Ekspert alarmuje, że algorytmy zaczęły kontrolować ludzkość

Kategorie: 

Źródło: pixabay

Czy postęp technologiczny może być dla nas zagrożeniem? Być może brzmi do absurdalnie, przynajmniej na pierwszy rzut oka, ale jeden z naukowców zasugerował, że roboty powoli i skutecznie przejmują kontrolę nad naszym światem.

Najbardziej popularne wyobrażenie potencjalnego konfliktu ludzi z maszynami przedstawia wybuch wojny. W fantastyce naukowej bardzo często spotykamy się z robotami, które pewnego dnia zyskują świadomość i uznają człowieka za zagrożenie dla swego istnienia. Wielu ekspertów wychodzi z założenia, że roboty pewnego dnia faktycznie mogą się zbuntować przeciwko ludzkości.

Jednak Dionysios Demetis z Uniwersytetu w Hull przedstawił nieco inne podejście do tego problemu, które w obecnej sytuacji jest bardziej trafne. Naukowiec doszedł do wniosku, że role technologii informacyjnej i ludzi odwróciły się. W przeszłości, człowiek korzystał z technologii jak z narzędzia, lecz dziś można zaobserwować, że technologia zaczęła nas wykorzystywać, a nawet kontrolować.

Demetis wskazuje, że maszyny coraz częściej podejmują decyzje za nas, a my stopniowo ograniczamy nasze własne umiejętności podejmowania decyzji. Można powiedzieć, że ludzie dobrowolnie oddają się w ręce technologii i godzą się na to, aby maszyny decydowały i wykonywały za nas różne czynności, a nawet kształtowały nasze umysły.

Algorytmy stały się obecne praktycznie w każdej sferze naszego życia – w pracy, marketingu, analityce, systemach zbrojeniowych, a nawet w życiu codziennym. Sztuczna inteligencja powstała po to, aby ułatwić nasze życie, lecz im częściej pozwalamy maszynom decydować za nas, tym bardziej stajemy się zbędni. Dionysios Demetis twierdzi, że ostatecznie technologia może przejąć pełną kontrolę nad ludzkością. Jednak wielu ludzi nawet nie zdaje sobie z tego sprawy.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika jezusżrekałdiabłówzmaryjąiświętymi

wg świętego jakiegos jezus mu

wg świętego jakiegos jezus mu powiedział, ze mózg jest w zasadzie jedynie radioodbiornikiem........nauka bredzi, ze mózg wytwarza myśli, emocje, uczucia, ze miłosc to chemia w mózgu itd. Elektryczny wszechswiat ,oni sa falami radiowymi(i mediami tv,całym show bisnesem ) i elektrycznoscia i kazdy w swoim wymiarze, z którego sam siebie odbiera mózgiem odbiornikiem. Zespół lemon napraw backamsking spiewa o spsuciu węchu psu tortur żeby im już nie węszył w systemie.Bogowie to zuo, jezus żre kał, scatognostycyzm! jezu ratuj, a ty adminie nie usuwaj moich komentarzy bo diabły mnie zabieraja do piekła i nawet nie chce mi sie pisac sensowniej i składniej, ale to nie znaczy ze to brednie.

Portret użytkownika głupota nie boli

Mówię o tym już od lat ...

Mówię o tym już od lat ... ale bez skutku , mało tego ,wielu kretynów jest z takiego obrotu spraw zadowolonych i uważają ,że to dobrze ! Nie mam już na nich siły , czuję się jakbym sam w pojedynkę próbował powstrzymać napór lodowca ... głópców jest coraz więcej , chyba produkują ich taśmowo.

Portret użytkownika KRNABRNY

Chyba jestem zmuszony napisać

Chyba jestem zmuszony napisać tutaj małe sprostowanie do artykułu. Tytuł i sam artykuł mówi mniej więcej o tym że algorytmy zaczeły kontrolować ludzi. To nie prawda. Musicie zdać sobie sprawę że coś takiego jak sztuczna inteligencja nie istnieje, Pod tą nazwą skrywa sie po prostu program ktory wykonuje kolejne polecenia wedlug wprowadzonych parametrow. Nie ma to nic wspolnego z inteligencja. Jednak robi sie wokol tego tyle szumu żeby do ludzi nie dotarło że te programy ktos napisał! Rozumiecie? Nie jestesmy kontrolowani przez algorytmy ale przez ich twórców. Dla nich to wygodnie bo w razie czego zawsze winna maszyna:-) Nie dajcie sie na to złapać. "Wyrocznia nie ma wladzy, władzę mają kapłani"

Portret użytkownika bujakas

To powiedz mi teraz czym

To powiedz mi teraz czym różni się człowiek i jego "myślenie" od SI wykonywującej tylko to do czego została zaprogramowana? Jesteśmy albo "zostaliśmy" zaporogramowani do pewnych rzeczy (tak samo jak programujemy maszyny) a to, że tego nie widzimy to inna sprawa (tak samo jak nie widzi tego SI, która wykonuje tylko wgrane "algorytmy"...)

Portret użytkownika lipka

I wszystko w temacie,

I wszystko w temacie, kontrola jest ale nie maszyny nas kontrolują tylko ci dla których ktoś te programy napisał, zleceniodawca kontroli ludzi. Prosty przykład karta bankomatowa, jesli chcę wypłacić swoje pieniądze a nie mam nic na koncie to bankomat kasy nie da ale pójdźmy dalej, mam kasę na koncie i chcę wypłacić wszystko ale bank zablokuje mi konto to to jest właśnie kontrola ale nie maszyny-bankomatu ale konkretnego banku, który blokuje mi moją kasę a właściwie to właściciela tego banku i tu dochodzimy do fizycznej osoby odpowiedzialnej za stan kontroli mojej kasy w tym banku. Ten przykład łatwo zrozumieć ale innych bardziej subtelnych kontroli już nie każdy pojmie bo to wykracza poza ich sferę rozumienia problemu, stąd głupoty wciskane nie myślącym ludziom o inteligentnych maszynach kontrolujących ich życie.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika angelus

Ja o tym trąbię w każdym

Ja o tym trąbię w każdym okienku pocztowym i urzędzie, gdzie "system tak wymaga" padające z ust urzędnika. Oprogramowanie urzędów to własnie przejęcie kontroli nad przygłupim w swojej osobistej wiedzy urzędnikiem.

Portret użytkownika Kmieciu

I qrva wymyślił... Ludzki

I qrva wymyślił... Ludzki mózg jest biologicznym komputerem, to chyba oczywiste, że pracuje na algorytmach, tylko różnie je nazywamy (przywyczajenia, skłonności, itp.). Na pewno UFOszatan z NWO GMO to zrobił. Hylemorficznie. A co na to Izajasz, Sitchin, Zięba i inni od pramatmy totalnej biologicznej, altmedów i innych antynaukowych "nauk"?

 

Portret użytkownika jezusżrekałdiabłówzmaryjąiświętymi

na dwóch parach słuchawek

na dwóch parach słuchawek sprawdziłem i tak samo beznadziejnie dzisiaj brzmi ten kawałek!! juz ci o tym pisałem, wczoraj nie mogłem go przestac słuchac, przypominałem sobie w odcxzuciach moc ze słońca, moc mistycznego seksu itd.......dzisiaj jak sie obudziłem i sobie to puściłem myslałem ze słuchawki mi sie popsuły, wziałem inne i to samo!!!! to jest niemożliwe!!!! to musi byc jakos zakodowane tak zeby bez rozumienia i doswiadczenia zapłaty nie mozna tego było usłyszec, mi wczoraj jeszcze na chwile właczyli to odczucie, a teraz usuneli. Mandarin Plaza - the best of me ............sprawdzałem tez na odtwarzaczu i to samo. Na fb didzeja który to nagrał jest jakis tekst o tym ze "magiczna mikstura ze słońca też ma swoją date ważności"....rihanna miała płyte "music from te sun"...byłem zamykany w piekle na słońcu. Na słońcu płonie pierwiastk hel dodasz drugie l i wychodzi hell

Skomentuj