziś jest sieć i każdy laik może przedstawić swój pomysł światu, o ile na prawdę jest warty uwagi. Tak też było z tym filmem, na którego trafiłem przypadkiem, szukając informacji o Vimanach.  Zatem o co chodzi ? Efekt jest prosty, i nie potrzeba tu tęgich głów by go pojąć, i zrozumieć. Każdy bez problemu laik, intuicyjnie wyczuje w jaki sposób ta hipotetyczna maszyna, działa. Cały mechanizm, jest oparty na znanej wszystkich sile - Sile dośrodkowej, odpowiedzialnej za wpadanie aut do rowu, przeciążeniom w samolocie i zabawie na karuzeli.

 

Napęd ten jak widać na filmie, składa się z mechanizmu okrytego metalową sferą. W jego skład wchodzi kilka części - Środkowe koło napędowe, na którym zamocowane jest durgie - mniejsze koło, zaś do mniejszego, jest przyczepiony cienki walec. Wszystko przypomina trochę, model ruchu ziemi i księżyca wokół słońca.

[ibimage==20563==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Zgodnie z opisem w filmie, środkowy krążek, wzbudzony w ruch obrotowy np. silnikiem elektryczym, porusza mniejszym, a ten zaś wzbudza w ruch walec, który dzięki sile dośrodkowej, porusza całym obiektem. Oczywiście, na filmie efekt jest spowolniony, i to bardzo, i mogłoby się wydawać że taka maszyna, latałaby by "skokami" synchronizując się z wychyłem "walca". Ten efekt zaniknie, i stanie się zupełnie płynny, gdy prędkość walca będzie duża, a to nie jest trudne do wykonania. Sterując położeniem walca, mając do dyspozycji kilka takich jednostek napędowych, jest możliwe sterowanie kierunkiem siły tychże jednostek. Jest to trudne, ale wykonalne.

 

Ale co mają z tym wspólnego Vimany ?

Vimany wykorzystywały rtęć, bardzo ciekawy metal. Według mahabharaty podgrzana, rtęć, stwarzała "napędowy wir powietrza". Cokolwiek by to miało oznaczać. Ale według autora filmu, jeśli przyjrzymy się torowi ruchu, walca w maszynie opisanej wyżej zauważymy ciekawy kształt. Tor ruchu walca, przypomina do złudzenia - dwie połączone, "ogonami" złote spirale.

[ibimage==20565==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Już samo to jest niesamowite że w tym napędzie można znaleźć ślad złotej proporcji, która może być kluczem do rozwiązania zagadki. Ale to nie wszystko - zgodnie z tym co pisze autor, jeśli tor ruchu walca, zastąpimy budując pierścień, wypełniony w środku rtęcią, w kształcie jaki widzimy w filmie, wzbudzając rtęć prądem elektrycznym, schłodzoną do bardzo niskich temperatur, przechodzi ona w stan nadprzewodnictwa, dzięki czemu opór elektryczny zanika, a rtęć w cylindrze zaczynie niebywale przyspieszać, ze względu na brak owego oporu.

 

Ta rtęć przyspieszona do niebywałych prędkości, wytwarza ową siłe dośrodkową, która odpowiednio skierowana  "ciągnie" całą jednostkę za sobą. Najciekawszym jest fakt, że napęd działa wszędzie, nie ma wpływu na niego próżnia i brak grawitacji, ba ! Taki napęd w przetrzeni kosmicznej, ze względu na brak siły grawitacji, zyskuje o wiele lepsze osiągi jak tuż nad powierzchnią ziemi. 

[ibimage==20564==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Wielu powie - przecież to niemoże działać, to ciągnięcie siebie za włosy! Otóż nie. Efekt ten jest fizyczny i namacalny, i korzystają z nich np. koła zamachowe, i szybko kręcące się żyroskopy. Aby bardziej uzmysłowić na czym ten efekt polega, można go porównać do wprawiania w ruch wózka, rozbujając go, siedząc w jego środku.

 

Statki, czy maszyny z takim napędem, trudno kontrolować. Być może to mieli na myśli niemcy, gdy tworzyli muchołapki, a sami twierdząc o Haunebu, że potrafili je zbudować, lecz nie potrafili ich kontrolować, by były użyteczne. Obiekt z takim napędem może poruszać się pod dowolnym kątem, może zawisnąć w powietrzu, i w mgnieniu oka przyspieszyć do niebywałej prędkości, i z takim samym impetem zatrzymać się w miejscu. Może komuś ten film podsunie lepszy pomysł, albo zachęci do działania w tym kierunku. Wreszcie ile ludzi tyle pomysłów.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Men007

Wszyscy są bardzo blisko

Wszyscy są bardzo blisko rozwiązania, zagadki wykonania pojazdu kosmicznego, który może latać z prędkością od najmniejszej do największej bez ograniczeń grawitacji, próżni, atmosfery. Sam wykonałem taki pojazd, który spełnia wszystkie warunki i marzenia naukowców. Niestety ze względu na brak dostępu do dużej ilości zakazanego składnika, nie mogę rozwinąć budowy na większą skalę. Ale pojazd ten ma średnicę tylko 10cm i posiada siłę udźwigu 100 kg. 

Portret użytkownika wujek hasan

Hopaki, komenty czytałem z

Hopaki, komenty czytałem z większą radochą niż sam artykuł Smile
Bacuś, walczysz twardo, ale retoryką. Alphard wrzucił coś więcej niż pralkę, choć przyznam że porównanie trafne Smile I właśnie apropos pralki - cały czas ktoś zakłada że konstrukcja rozdupcyłaby się przy większych obrotach. Ale zapominamy że konstruktorzy Viman byli na wyższym poziomie rozwoju niż my obecnie i zapewne dysponowali materiałami odpornymi na udary, rdzę i zarysowania. Więc myślę że kwestie wytrzymałości materiałowej możemy sobie odpuścić i skupić się na rozważaniach teoretycznych odnośnie samej zasady.

Portret użytkownika Z jak M

Zwał jak zwał -- Ci co

Zwał jak zwał -- Ci co zwracaja uwagi innym niech sami na siebie patrza bo zamiast pilnować siebie innych kontrolują - a co z twoim życiem - będziesz tylko pouczał patrz na siebie dla Ciebie to Vinama ok a dla innych Wimana czy tam Vimana a nawet gdyby była Finama czy Fimana JA ZROZUMIEM A TY CHCESZ POKAZAC ZE POTRAWISZ SIĘ FYFYSZYĆ I WYJŚĆ FSZED ŻEREG. Nie zrozumiałeś to zwróć mi uwagę może posłucham.

Portret użytkownika rouf

Zanam ten film już od

Zanam ten film już od conajmniej 2 lat. Kiedyś przeprowadziłem symulacje takiego napędu w programie Algodoo i niestety nie działał. Cały "silnik" śmiesznie podskakuje, ale siła nośna takiego napędu jest na tyle mała, że w najlepszym przypadku jest w stanie utrzymać swoją masę w miejscu ale nie jest w stanie udzwignąć się ponad swoją startową pozycję.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj