Ekspert alarmuje, że algorytmy zaczęły kontrolować ludzkość

Kategorie: 

Źródło: pixabay

Czy postęp technologiczny może być dla nas zagrożeniem? Być może brzmi do absurdalnie, przynajmniej na pierwszy rzut oka, ale jeden z naukowców zasugerował, że roboty powoli i skutecznie przejmują kontrolę nad naszym światem.

Najbardziej popularne wyobrażenie potencjalnego konfliktu ludzi z maszynami przedstawia wybuch wojny. W fantastyce naukowej bardzo często spotykamy się z robotami, które pewnego dnia zyskują świadomość i uznają człowieka za zagrożenie dla swego istnienia. Wielu ekspertów wychodzi z założenia, że roboty pewnego dnia faktycznie mogą się zbuntować przeciwko ludzkości.

Jednak Dionysios Demetis z Uniwersytetu w Hull przedstawił nieco inne podejście do tego problemu, które w obecnej sytuacji jest bardziej trafne. Naukowiec doszedł do wniosku, że role technologii informacyjnej i ludzi odwróciły się. W przeszłości, człowiek korzystał z technologii jak z narzędzia, lecz dziś można zaobserwować, że technologia zaczęła nas wykorzystywać, a nawet kontrolować.

Demetis wskazuje, że maszyny coraz częściej podejmują decyzje za nas, a my stopniowo ograniczamy nasze własne umiejętności podejmowania decyzji. Można powiedzieć, że ludzie dobrowolnie oddają się w ręce technologii i godzą się na to, aby maszyny decydowały i wykonywały za nas różne czynności, a nawet kształtowały nasze umysły.

Algorytmy stały się obecne praktycznie w każdej sferze naszego życia – w pracy, marketingu, analityce, systemach zbrojeniowych, a nawet w życiu codziennym. Sztuczna inteligencja powstała po to, aby ułatwić nasze życie, lecz im częściej pozwalamy maszynom decydować za nas, tym bardziej stajemy się zbędni. Dionysios Demetis twierdzi, że ostatecznie technologia może przejąć pełną kontrolę nad ludzkością. Jednak wielu ludzi nawet nie zdaje sobie z tego sprawy.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika angelus

Ja o tym trąbię w każdym

Ja o tym trąbię w każdym okienku pocztowym i urzędzie, gdzie "system tak wymaga" padające z ust urzędnika. Oprogramowanie urzędów to własnie przejęcie kontroli nad przygłupim w swojej osobistej wiedzy urzędnikiem.

Portret użytkownika Kmieciu

I qrva wymyślił... Ludzki

I qrva wymyślił... Ludzki mózg jest biologicznym komputerem, to chyba oczywiste, że pracuje na algorytmach, tylko różnie je nazywamy (przywyczajenia, skłonności, itp.). Na pewno UFOszatan z NWO GMO to zrobił. Hylemorficznie. A co na to Izajasz, Sitchin, Zięba i inni od pramatmy totalnej biologicznej, altmedów i innych antynaukowych "nauk"?

 

Portret użytkownika jezusżrekałdiabłówzmaryjąiświętymi

na dwóch parach słuchawek

na dwóch parach słuchawek sprawdziłem i tak samo beznadziejnie dzisiaj brzmi ten kawałek!! juz ci o tym pisałem, wczoraj nie mogłem go przestac słuchac, przypominałem sobie w odcxzuciach moc ze słońca, moc mistycznego seksu itd.......dzisiaj jak sie obudziłem i sobie to puściłem myslałem ze słuchawki mi sie popsuły, wziałem inne i to samo!!!! to jest niemożliwe!!!! to musi byc jakos zakodowane tak zeby bez rozumienia i doswiadczenia zapłaty nie mozna tego było usłyszec, mi wczoraj jeszcze na chwile właczyli to odczucie, a teraz usuneli. Mandarin Plaza - the best of me ............sprawdzałem tez na odtwarzaczu i to samo. Na fb didzeja który to nagrał jest jakis tekst o tym ze "magiczna mikstura ze słońca też ma swoją date ważności"....rihanna miała płyte "music from te sun"...byłem zamykany w piekle na słońcu. Na słońcu płonie pierwiastk hel dodasz drugie l i wychodzi hell

Strony

Skomentuj