Dziwna fala przeszła przez Jowisza, czy kosmos jest hologramem??

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Jeden z astronomów amatorów z Dublina w Irlandii, zdołał uchwycić ciekawą anomalię Jowisza. Największa planeta układu słonecznego jest łatwym obiektem obserwacji za pomocą niezbyt amatorskich teleskopów.

Ta obserwacja miała miejsce nocą około 3:05 nad ranem 8 kwietnia 2017 roku. Dopiero niedawno opublikowano to niezwykłe nagranie przedstawiające nietypową anomalię Jowisza. 

 

Można na nim zauważyć, że przez Jowisza, przechodzi jakaś dziwna fala i to dwukrotnie. Zdaje się mieć ona zasięg planetarny. Jedna z hipotez zakłada, że może to być jakaś wada matrycy CCD stosowanej do rejestracji Jowisza, ale jeśli taka jest odpowiedź to trzeba przyznać, że jest to uszkodzenie wyjątkowo kuriozalne.

Zastanawiające jest też to, że zjawisko zaobserwowane na Jowiszu bardzo przypomina inny fenomen, zwany Lunar Wave. Chodzi o podobne dziwne fale obserwowane wielokrotnie na tarczy Księżyca. Na bazie tych obserwacji wymyślono teorię, wedle której Księżyc jest tylko hologramem. Być może mamy zatem dowód na to, że podobne obserwacje dotyczą innych ciał niebieskich znajdujących się w Układzie Słonecznym. Prowadzi to do oczywistego pytania o naturę kosmosu i to jak bardzo jest on realny.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Kmieciu

Nie, bajeczki dzikusów z

Nie, bajeczki dzikusów z pustyni sprzed 5000 lat odzwierciedlają wyłącznie żałosny stan ich pełnej zabobonów wiedzy o świecie więc żadnej "naukowej" informacji o niczym tam nie ma. A na pewno nie o promieniotwórczości, bo to, że "Izotop plutonu 214 ma połowiczny czas rozpadu wynoszący 164 mikrosekundy" absolutnie nie "oznacza że granity [...] MUSIAŁY powstać w czasie krótszym niż 0,00114 CZĘŚCI SEKUNDY!!!" ani, że "granity, podziemne fundamenty skał planety ziemia, zostały uformowane w czasie krótszym niż jedna sekunda, że cała planeta powstała w czasie krótszym niż sekunda!". Ten ujemny stan wiedzy o tym, czym jest rozpad połowiczny jest wręcz zatrważający Sad ... "Kiedy Biblia mówi że Jezus powiedział i wszechświat powstał (ex-nihilo oznacza z niczego)" to Biblia... nic o tym nie mówi, bo nie może, skoro plemienni czarownicy, którzy układali dla swojego plemienia bajki o panteonie boziów i ich rzekomych cudach wiedzieli tylko tyle o świecie, co może wiedzieć dzikus z pustyni z epoki brązu, czyli nic w porównaniu z współczesną nauką. Nawet Skłodowska-Curie wiedziała o tym nieskończenie więcej niż pożal się Boże "prorocy" z ST. Nawet nie można powiedzieć, że Biblia kłamie, bo kłamać można na temat pojęć, które się zna, nie które powstaną tysiąclecia później. Za to można powiedzieć, że współcześni "prorocy" z premedytacją kłamią, używając do tego w/w zbioru mitów, w dodatku wtórnych już w momencie napisania. "Promieniotwórcze halo w granitach" w żadnym razie nie "daje nam niezbitego fizycznego dowodu" na żadne ultramaterializacje wszystkiego jakie jest dzisiaj z niczego w mikrosekundę.

Cytując Wikipedię: "Granit jest najpospolitszą skałą magmową. Występuje w utworach wszystkich er i na wszystkich kontynentach." - nie powstał wszystek na Ziemi w jedną mikrosekundę, powstawał przez miliardy lat, za każdym razem, kiedy jakaś działalność tektoniczno-wulkaniczna na wielką skalę się uskuteczniała. I pewnie dalej będzie powstawał, lub wciąż to robi we wnętrzu Ziemi. W skład granitu wchodzą: ortoklaz, plagioklaz, kwarc i biotyt, ponadto: muskowit i amfibole (hornblenda, barkevikit, arfvedsonit, riebeckit), rzadziej pirokseny (hipersten, diopsyd, diallag, egiryn), opcjonalnie jeszcze minerały akcesoryczne: apatyt, cyrkon, monacyt, ksenotym, turmalin, beryl, tytanit, rutyl, anataz, magnetyt, allanit, fluoryt, granat i inne. Tak multiskładnikowa struktura, różna w różnych formacjach skalnych z różnych er, może mieć za każdym razem inny skład, wiek, długość wietrzenia, rodzaju izotopów i ich rozpadu, tak że nie ma czegoś takiego jak "cały granit na całym świecie".

Wg angielskiej Wikipedii w granicie z radioaktywnych izotopów może znaleźć się: izotop potasu-40, niekiedy (nie zawsze!) 10-20 części na milion (ppm) uranu - ale czasem tylko 1-5 ppm ("niewielka" różnica). Tu i ówdzie jest mowa o radonie, a we wszystkich odmianach granitu mamy thor w stężeniu 56±6 ppm. Żadnego "połowicznego rozpadu" w granicie w postaci jednej wartości liczbowej nie da się więc podać, z uwagi na to, iż każdy izotop ma swój własny okres połowicznego rozpadu, izotopów jest w każdej odmianie granitu różna ilość i stężenie, tak że dziwnym jest takie podawanie jednej liczby z sufitu, bez  podania źródła i rozwinięcia tematu.

Jakieś dziwne wymysły o "czasie rozpadu", niewiadomo skąd wartości liczbowe, znikąd jak wyliczone z żydowskiej kabały (może stamtąd są Blum 3 ), założenie że cały granit na świecie ma ten sam wiek i skład (j/w brak źródeł pisemnych tych "rewelacji"), w sumie kompletna nieznajomość tematu. I jeszcze jakiś foliarz od kreancyj młodoziemskich, i pewnie jeszcze płaskoziemca, jako "autorytet". Proponowałbym podać dla równowagi prawdziwe wyniki prawdziwych badań prawdziwego naukowca, albo od razu kilku, bo ci co studiowali "u Pana Boga" mają tendencje do stosowania w "badaniach" modłów zamiast np. spektrofotometru. A potem "wyniki" "badań" i "dowody" na "prawdziwość Biblii" są jakie są - gaworzenie 3-latka ma więcej sensu. Niech Pan zostanie przy tłumaczeniu Biblii z hebrajskiego na grecki i vice versa, a wyniku tego na nasze, bo udowadnianie na siłę, że w starych mitach wysoce amoralnych plemiennych rozbójnikow i złodziejaszków pustynnych z drugiego końca świata jest cała przeszła, teraźniejsza i przyszła wiedza naukowa coś Panu nie wychodzi. A tutaj definicja połowicznego rozpadu:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Czas_po%C5%82owicznego_rozpadu

 

Portret użytkownika Ślązak

Już Jezus bawił się

Już Jezus bawił się hologramami na ziemi bo jakby inaczej przeszedł po wodzie albo tworzył cuda Budda też się kwiatkami bawił ale żeby dojść do tego poziomu trzeba po prostu się urodzić tak jak oni i tyle wszystko jest hologramem Bóg na samym początku stworzył kryształ który wyświetlił wszystko a naukowcy nazywają to wydarzenie śmiesznym Bing Bank bo nie rozumieją świata poza materia .Król Dawid reinkarnacja

Portret użytkownika zibi1973

Ładne te kule świecące na

Ładne te kule świecące na niebie w nocy, nazywane gwiazdami i planetami,dla baranków a w sam raz,wiarygodnie wygląda to wnętrze ziemi nocą,niektóre kolorowe gwiazdki błyskające w jaskrawych kolorach,nie wiem czy słyszeliście przysłowie urodziłeś się głupi i głupi umrzesz,a można to zmienić zależy od nas czy uwierzycie w te błyskotki nazywane gwiazdami,uwieszone na niebie,już kilka tych błyskotek spadło

Portret użytkownika mordulec

Co do migania gwiazd na

Co do migania gwiazd na niebie, też to obserwuję od dłuższego czasu. Migają dość szybko w kolorach: czerwony, niebieski, biały i żółty, dawniej tego nie było, ciekawe czym to jest spowodowane ?

Portret użytkownika mordulec

Miałem jakiś czas temu sen,

Miałem jakiś czas temu sen, że jakaś siła zabrała mnie w górę, a gdy już byłem wystarczająco wysoko, na ziemię zaczęła spadać ogromna liczba meteorytów. Raczej mam problemy z zapamiętywaniem snów, a ten pamiętam dość dobrze.

Portret użytkownika mordulec

Nie jestem żadnym wybrańcem,

Nie jestem żadnym wybrańcem, nie przesadzaj, niby kto lub co miałby mnie wybrać ? Smile Choć co do Twojego zdjęcia, mam dość często sny o wojnie oraz o wyłaniających się z nieba statków kosmicznych, bądź całych statków - miast, raz nawet pojawiła się inna planeta większa od tarczy Księżyca w kolorze seledynowo - białym, uważam to za bardzo ciekawe doświadczenie Smile

Strony

Skomentuj