Czy przeżycia przodków trwają w naszym DNA? Genetyczna pamięć została potwierdzona

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Jak sugerują najnowsze badania przeprowadzone na myszach, zachowanie danej osoby może zostać zmienione poprzez wydarzenia, przez które przechodzili jej przodkowie. Odkryto że wspomnienia w postaci pamięci genetycznej przechodzą na następne pokolenia.

 

W trakcie badań naukowcy z Emory University School of Medicine w USA wyćwiczyli myszy w taki sposób aby bały się zapachu kwiatu wiśni a następnie obserwowali zmiany jakie zachodziły wewnątrz nasienia gryzonia. Badacze odkryli, że fragment DNA odpowiedzialny za wrażliwość na ten zapach był bardziej aktywny, natomiast w strukturze mózgu zaobserwowano zmiany. Potomstwo wytrenowanych myszy było bardzo wrażliwe na kwiat wiśni i starało się unikać tego zapachu, mimo że nigdy nie doświadczyło go w swoim życiu.

 

Badanie daje dowody na to iż środowisko może mieć wpływ na genetykę danej osoby, a zmiany mogą być przekazywane dalej. Jeden z uczonych dr. Brian Dias uważa, że dzięki temu mechanizmowi można nawet odkryć ślady swojego przodka. Wyniki tego eksperymentu mają istotne znaczenie dla fobii, lęków i zaburzeń stresu pourazowego pod warunkiem, że pamięć może być przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Jeśli jednak jest tak w rzeczywistości to oznacza to ni mniej ni więcej, że jeśli nasz przodek co najmniej dwa pokolenia wstecz przeżył jakieś bardzo ciężkie wydarzenie, na przykład w młodym wieku spadł z dużej wysokości i od tego momentu miał lęk wysokości, to ten lęk może pojawić się u osoby w przyszłych pokoleniach.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika MadElena

Właśnie miałam pisać, że

Właśnie miałam pisać, że odkrycie nie jest z otatniej chwili- pamiętam parę lat temu, gdy to przeczytałam, pomyślałam, że wreszcie więcej ludzi przekona się do prawdzilustrowanych tym naukowym doświadczeniem. Ale- jak to zazwyczaj- kto chce, ten może i przyjmie, ale uparty umysł, przestraszony, przywiązany do mechanizmów agresji itd..- odrzuci. Mimo to,  cieszę się, że to doświadczenie jest upowszechniane.

Głosuj za
5
Portret użytkownika Medium

Oczywiście, że istnieje coś

Oczywiście, że istnieje coś takiego jak pamięć rodowa. Osobną rzeczą może być pamięć ze swoich poprzednich wcieleń, tj. pamięć duchowa (kto w reinkarnację nie wierzy, niech wie, że wykluczono ją z kościelnego kanonu niespełna 2 wieki temu). 

Zastosowane doświadczenie jest dość proste i wyjątkowo humanitarne. Dobrze że takie wystarczy, by nauka oficjalnie przyjęła istnienie genetycznej pamięci.

Portret użytkownika Homo sapiens

Tajemnica kodu DNA jest

Tajemnica kodu DNA jest gigantyczna. Opowiada o niej Biblia. Kiedyś ludzie mogli mieć po 4 metry wzrostu ! Niestety teoria ewolucji niszczy ludzkie dusze i umysły !

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Fabian

Coś w tym może być. Pracuję

Coś w tym może być. Pracuję na budowie i przez ponad dwa lata walczyłem z lękiem wysokości. Co ciekawe urodził się mój synek, który na obecną chwilę nie zna tego strachu, którego ja doznałem za dziecka i w dorosłym życiu.

Skomentuj