W Europie odnaleziono rozległą sieć starożytnych podziemnych tuneli

Kategorie: 

Źródło: dr Heinrich Kusch

Archeolodzy odkryli tysiące podziemnych tuneli z epoki kamienia. Rozprzestrzeniają się w całej Europie, od Szkocji do Turcji, a naukowcy nie mają pojęcia kto je zbudował ani po co.

 

Niemiecki archeolog dr Heinrich Kusch, w swojej książce "Tajemnice podziemnych drzwi w starożytnym świecie", twierdzi, że tunele wykopane są pod dosłownie setkami osad neolitycznych w całej Europie, a fakt, że tak wiele tuneli przetrwało po 12 000 lat wskazuje na to, że sieć była budowana niezwykle solidnie.

 

W samych Niemczech, w Bawarii, znalazł on 700 metrów tych podziemnych tuneli.  W austriackiej Styrii, kolejnych  350. Kusch twierdzi, że całej Europie były tysiące takich tuneli ciągnących się ze Szkocji aż do krajów na kontynencie. Tunele są stosunkowo wąskie, mają przeważnie około 70 centymetrów szerokości. Jest to wystarczające, aby można było się w nich przemieszczać. W niektórych miejscach są nawet małe pomieszczenia, do przechowywania i odpoczynku.

Źródło: dr Heinrich Kusch

Choć wiele osób uważa, że ​​ludzie epoki kamiennej były prymitywni, pozostało po nich wystarczająco dużo niesamowitych budowli o nieustalonym pochodzeniu.  Przykłady niesamowitych budowli wykonanych z precyzją porównywalną do dzisiejszej są znajdowane w Turcji, w Egipcie i wielu innych krajach świata. Część z nich do dzisiaj pozostaje świadectwem zdumiewającej wiedzy astronomicznej ludzi z tamtych czasów. Wiele wskazuje na to, że nie byli oni najwyraźniej aż tak prymitywni jak nam się dzisiaj wydaje.

 

Odkrycie rozległej sieci podziemnych tuneli pokazuje, że ludzie epoki kamiennej spędzali dzień, najwyraźniej, nie tylko na polowaniach i zbieractwie.  Jednak prawdziwy cel ich istnienia jest jeszcze kompletną tajemnicą.  Niektórzy badacze uważają, że ich zadaniem było chronić ludzi przed drapieżnikami, podczas gdy inni uważają, że ich celem było umożliwienie bezpiecznego podróżowania gdyż chroniły przed skutkami ekstremalnych zjawisk pogodowych, a nawet wojen.  W chwili obecnej naukowcy mogą jedynie spekulować na temat celów podejmowania wysiłku drążenia takich struktur. Tunele wciąż nie ujawniły jeszcze swoich sekretów.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika BJT

Skoro tunele mają 70 cm, to

Skoro tunele mają 70 cm, to raczej ludzie ich nie wyżłobili, a już na pewno nie "spacerowali" sobie nimi.
Wątpie również by jaka kolwiek cywilizacja pełzała sobie miesiącami od miejscowości do miejscowści bez pożywienia i wody (transport byłby dość skomplikowany). Obstawiam wode

Portret użytkownika pabloS

"umożliwienie

"umożliwienie bezpiecznego podróżowania gdyż chroniły przed skutkami ekstremalnych zjawisk pogodowych, a nawet wojen" - czyli rozpierducha w drodze i posłużą raz jeszcze???

Portret użytkownika RAMŚP

Istotnie "tunele" pod cała

Istotnie "tunele" pod cała Europą, ale nie tylko bo pod całym "cywilizowanym" światem to jest. To żadne tunele tylko kanalizacja pozostała po wieklkich miastach epoki przedpotopowej cywilizacji o rozwoju co najmniej takim jak nasz... jestem pewien, że takie "tunele" znajdują sie pod dnem oceanów wszędzie tam, gdzie odkrywa sie ruiny zatopionych budowli... Kiedyś Ziemia była jednoilitą skorupą i kwitły na niej rózne cywilizacje i ludzi i potomstwa "upadlych aniołów" czyli tzw biblijnych gigantów...
Ale mi zagadka... Jeden [email protected] kuma czaczę...

Portret użytkownika AMRŚP

Te tunele dowodzą jak

Te tunele dowodzą jak zdesperowane ocalałe społeczności ludzkie chroniły sie przed zlodowaceniem popotopowym i promieniowaniem wskutek zmiany i podczas kształtowania sie nowej atmosfery i barier ocgronnych magnetosfery Nowej Ziemi...
 Człowiek nigdy nie powstał z gatunku pierwotnego, lecz powstał jako doskonała istota. Wskutek potopu i innych kataklizmów zezwierzęcał... rozmnażał z uszkodzonymi genami i osiągnął poziom neandertalczyka i później małpy... Tak przebiegała ewolucja...

Portret użytkownika Kazek12

Podziwiam tych prześmiewców,

Podziwiam tych prześmiewców, którzy w nic nie wierzą lub są opłacani przez zainteresowanych ukrywaniem prawdy, ale prwdy już ukryc sie nie dai jest to właśnie Apokalipsa dla tych ukrywaj ących ja.

Portret użytkownika Takitam

Ale czemu porównujesz

Ale czemu porównujesz technikę pierwotnych ludzi do bardzo zaawansowanej technicznie budowy tuneli w XX wieku ?. Poza tym Niemcy budowali ten rejon umocnień w celach militarnych. Po co budowali je starożytni strasznym nakładem pracy przy użyciu prymitywnych narzędzi - możemy tylko dywagować. Międzyrzecki system nie jest odosobnionym przykładem, jeszcze większą tajemnicą są tunele w Szczecinie i jego okolicach. Parę lat temu zapadła się jezdnia na ulicy Łady, okazało się że zawalił się duży tunel biegnący gdzieś od centrum do stoczni. Pod Szczecinem jest praktycznie drugie miasto. Są między innymi tunele pod Odrą. Nikt tego nie bada. Potężna sieć tuneli jest pod Puszczą Bukową pod Szczecinem. Podobna sytuacja jest w rejonie Polic czy dawnej fabryki kabli w Załomiu, obecnie to dzielnica Szczecina.

Portret użytkownika aleksa

Nooo..to potwierdzaloby te

Nooo..to potwierdzaloby te tajemnicza legende o ostatnim krolu Atlantydy i jego 5 dzieciach ....ich wedrowce..i tak ich kultura przeniosla sie do Tybetu i  Szkocji. Tez potwierdzaloby to miejsce  znikniecia Atlantydy...gdy lady sie przemieszcza ,Afryka i polwysep Sueski...Atlantyda wyplynie na wierzch.A jednak cos jest w tym...ale legenda jest TAJEMNICA...przekazywana od wielu tysiecy lat
(sorry za bledy ,nie mam polskiej klawiatury..:) .)A moze to wszystko bajki...!!?...:)..a moze nie...:)

Portret użytkownika ariel

Dlaczego się tego nie

Dlaczego się tego nie sprawdza? To jest bardzo dobre pytanie, szczególnie biorąc pod uwagę lizodupstwo i obskuranctwo polskiej biurokracji. 
Odp1 - po co? Zbdanie pierwszego lepszego tunelu wymaga pięćdziesiętu pozwoleń. By spenetrować nie używane tunele warszawskiego metra trzeba było zorganizować wsparcie (zgodnie z wymogami) straży pożarnej, bhp, ochrony zabytków, saperów, ochrony środowiska itp.
Poza tym, pensja przeciętnego urzędnika nie zależy od tego co w ziemi leży tylko ilu jeleni z kasą przybieży.
 
Odp2 - bo ktoś ma w tym interes by niektórych tuneli po III Rzeszy nie badać.
 
Polska mogła by być unikatowym ośrodkiem turystycznym ze względu na militaria i archeologię, tylko po co?

Portret użytkownika TiqsiW.

W Meksyku znalezli podziemne

W Meksyku znalezli podziemne miasto o ktorym nikt nie wiedział przez lata,ludzie tam mieli kasyna,kina,nawet hodowle zwierzat nie musieli wychodzic na powierzchnie.
To co za problem dla innej cywilizacji zeby sie ukryć wewnatrz Ziemi?? zaden problem..
 
 

Portret użytkownika hoqsai

Indianie Hopi w mitach o

Indianie Hopi w mitach o swoim pochodzeniu mówią, że wpierw mieszkali i żyli pod ziemią, do czasu dopóki ludzie-mrówki  (po indiańsku w narzeczu Anasazi, słowo annunaki znaczy przyjaciele mrówek) nie przybyli do nich z nieba i z pomocą Babci-Pająka nie wyprowadzili ich na powierzchnię. Następnie przekazali im dużo zaawansowanej wiedzy i drogą powietrzną przetransportowali na inne tereny, gdzie zaczęli budować osady, często ich lokalizację odnosząc do układu konstelacji gwiezdnych. Słowo Hopi znaczy Pokojowi. W tych samych mitach, tłumaczy się dlaczego ludzie nie zamieszkiwali, bardziej żyznych (Hopi hodowali wszelkiego rodzaju rośliny oraz polowali) wielkich równin Ameryki płn. ponieważ żyły tam giganty, wielkie węże oraz ptaki grzmoty, czymkolwiek były.. Hopi jako jedna z niewielu kultur nie posiadała szamanów oraz nie akceptowała żadnych rytuałów mających na celu wywołanie przeżyć i doznań przy pomocy narkotyków, alkoholu, tańca, tortur, postu itp. wykraczających poza naturalne doznania zmysłowe, natomiast dużą wagę przywiązyją do farb i kolorów. Przypominają w tych rzeczach australijskich Aborygenów. Jedni i drudzy to bardzo stare ludy (uważa się że Hopi to najstarsi Indianie w Ameryce Płn.), obydwa ludy praktykują też kult węża i są monogamistami, podobnie też traktowane są sieroty (jako członkowie rodzin całego plemienia) oraz podobny jest stosunek do prywatnej własności. Wśród Aborygenów też są mity o tunelach, którymi można podróżować na krańce świata.

Portret użytkownika hoqsai

Co jest kuźva, ja tak się

Co jest kuźva, ja tak się pomyliłem, czy ktoś w tym maczał palce. *Powinno być napisane że:
Indianie Hopi w mitach o swoim pochodzeniu mówią, że wpierw mieszkali i żyli pod ziemią, do czasu dopóki ludzie-mrówki  (po indiańsku w narzeczu Anasazi lub Hopi, nie pamiętam, słowo annunaki znaczy przyjaciele mrówek) *przybyli do nich z nieba i z pomocą Babci-Pająka *wyprowadzili ich na powierzchnię.

Portret użytkownika fanka tej strony

Czytalam gdzies na stronie

Czytalam gdzies na stronie tej podobnej o sieciach tuneli na calym swiecie ale  duzo wiekszych. Wejscia do nich sa ukryte albo trzymane w tajemnicy.Dzieja sie tam dziwne rzeczy, niewiarygodne, nieziemskie.

Portret użytkownika Wojwit

Zajrzyjcie w tej sprawie na

Zajrzyjcie w tej sprawie na stronę Wandaluzji. Niemcy się dopiero obudzili, choc sprawa jest znana od lat. Janusz Prawdzic - Tell napisał sporo o tunelach, a właściwie całej ich sieci między... przeczytajcie sami!

Portret użytkownika baca

to normalne bogusia ze w

to normalne bogusia ze w tunele które widać nie wierzysz a w "panów Jezusów" wraz z resztą boskiego orszaka superherosów wierzysz i to głeboko swym calutkim rozmodlonym serduszkiem - to bardzo normalne gdyż to własnie jest religijny test na inteligecję w zastosowaniu praktycznym - nawet jak oblejesz jesteś wesoła i cieszysz się że jest fajnie, nieprawdaż?
krowy stojące przed rzeźnią tez są bardzo zadowolone że farmer CODZIENNIE o nie dba - daje amciu, poklepie, wydoi a nawet jest tak dobry że po nich posprząta...
Smile
 

Portret użytkownika bogusia

A jak to obejrzysz, to

A jak to obejrzysz, to jeszcze jest początkowa część rozmowy z tą samą panią Ewą w archiwum NTV z dnia 07 czerwca. Piszę o tym, bo tam mówią też o krasnalkowatych niedźwiadkach wykonujących jedynie telepatyczne polecenia z Marduka. W tych tunelach szerokich na 70 cm pewnie mieszkały.

Portret użytkownika bogusia

Wiesz, troszkę różnych

Wiesz, troszkę różnych materiałów oglądam, troszkę czytam, oglądam NTV, znam nazwiska Alexa, Davida, śp.Phila i paru pań ale nie utraciłam wiary w P. Jezusa. W ludzi natomiast nie wierzę. Niektórzy dla władzy i kasy skumają się z każdym złem.

Portret użytkownika SAH

Ciekawe te tunele > Szkoda że

Ciekawe te tunele > Szkoda że nie napisane jest dokładnie czy te wszystkie tunele są ze sobą połączone wzmianka jest o sieci tuneli ale podawane są wyrywkowo o jakich długościach i w jakich krajach . Ale który z którym są połączone to nic niema na ten temat napisanego . Myślę że jeżeli woda ich nie wyżłobiła i dopiero teraz archeolodzy je odkryli to powinni coś znaleźć w nich choćby jakieś drobiazgi co rabusiom nie przydały  się bo na pewno już ktoś tam z naszej epoki dotarł tylko nic nie mówił . A cel tych tuneli ? Jak są takie stare i z tej epoki to może twórcy nich stworzyli je po to by spokojnie przemieszczać się nie narażając się jakiejś cywilizacji co na powierzchni żyła . Tak mi na myśl przyszło że może wtedy jeszcze na Ziemi byli tak zwani Obcy , Kosmici , Synowie Boga Wink Ale to tak tylko myślę  nie twierdzę ........

Portret użytkownika pasjonat

Poogladaj jasnikie w polsce

Poogladaj jasnikie w polsce zobaczysz jakie kształty tuneli sa np "jaskinia mrozna".... albo najlepiej zajmij sie karaoke....kraza wiesci ze masz juz skill ja exploruje jaskinie i to nie to samo co wymadrzanie sie na IM
 
 

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika RAMŚP

Jasne... eksplorujesz

Jasne... eksplorujesz jaskinie i oglądasz stalaktyty, co maja miliony lat... Heheheeee. Znam takiego podobnego specjalistę od samolotów niejakiego kostka-spottera i niejakiego juszkę... Tak samo mądrzy...

Strony

Skomentuj