Czy o losie ludzkich idei i wynalazków decydują siły magiczne?

Kategorie: 

Źródło: Internet

Na świat, w którym żyjemy, wpływać mogą istoty, których istnienie wielu „racjonalnie myślących” ludzi zdecydowanie odrzuca. Czy to możliwe, że za wszystkimi wydarzeniami w całej historii cywilizacji stoją inteligentne siły nie tylko spoza naszej planety, ale także z innych wymiarów? Co jeśli światem rządzą mistrzowie… magii?

Zwolennicy teorii spiskowych są przekonani, że istnieje globalna zmowa milczenia, prowadzona na skalę światową kampania tuszowania niewygodnych informacji. Z reguły sugerują, że chodzi o tajne programy w ramach których przedstawiciele naszego gatunku współpracują z kosmitami i rozwijają technologie, które znamy jedynie z fantastyki naukowej. Co jeśli to tylko część prawdy?

Analizując prace czeskiego okultysty Franza Bardona, zwłaszcza Praktykę magicznej ewokacji, napotyka się na mnóstwo przykładów dających powód do rewizji ludzkiego, „racjonalnego” stosunku do biegu dziejów. Nauki kabalistyczne i hermetyczne uczą, że język i słowa to potężne narzędzia kreowania rzeczywistości.

Dla kabalisty, który na wzór Twórcy, może stworzyć słowem wszystko, nic nie jest niemożliwe. Może on wywołać słowem dowolny skutek w mikrokosmosie, a jeśli to potrzebne, również we wszechświecie - makrokosmosie. Wszystko to jest możliwe poprzez kontakt z potężnymi istotami z innych wymiarów.

Jeśli magowi uda się uzyskać kontrolę nad bytem o imieniu Osrail, będzie posiadał pełną władzę nad życiem i śmiercią każdego człowieka.

Bruahi jest strażnikiem wszystkich wynalazków w pierwiastku akashy, by nie zostały one zrealizowane przed swoim czasem. Jeśli okoliczności tego wymagają, inspiruje on określone osoby do stworzenia określonych wynalazków i powoduje, że zostaną one zrealizowane w fizycznym świecie. Jednak ten byt również powstrzymuje ludzi o wysoce intuicyjnych zdolnościach przed stworzeniem wynalazków, które jeszcze muszą poczekać na opublikowanie, być może wiek albo nawet kilka stuleci. Ukazuje on magowi będącemu w jego łaskach, pod przysięgą tajemnicy, jakie wynalazki pojawią się na naszym świecie za sto czy za tysiąc lat.

Sarasi jest pierwotnym inicjatorem wszelkich ludzkich ideałów, niezależnie od tego, czy dotyczy to świata fizycznego, astralnego czy mentalnego. W zależności od dojrzałości i rozwoju ludzkości, kontroluje on najróżniejsze ideały każdej osoby i stwarza sytuacje oraz możliwości dla realizacji ideału w świecie mentalnym, astralnym bądź fizycznym, w mniejszym lub większym zakresie. Sarasi dostarcza człowiekowi odpowiedniego entuzjazmu i wytrwałości dla realizacji danego ideału w zależności od dojrzałości tej osoby i jej losu. Może on również nauczyć maga wielu rzeczy: na przykład jak różne ideały rodzą się w naszym świecie i jak z niego znikają; co więcej, Sarasi powie mu o ideałach, które pojawią się dopiero w dalekiej przyszłości.

Peralit uczy maga jak tworzyć dziecko świadomie w magiczny sposób i daje mu specjalne instrukcje dla edukacji dziecka przed jego właściwymi narodzinami, co pozwala na wpojenie nieurodzonemu jeszcze dziecku określonych cech, zdolności i talentów. Mag jest również informowany przez Peralita, który duch strefy oplatającej ziemię wrodzi się w stworzone przez niego dziecko i jaki będzie ono miało los i karmę.

Jeśli mag tego chce, Darachin poda mu stosowne instrukcje i pokaże mu metody pozwalające na wejście w intelektualne zdolności każdej osoby i działanie w czyimś stanie świadomości. Ta zdolność czyni maga panem umysłu i intelektu każdego człowieka.

Peresch kontroluje wszystkie polityczne zdarzenia w naszym fizycznym świecie. Zależnie od stopnia rozwoju i dojrzałości ludzkości, powoduje on, że ta czy inna idea staje się ważna i wartościowa dla społeczeństwa. Co więcej, decyduje on o czasie trwania politycznej siły, albo poprzez odpowiedni dyplomatyczny rozwój, albo poprzez wojny i pozwala poglądom politycznym ponosić porażki lub odnosić sukcesy, mając na uwadze duchowy rozwój ludzkości.

Milon wprowadza maga do Boskiej Magii, zwłaszcza do Magii Akashy i uczy go jak w magiczny sposób świadomie tworzyć w akashy różne przyczyny, by wywołać określone skutki w świecie mentalnym, astralnym i fizycznym. Gdy tylko mag całkowicie kontroluje ten rodzaj magicznej praktyki, jest on w stanie tworzyć w pierwiastku akashy przyczyny na długo przed ich realizacją, nawet wiele lat naprzód. Dzięki temu mag staje się doskonałym mistrzem w dziedzinie kontrolowania losu i ma swoją własną karmę, jak i karmę innych ludzi, w swoich rękach.

Mag, który pozyska zaufanie  bytu o imieniu Liteviche, zostanie przez niego wtajemniczony w najgłębsze tajemnice magii i kabały i będzie mógł władać potężnymi słowami, poprzez które będzie w stanie natychmiast uspokajać największe sztormy na morzu, zatrzymywać przerażające erupcje wulkanów, zabijać całe armie, wygrywać wojny itd.

Prowadzony przez Borię mag, staje się wszechwiedzącą i wszechmocną osobą w odniesieniu do mikro- jak i makrokosmosu i nikt poza „Jedną Niespersonifikowaną Boską Opatrznością” nie może nim rządzić.

Jeśli to co opisywał Franz Bardon jest faktem, w zasadzie wszystkie ludzkie działania są kontrolowane przez byty duchowe. Trzeba więc zadać kluczowe pytanie: ile tak naprawdę zależy wyłącznie od nas?

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika angelus

zapewniam Cię, że

zapewniam Cię, że schizofrenia jest wyłącznie chorobą psychiczną, aczkolwiek czynniki ją wywołujące zaostrzają zmysły bardziej, niż u człowieka zdrowego, stąd mylne wrażenie, że chory widzi i słyszy więcej... Smile Tak, bo ma swój świat chorej wyobraźni...

Portret użytkownika Poser

Odnośnie chorob psychicznych,

Odnośnie chorob psychicznych, w Polsce szacunkowo mówi się o 1/4 całej populacji.
Gdyby przestudiować dokładnie ICD-10 (F00-F99) okazuje się że większość jest chora.
Częśc z tych chorób to po prostu nie akceptowalne społecznie zachowania i tylko dlatego są tam wpisane. I ta lista dynamicznie się zmienia... choroby w pewnym momencie przestają być chorobami (np homosekualizm)

Wśród wielu schizofreników można wyróżnić pewne wzorce.
M.in. że kontroluje ich telewizja, że zostali oni i ludzie zostali zaprogramowani, a często też paranoiczne myśli odnośnie że ktoś ich chce skrzywdzić.
Odbierają oni pewne emocje na innym poziomie i ich część nadaje w tym miejscu różne specjalne znaczenia dla wydarzeń. (na poziomie podswiadomym ignorujmy pewne elementy, oni je wychwytują lub nawet szukają na siłę)
Tak jak tekst można interpretować na bardzo wiele sposobów, ale czy istnieje jedna prawidłowa interpretacja?
W piosenkach każdy znajduje coś dla siebie...

https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_Littlewooda
"prawo statystyczne stwierdzające, że dana osoba może oczekiwać doświadczenia zdarzenia o prawdopodobieństwie 1:1 000 000 (tak zdefiniowanego pojęcia „cudu”) z częstością średnio około jednego na miesiąc"
Cuda się zdarzają... owe 'cuda' potrafią być czynnikiem wywołującym.

Nie upraszczałbym ich świata do F20 i kilku linijek tekstu o urojeniach czy halucynacjach, zbyt mało wiemy w pewnych kwestiach... 
Ich problemy dotykają fundamentalnych spraw... a jedyne co możemy im obecnie zaoferować to leki antypsychotyczne (są tokstyczne nawet w niewielkich ilościach) które mają za zadanie wyłączyć ich ze społeczeństwa, wyłączyć pociąg seksualny i zrobić z nich psychicznych kastratów. Ten sposób 'leczenia' nie odbiega od średniowiecznych metod, ubrany jest tylko w ładne opakowanie Biggrin

Portret użytkownika jaa

Nie ma czegoś takiego jak

Nie ma czegoś takiego jak wzorzec zdrowia. Zwłaszcza zdrowia psychicznego. Jeżeli ktoś kiedyś, nawet dawno w dzieciństwie, nawet w formie zabawy, zajmował się czymś podchodzącym pod tak zwane czary, albo magię, bez względu na nastawienie do tego, to tym samym rekonfigurował siebie pod takie oddziaływanie. Jeżeli przerwał to co wtedy robił i nawet zapomniał to rekonfiguracja mogła zostać utrwalona. Tym samym, jeżeli to co robił było takie, że wzmacniało go w czymś co robił to później mógł mieć tak zwanego farta w różnych sytuacjach. Ale, jeżeli zrobił coś po łebkach, czyli zrekonfigorował się niezbyt dobrze to potem mógłby mieć w różnych sytuacjach niefart, a nawet różne oddziaływania na psychikę skutkujące nawet jakimiś chorobami psychicznymi. To, jak w samochodzie na przykład luz na kierownicy, albo brak zbieżności kół. Niby da się z tym jechać, ale na dłuższą metę samochód może zawieść w najmniej korzystnym momencie. Do tego dochodzi też czynnik wzrostu tego elementu, który jest zwichrowany i narastanie (niejako przzyciąganie) sytuacji, które odpowiadają takiej rekonfiguracji. Dlatego wtedy warto się odrekonfigurować. Ale, że samemu trudno, to są jakby sposoby odgórne, coś jak antywirus, który czyści i przestawia psychikę na właściwe tory.

Portret użytkownika b@ron

a wiesz, żę sam się kiedyś

a wiesz, żę sam się kiedyś zastanawiałem, czy schizofrenia to choroba, czy może opcja widzenia więcej... no nie będę się kłucił, jednak jak ktoś podaje się za okultyste i wymienia imiona istot z innych wymiarów to najzwyczajniej zapala mi się czerwona lampka

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj