Zdaniem uczonych Wszechświat może istnieć od zawsze

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Większość naukowców jest przekonana, że Wszechświat powstał w wyniku Wielkiego Wybuchu. Teoria ta, która miałaby wyjaśniać jego powstanie, jest bardzo popularna. Jednak uczeni opracowali nowy model, według którego Wszechświat istnieje od zawsze a Wielki Wybuch nigdy nie miał miejsca.

 

Najnowszy model Wszechświata został opracowany przez Ahmeda Faraga Ali'ego z egipskiego Benha University oraz Sauryę Das z brytyjskiego University of Lethbridge. Uważają oni, że osobliwość z której rozpoczął się Wielki Wybuch jest największym problemem ogólnej teorii względności, ponieważ wygląda to tak, jakby wszelkie prawa fizyki nagle przestały działać.

 

Model naukowców uwzględnia ciemną materię i ciemną energię, próbując rozwiązać wszystkie problemy ale jednocześnie odrzuca teorię Wielkiego Wybuchu. Uczeni w swoich badaniach opierali się o prace fizyka teoretyka Davida Bohma, który na początku lat 50. badał możliwość zastąpienia geodezji klasycznej trajektoriami kwantowymi.

Ali i Das zastosowali te trajektorie do równań, które również w latach 50. opracował indyjski fizyk Amal Kumar Raychaudhuri. W ten sposób udało się otrzymać poprawione o korekcję kwantową równania Friedmanna, czyli podstawowe równania kosmologii relatywistycznej, które określają ewolucję Wszechświata.

 

Opracowany przez nich model posiada elementy teorii kwantowej oraz ogólnej teorii względności. Ali i Das zakładają, że Wielkiego Wybuchu nigdy nie było a Wszechświat, w kategorii fizycznej, jest wypełniony kwantowym płynem, który składa się z tzw. grawitonów - jest to hipotetyczna cząsteczka, która nie posiada masy i odgrywa kluczową rolę w kwantowej teorii względności.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Kmieciu

Skądkolwiek by się nie wziął,

Skądkolwiek by się nie wziął, na pewno nie stworzył go pomniejszy bożek YHYHYHY z panteonu ugaryckiego, ani równie "istniejący" przemalowany na "Żyda Jezusa" egipski Horus. Podobnie jak żaden inny, im podobny, Kriszna, Zeus czy Quetzalcoatl. Halucynacji schizofreniczki Faustyny (ani innych, analogicznych świrów)  nie studiowałem, więc nie wiem czy Stworzycielka i Odkupicielka, Bogini Wszechmogąca Maryja mogła mieć coś z tym wspólnego...

 

Portret użytkownika Janusz

To, że twój malutki rozumek

To, że twój malutki rozumek nie potrafi sobie wyobrazić, że coś może istnieć od zawsze, nie znaczy że to nie jest możliwe Smile Jestes po prostu więźniem ograniczeń swojego małego rozumku. Ja rozumiem, że o wiele łatwiej jest żyć zdając się na wszechmogącego staruszka na chmurce z magiczną różdżką, ale jak to mawiają na Tybecie - wierzyć możesz we wszystko Smile 

Nauka dopiero raczkuje i wielu wielu rzeczy prawdopodobnie nie ogarnie, ale stara się w przeciwieństwie do takiego ograniczonego rozumku jaki ty posiadasz Smile

Portret użytkownika MaximusTDM

"Jeśli ciągle ewoluujemy,

"Jeśli ciągle ewoluujemy, jaki jest tego ostateczny cel? Ostateczny cel: absolutna perfekcja człowieka."

Błędne rozumowanie wynikające z braku wiedzy. Ewolucja to nie udoskonalanie organizmów  tylko szereg zmian w odpowiedzi na warunki w jakich organizmy żyją. Ewolucja wielokrotnie zawodziła pozostawiając nam pewne geny, które nie są nam potrzebne. Tak więc jeśli nagle cała populacja zacznie ćwiczyć rozwój mentalny i nauczy się poprzez ćwiczenia np. Deprywację sensoryczną, czy medytację np. Kontrolować własny mózg, to jak najbardziej będziemy się zbliżać do perfekcji, ale na to bym nie liczył. Ale to ciekawy aspekt możliwego rozwoju człowieka. Wiedzieliście, że w przypadku np. Rozdwojenia jaźni jedna osobowość może mieć np. Depresję i cukrzycę, a druga nie? To mózg kontroluje ciało, więc nauka kontroli mózgu to pierwszy krok ku nadczłowiekowi. 

Portret użytkownika b@ron

"Jeśli tak, to proszę o

"Jeśli tak, to proszę o podanie skąd się wziął Wszechświat i dlaczego powstał, bo przecież nikt o zdrowych zmysłach i w pełni sił umysłowych nie może twierdzić że wziął się z niczego i bez powodu ! To bardzo ważne:"

a i owszem, jednak bardzo niebezpieczne pytanie zadałeś... bo co jeśli to samo pytanie zadam ci w kwesti "skąd się wziął Bóg" kimkolwiek/czymkolwiek by on nie był ... bo przecież nikt o zdrowych zmysłach ... itd.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj