Starożytni Sumerowie przekazali nam prawdziwą historię ludzkości

Kategorie: 

Artefakty sumeryjskie

Cywilizacja sumeryjska pojawiła się nagle na arenie dziejów. Od początku zaprezentowała się jako nader rozwinięta. Spuścizna jaka pozostała po ludzie żyjącym między Eufratem i Tygrysem jest wręcz oszałamiająca. Wiemy, że warstwy oświecone społeczeństwa sumeryjskiego dysponowały rozległą wiedzą w zakresie rzemiosła, budownictwa, rolnictwa oraz matematyki i astronomii. Cześć przekazów ujawnia też pozaziemskie pochodzenie rodzaju ludzkiego.

 
Z przekazów jakie udało nam się przeczytać na tabliczkach z pismem klinowym wynika, że Sumerowie wiedzieli bardzo dużo o Układzie Slonecznym. Znali liczbę planet jakie sie w nim znajdują i wiedzieli, że Ziemia jest kulą mimo, że oficjalnie nie dysponowali teleskopem. To Sumerowie wprowadzili podział nieba na 12 znaków zodiaku. Znali zjawisko precesji i potrafili ją precyzyjnie obliczyć. Pod wieloma względami ich zaawansowana wiedza astronomiczna przypomina tą jaką prezentowali  Majowie i niewykluczone, że w obu przypadkach była to próba stosowania tej samej starożytnej spuścizny. 
 
Wiedza jaką można zdobyć analizując teksty klinowe jest wręcz oszałamiająca. Gdy zapozna się z treścią sumeryjskich wierzeń,  podań i mitów jasne staje się, że Stary Testament powstał w oparciu o te historie. Przykładem jest na przykład historia o potopie, ale także o stworzeniu człowieka. W testach  można odnaleźć również dzieje człowieka oraz dzieje bogów, którzy przybyli na naszą planetę prawie pół miliona lat temu. 
To co nasza nauka uważa za opowieści alegoryczne, może być też rozważane w kategoriach realnych opisów. Sumerowie twierdzili, że Układ Słoneczny zawiera 10 planet a dodatkową z naszego punktu widzenia planetę nazywali Nibiru. Według informacji z tabliczek obiega ona Słońce po wydłużonej orbicie a jeden okres przejścia trwa 3600 lat. Z Ziemi planeta ta ma być widoczna tylko przez krótki czas. 
 
Z przekazów klasyfikowanych jako mity wyłania się opis zdarzeń sprzed 450 tysięcy lat. Mieli wtedy przylecieć na Ziemię przedstawiciele jakiejś wysoce rozwiniętej cywilizacji posiadającej technologię umożliwiającą podróże kosmiczne. Są tam zawarte nawet tak precyzyjne informacje jak te, że pierwsza grupa liczyła 50 osadników a przywódcą był ktoś o imieniu EN. LI co bywa też tłumaczone jako Pan Starej Ziemi. Istoty te zwane są Annunaki lub zamiennie Nefilim,  co oznacza Ci Którzy Spadli Z Nieba. Pojawia się też ponownie kontekst kopalni złota z Południowej Afryki, które miały być eksploatowane właśnie przez Annunaki. 
Obcy potrzebowali pomocy, ponieważ z czasem było ich nadal jedynie 600 i dlatego podjęto próby stworzenia hybryd miedzy kobietą Nefilim i zamieszkującymi wtedy Ziemię naczelnymi,  czyli pitecantropus erectus. Wzmianki o tych praktykach znajdują się też w VI rozdziale Księgi Rodzaju. Początkowo hybry nie były w stanie przeżyć dłuższego czasu, ale potem po manipulacjach genetycznych powstał gatunek znany jako homo sapiens. 
 
Jak głoszą teksty z tabliczek klinowych,  ten pierwszy udany prototyp człowieka nosił nazwę Adapa. Cała linia gatunku dostała nazwę Adamu. Podobieństwo z Biblią jest w tym przypadku wręcz uderzające. Większość przekazów z czasów przed potopem zawiera wzmianki na temat obecności jakieś potężnej cywilizacji, która przebywała na Ziemi równolegle do naszej. Fakt, że dzisiaj ludzkość mało o tym wie nie oznacza bynajmniej, że zdarzenia te nie miały miejsca. Jeśli przekazy sumeryjskie są czymś więcej niż mitem wkrótce może okazać się, że Nibiru,  a wraz z nią Annunaki, kiedyś powrócą na Ziemię. 
 
 
 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika ADAWA

90%ludzi to ciemna masa,Nawet

90%ludzi to ciemna masa,Nawet gdyby spotkali obcego ,stwierdzili by ze jakis wariat przebrals sie w super kostium.a wszystkie filmy itd to photoshop..dowodow sa miliony.a trza cywilizacje  przyzwyczaic do obcyh -po to sa robione filmy itpOBCY NIE CHCA NAS ROZWIJAC TEHNOLOGICZNIE BO SIE WYMORDUJEMY

Portret użytkownika Onarr

Fajny artykół fajne

Fajny artykół fajne przemyślenia, trzeba szanować ludzi i ich teorie bo każda może się kiedyś potwierdzić.a co mamy teraz?Szczyt techniki?Jak nam dołączą prąd to pozostanie nam lepienie chatek z gówien. Każdy z nas pracując zarabia głównie na energię w różnej postaci. Nawet nie znamy naszej planety A co dopiero kosmos.Może się mylę, ale jest wiele pozostałości na ziemi które wskazują, że nasza cywilizacja może być kolejną, a o na pewno nie wszyscy ludzie mają duszę.taki trochę bełkot za dużo w głowie.

Portret użytkownika luk

Czy wszyscy czytający z

Czy wszyscy czytający z zapartym tchem tekst juz sie podniecili ? uwierzyliscie juz w to co ktos nabazgrał na temat cywilizacji sprzed tysięcy lat ? macie mokro od tych wszystkich tez i domysłów ? no to teraz fap fap i do łózka spać.

Portret użytkownika Jasny

Ludzi którzy uwierzą w

Ludzi którzy uwierzą w pierwsza byle sensowniej brzmiącą rzecz(tego bym nie powiedział o tym artykule bo kosmici to temat dla mnie śmieszny, ale kogo to obchodzi) byle tylko usprawiedliwiać swoje(nikogo nie chcę urazić) słabości... mogą zadać sobie, Sumerom albo innym osobom wstawiającym różne "prawdy" do internetu pytanie: "Ciekawie mówisz, a co było przedtem?". Nie mam dużo więcej do powiedzenia ale chciałbym tylko dać pewne świadectwo, bo należę do osób, jak również wiem że wiele takich osób istnieje, które doświadczyły istnienia Boga, a to spotyka bardzo różne osoby.. wierzące, niewierzące etc., także czy to byłby gorszy dowód jakby ktoś wam coś o tym opowiedział niż jakbyście znaleźli czyjeś nakamienne wykreślanki? Dobra mam kolejne pytanie: "Czy przedtem ludzie nie tworzyli fantastycznych historii?". Miało być krótko, wychodzi długo.. powiem na koniec tylko, że to też wygląda na pewną słabość, przynajmniej dla mnie. Ludzie zastanwaiają się o co chodzi, niektórzy mogą "wierzyć"(bez odpowiedniej motywacji i bez odpowiedniego 'przeżycia' można wierzyć w coś o czym naprwadę niema się pojęcia, sam się o tym przekonałem) w Boga tylko dlatego, że ma to dużą skale albo podoba im się coś co napisano w Bibli, nie mówie, że nie ma takich osób, również inne rzeczy na podobnej zasadzie, tylko boli mnie kiedy osoba odrzucająca taką np. Biblię, pisze teorie spiskowe, a co jest najlepsze? Nie powie Ci o czymś czego sam doświadczył, zato opowie Ci o "genialnych,prawdziwych" historiach które powstały niewiadomo jak dawno... teraz pytanie "Czy człowiek, albo jak wolicie starożytna małpa, która magicznie później zmieniła się w człowieka, wie o świecie coś wiecej niż, ja, ty, on, tylko dlatego, że żył/żyła dawno temu, albo, że była przez ludzi uważana za mądrego/mądrą?" Strzeżcie się hipokryzji i złudzeń, a najlepiej poszukajcie życia i sensu w tym co was otacza. Nie będe wiecej zanudzał bo komu to potrzebne? Co bym chciał powiedzieć nie zmieściłbym w żadnym komentarzu. Wiadomo, że można od kogoś usłyszeć coś mądrego.. prawdziwego.. tylko zachęcam, żeby nie poprzestawać na śluchaniu innych ale także myśleć samodzielnie. Ślę na koniec najlepsze życzenia!

Portret użytkownika tomekorlinski1

Witaj, mysle ze troche zle to

Witaj, mysle ze troche zle to zrozumiales ten artykul, sam jestem osoba ktora szuka , szuka prawdy, natomaist wierze w Boga . Ale wiara w Boga nie wyklucza poszukiwania prawdy, obecnie jestem na etapie stwierdzenia ze poporstu nie jestesmy i nie bylismy sami, a teoria o kosmitach jest bardzo prawdopodobna, natomiast nadal mamy tego samego Boga oni i My, wiec nie widze problemu, problemem moze byc to ze powstaly religie swiata ktore nie koniecznie juz maja dobry wplyw na nasze zycie lub na ludzkosc, podszywajac sie pod roznego rodzaje bozki, to jest klopot, a nie jest klopotem wedlug mnie stwierdzenie ze nie jestesmy sami i nawet to ze jestesmy genetycznym wytworem innej cywilizacji , jesli mamy iskierke zycia w sobie to laczymy sie gdzies na koncu tej drogi wszyscy razem , czy to sa anunaki , czy szaraki itd, ja to tak widze . Pozdrawiam 

Portret użytkownika samael

A kimże ty jestes żeby snuć

A kimże ty jestes żeby snuć swój wątek czym jest biblia????to tylko echo przeszłości której nie znamy a dlaczedo sądzisz że to tylko my tu na ziemi możemy istnieć a co z kosmosem który nie ma końca....takich ziemi z ludżmi może istnieć miliony i nie gadaj że jesteśmy kimś wyjątkowym bo jak słyszę takie gadanie to tylko jest to pycha w czystej postaci

Portret użytkownika Boos

Widzę że jesteś osobą

Widzę że jesteś osobą wierząca i jak każda osoba wierząca której wpajalo się od dzieciństwa standardowy obraz wiary uważa temat kosmitów za bzdury. Ale jak byś tak na chwilę stanął obok tego wszystkiego i zadał sobie kilka pytań i zastanowił się nad kilkoma rzeczami spójrz ziemia istnieje 4 mld lat z czego ponad mld nadaje się do zamieszkania nasza cywilizacja istniej podobno oficjalnie kilka tysięcy lat z czego ostanie 200 lat tak naprawdę rozwinęła się nauka i technika spójrz teraz na to kilka tysięcy lat żeby rozwinąć się tak jak my teraz gdzie potrafimy lecieć w kosmos,  w ciągu mld lat które ziemia nadaje się do zamieszkania mogło powstać kilka takich cywilizacji jak my i po takim czasie nie było by śladu po nich druga sprawa dlaczego wszyscy odrzucają istnienie kosmitów?  W kosmosie istnieje tryliony planet takich jak ziemia dlaczego tylko tutaj miało by powstać życie?  Jeśli powstało gdzie indziej i rozwijali technologie tysiąc lat tak jak my przez 200 to po takim czasie podróże w kosmosie to pestka byli by tak rozwinięci technicznie że ówczesny głupi człowiek po tym jak ich spotkał uznał ich za bóstwa nawet w dzisiejszych czasach są ludzie którym pokaże się telefon komórkowy uznają cie za Boga według mnie Bogiem może być porostu kosmitach z jakiejś super rozwiniętej cywilizacji,  według mnie człowiek jest jeszcze za głupi żeby objąć rozumem kosmos historie świata itp nie jestemy na to gotowi dlatego powstała religia żeby w prosty sposób wyjaśnić wszystko 

Portret użytkownika Jan Wolajacy

No dobrze, kosmici istnieją

No dobrze, kosmici istnieją bywali tu, ale kto stworzył kosmitów, prawa fizyki, chemii i czort wie .ile innych których jeszcze nie znamy Tak genialne prawa, cuda świata....kto to stworzył? kosmici? a kto stworzył kosmitów. To wszystko stworzyła genialna istota rozumna, roztropna, mądra, przewidująca i kochająca to co stworzyła. Oj dzieci, dzieci smieci. Zacznijcie mysleć z pokorą. Wszystko to stworzył STWORZYCIEL z Synem i Duchem. Amen.

Portret użytkownika Blaszka

Ty zacznij myslec i naucz sie

Ty zacznij myslec i naucz sie pokory a nie pouczasz ludzi myslacych! Wiem, ze to nie ladnie, ale odpowiem Ci pytaniem na pytanie : kto stworzyl ta genialna istote rozumna, roztropna, madra, przewidujaca i kochajaca? Prawa fizyki, chemii, czy czort? Apropo slow "przewidujacy" i "kochajacy" : jakos ta genialna istota nie przewidziala, ze stworzy bubla a jako, ze jest kochajaca, to postanowila ten bubel zutilizowac?! Cos kiepsciutki ten Twoj stworca i straszny laik Smile Do tego cholernie msciwy i zazdrosny = czyz to nie cechy ludzkie? Z milosci tez pewnie dal zydom narzedzie smierci (arka przymierza), ktora mordowali inne stworzone przez kochajacego stworce istoty?... i to tylko dlatego, zeby przejsc sobie dalej, jakby nie mogli Jerycho obejsc?! Reasumujac : Ciebie widocznie ten jelop stworzyl i utrzymuje w ciemnoscie, ale mnie np. tego nie wmawiaj!

Portret użytkownika tadekzgadek

Pochodzenie Sumerów stanowi

Pochodzenie Sumerów stanowi dla nauki 21 wieku niemałą zagadkę. Jednak zagadką nie jest już przyczyna potopu za czasów Noego. Jeśli sumerowie mieli wsparcie ufoludków, swych bożków, oraz dzięki nim zawdzięczali swoje ponadnaturalne sukcesy w każdej dziedzinie, to czemu tylko Noe i jego rodzina uchronili się przed potopem, który ogarnął całą ziemię ? Dlaczego tylko dzięki jedynemu i prawdziwemu Bogu żywemu, który stworzył Niebo i Ziemię oraz dał nam swego Syna Jezusa Chrystusa jako przebaczenie naszych win mamy życie wieczne w obfitości ? Sumerowie już wybrali swe bożki, postęp ewolucyjny i ufoludki tysiące lat temu, więc poznali czym grozi poleganie na sobie. Dzisiejszy świat pragnie wcisnąć Tobie na siłę to, co zniszczyło już świat sumerów w falach potopu. A co Ty dziś uczynisz z Jezusem Chrystusem jako swoją Arką do życia wiecznego ?

Portret użytkownika samael1234

w co wy wierzycie w boga i

w co wy wierzycie w boga i jezusa którego stworzył kościół 1000 lat temu,co za bzdury człowoek nie powstał przez przypadek ktoś musiał zaszczepić życie tu na ziemi a gadanie kogoś że wie skąd pochodzimy to zwykłe fantazje nikt nie wie nic i to wszystko a jak słyszę teorię że pochodzimy od małpy to mam dość głupi człowiek głupił był stworzonym i prawdopodobnie głupim umrze

Portret użytkownika radek

Bóg stworzyłwszystko...haha..

Bóg stworzyłwszystko...haha.. cierpimy i umieramy za nic... jaki to bug..:) bożki ..heh..  dla kogo bożek dla innego koza do zapięcia:} pozdrowienia i umartwiaj się dalej:;' to twój dobry bug zrobił to dla ciebie...

Portret użytkownika rodzimowierca

Magiczna małpa zamieniła sie

Magiczna małpa zamieniła sie w człowieka bo BÓG a konkretniej kosmita opisywany przez Sumerów "klinikami", Ów Bóg wyru...ał tą małpę i spłodził coś na swój kształt. Pomanipulował w genach, upodobnił jeszcze bardziej do siebie i tak powstał CZŁOWIEK. Żadne zaprzeczanie tego nie zmieni. Jeszcze coś wyjaśnić? Autor artykułu opisuje teksty sumeryjskich przekazów historycznych zapisanych na tabliczkach. Nie zmyśla treści tylko je opisuje a że mały komentarz dołożył? Każdemu wolno tak jak Tobie.

Portret użytkownika henkur

Chcesz mi powiedzieć,że

Chcesz mi powiedzieć,że istnieje wiele takich osób istnieje, które doświadczyły istnienia Boga.A co powiesz mi,że ludzie przebywający w obozach koncentracyjnych nie zasługiwały na miłość i litość Boga.Tylko koniecznie musiały umrzeć.
Powtórzę Twoje pytanie a co było przedtem,  przed Bogiem,kto go stworzył i w jakim celu?Czy po to,żeby Pan Bóg stworzyl wszechświat,ziemię i życie na niej.
A nawet jeśli tak się zdarzyło to wjakim celu to zrobił co go inspirowało.
Nie wiem czy znasz księgę Ezechiela?
1 Działo się to roku trzydziestego, dnia piątego czwartego miesiąca, gdy się znajdowałem wśród zesłańców nad rzeką Kebar. Otworzyły się niebiosa i doświadczyłem widzenia Bożego. 2 Piątego dnia miesiąca - rok to był piąty od uprowadzenia do niewoli króla Jojakina - 3 Pan skierował słowo do kapłana Ezechiela, syna Buziego, w ziemi Chaldejczyków nad rzeką Kebar; była tam nad nim ręka Pańska.
Wizja rydwanu Bożego
4 Patrzyłem, a oto wiatr gwałtowny nadszedł od północy, wielki obłok i ogień płonący <oraz blask dokoła niego>, a z jego środka [promieniowało coś] jakby połysk stopu złota ze srebrem, <ze środka ognia>. 5 Pośrodku było coś, co było podobne do czterech istot żyjących. Oto ich wygląd: miały one postać człowieka. 6 Każda z nich miała po cztery twarze i po cztery skrzydła. 7 Nogi ich były proste, stopy ich zaś były podobne do stóp cielca; lśniły jak brąz czysto wygładzony. 8 Miały one pod skrzydłami ręce ludzkie po swych czterech bokach. Oblicza <i skrzydła> owych czterech istot - 9 skrzydła ich mianowicie przylegały wzajemnie do siebie - nie odwracały się, gdy one szły; każda szła prosto przed siebie. 10 Oblicza ich miały taki wygląd: każda z czterech istot miała z prawej strony oblicze człowieka i oblicze lwa, z lewej zaś strony każda z czterech miała oblicze wołu i oblicze orła, 11 <oblicza ich> i skrzydła ich były rozwinięte ku górze; dwa przylegały wzajemnie do siebie, a dwa okrywały ich tułowie. 12 Każda posuwała się prosto przed siebie; szły tam, dokąd duch je prowadził; idąc nie odwracały się. 13 W środku pomiędzy tymi istotami żyjącymi pojawiły się jakby żarzące się w ogniu węgle, podobne do pochodni, poruszające się między owymi istotami żyjącymi. Ogień rzucał jasny blask i z ognia wychodziły błyskawice. 14 Istoty żyjące biegały tam i z powrotem jak gdyby błyskawice. 
15 Przypatrzyłem się tym istotom żyjącym, a oto przy każdej z tych czterech istot żyjących znajdowało się na ziemi jedno koło. 16 Wygląd tych kół <i ich wykonanie> odznaczały się połyskiem tarsziszu, a wszystkie cztery miały ten sam wygląd i wydawało się, jakby były wykonane tak, że jedno koło było w drugim. 17 Mogły chodzić w czterech kierunkach; gdy zaś szły, nie odwracały się idąc. 18 Obręcz ich była ogromna; przypatrywałem się im i oto: obręcz u tych wszystkich czterech była pełna oczu wokoło. 19 A gdy te istoty żyjące się posuwały, także koła posuwały się razem z nimi, gdy zaś istoty podnosiły się z ziemi, podnosiły się również koła. 20 Dokądkolwiek poruszał je duch, tam szły także koła; równocześnie podnosiły się z nimi, ponieważ duch życia znajdował się w kołach. 21 Gdy się poruszały [te istoty], ruszały się i koła, a gdy przestawały, również i koła się zatrzymywały: gdy one podnosiły się z ziemi, koła podnosiły się również, ponieważ duch życia znajdował się w kołach.22 Nad głowami tych istot żyjących było coś jakby sklepienie niebieskie, jakby kryształ lśniący, rozpostarty ponad ich głowami, ku górze. 23 Pod sklepieniem skrzydła ich były wzniesione, jedno obok drugiego; każde miało ich po dwa, którymi pokrywały swoje tułowie. 24 Gdy szły, słyszałem poszum ich skrzydeł jak szum wielu wód, jak głos Wszechmogącego, odgłos ogłuszający jak zgiełk obozu żołnierskiego; natomiast gdy stały, skrzydła miały opuszczone. 25 Nad sklepieniem które było nad ich głowami, rozlegał się głos; gdy stały, skrzydła miały opuszczone. 
26 Ponad sklepieniem, które było nad ich głowami, było coś, o miało wygląd szafiru, a miało kształt tronu, a na nim jakby zarys postaci człowieka. 27 Następnie widziałem coś jakby połysk stopu złota ze srebrem, <który wyglądał jak ogień wokół niego>. Ku górze od tego, co wyglądało jak biodra, i w dół od tego, co wyglądało jak biodra, widziałem coś, co wyglądało jak ogień, a wokół niego promieniował blask. 28 Jak pojawienie się tęczy na obłokach w dzień deszczowy, tak przedstawiał się ów blask dokoła. Taki był widok tego, co było podobne do chwały Pańskiej. Oglądałem ją. Następnie upadłem na twarz i usłyszałem głos Mówiącego.
Absolutnie nie chcę przez to powiedzieć,że to kosmici przybyli na ziemię i oni zaszepili życie na ziemi.
Pewnie nie wiesz też,że cały kosmos jest pełny aminokwasów elementarnych cząsteczek życia.Moja definicja życia jest taka,że cały kosmos żyje.Nie oddycha co prawda tak jak my,ale od początku istnienia żyje,bo co to jest życie.Życie to przemiana materii a przemianie materii ulega wszystko cały kosmos.Każda galaktyka,gwiazda,planeta i życie biologiczne.Więc nie można szykanować kogoś,że ma inne poglądy nie takie jak Ty
 

Portret użytkownika lupus

Rzeczywiscie, niewiele masz

Rzeczywiscie, niewiele masz do powiedzenia... Nieskonczone miliardy lat swietlnych przestrzeni, gwiazd i planet stworzyl Bog tylko po to, by mogl sobie czlowiek istniec i wykonywac jego wole a inne cywilizacje bylyby zaprzeczeniem jego bytu. Redukujesz swojego Boga do poziomu stworka zadnego uwielbienia i klaki a siebie do roli klakiera. Starozytne cywilizacje dysponujace wysoko rozwinieta wiedza matematyczna, medyczna, astrofizyczna, wiedzace rzeczy, ktore my dopiero teraz na nowo odkrywamy zajmowaly sie glownie wymyslaniem bajek dla malych dzieci. Niech bedzie. Za to Twoja bajka goni w pietke, niczego nie tlumaczy, wszystko gmatwa i przewrotnie twierdzi, ze o wszystkim dowiesz sie po smierci. Cos mi sie zdaje, ze slabosci i leki sa w Tobie i gwaltownie szukasz gruntu pod nogami nazywajac to wiara w jedynego (bo Twojego) Boga.

Portret użytkownika NoahNoah

Doświadczenie istnienie Boga

Doświadczenie istnienie Boga to doświadczenie transcendentalne będące jedynie złudzeniem umysłu, nieprawidłowym jego działaniem. Ty sobie wmówiłeś, że doświadczyłeś Boga. Coś doświadczyłeś, jednak przypisałeś temu to co było twojemu umysłowi najbliższe, czyli w przypadku Polaków, chrześcijańskiego Boga. Tak po prostu działa wszechświat, nie wiemy jeszcze o wszystkim, ale ludzie lubią przypisywać niezrozumiałym zjawiskom 'boskość'.
Te gadanie o Jezusie Chrystusie to bajdurzenie. Tak samo o Noe. Opis potopu jest do znalezienia w wielu miejscach na ziemi i nie są to bynajmniej opisy biblijne. Jeśli istniał jakiś Noe, to po pierwsze, nie wiemy jak miał tak naprawdę na imię, kim był i gdzie był ten cały potop (naukowcy wskazują na podwyższenie się poziomu Morza Śródziemnego na skutek topnienia się lodowców, i gdy doszło do przelania 'tamy lądowej' woda z Morza Śródziemnego zaczęła się wlewać w miejsce dzisiejszego Morza Czarnego z siłą równą 200 wodospadom Niagara. 

Portret użytkownika ZebanyTyp

Panowie i panie, po co jakies

Panowie i panie, po co jakies komentarze w ktorych oceniamy innych? kazdy ma swoje zdanie i ma prawo do "rozpowszechniania"(niestety zabraklo mi slowa by precyzyjnie odzwierciedlic moja mysl) wystarczy pokora i swiadomosc ze kazdy czlowiek ma wolna wole Lol

dajmy sobie spokoj z jakim kolwiek  ocenianiem ludzi, ich wypowiedzi, przeciez to problem czlowiek ktory to napisal ta wypowiedz nie tego co ja przeczyta, prawda?

Pozdrawiam wszystkich, wszystkich i zycze powodzenia Smile

przepraszam ze tak sie rozpisalem, i za moje bledy w pisowni,Grzesiek Smile

Portret użytkownika Olka

Z artykułu wynikać by mogło,

Z artykułu wynikać by mogło, że potop mógł być próbą pozbycia się ludzi, kiedy przestali być już niezbędni. Człowiek zrobił swoje, więc należy go wyeliminować i usunąć wszelkie ślady ingerencji w naturę. Byc może ci, którzy nas stworzyli sami podlegali jakimś prawom, które złamali stwarzając człowieka. Ale niestety sprawa się wydała i staliśmy się członkami społeczności kosmicznej i cały ten okres aż do teraz jest rozpatrywana nasza kandydatura na pełnoprawnych członków. Według mnie dopiero teraz to ma sens.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Amon i shava... do Was to

Amon i shava... do Was to pisze... Jesteście marzycielami z głowami w gwiazdach i nie widzicie jak się ślizgacie nie na skórce banana , lecz na gównie...
Jak sobie rozbijecie głowę na bruku, będziecie uważniej patrzyć pod nogi... - pozdrawiam młodzież... Smile

Portret użytkownika Amon

Widzisz Reksio jak przy

Widzisz Reksio jak przy najbliższej okazji wychodzi słoma z Twoim butów. Nie potrafisz dyskutować, majaczysz coś tam o swoim "twardym dysku". Reksio ja mam 10 twardych dysków w domu i nie twierdzę, że wszystko wiem. Próbujesz nam na siłę wcisnąć swoje maniakalne teorie nie przedstawiając żadnych niezbitych dowodów. Może udostępnij nam ten swój "twardy dysk" to sami ocenimi? Nikt tu nie próbuje Cię dyskryminować, każdy ma swoje zdanie na ten temat, tak więc sróbuj to uszanować. Twoim zdaniem każdy wypowiadający się jest totalnym debilem! A Ty jako wszechwiedzący niedoceniony autsajder, musisz wszystkich naprowadzać na prawdziwy tor. Zadałem sobie trochę trudu i poczytałem Twoje komentarze. Stwierdzam z przykrością, że chorujesz na rozdwojenie jaźni. Bardzo chętnie komentujesz, nie treść redaktorów innemudium, a komentujących ich artykuły. Wielokrotnie mijasz się z sensem wypowiedzi, raczej próbujesz narzucić swoje maniakalne przekonania. Może zamiast pisać bezsensowne komentarze, spełnisz się jako redaktor tego portalu? Chętnie poczytamy Twoje artykuły przypieczętowane niezbitymi dowodami na Twoje teorie. Myślę, że redakcja innemedium nie będzie miała nic przeciwko żeby zamieszczać konkretne i rzeczowe przesłanki potwierdzone przytłaczającą ilością dowodów.
Pozdrawiam
Ps. ... Powiadasz młodzieź? - Nie wiek jest tu centrum Wszechświata, a rzeczowe i konkretne wypowiedzi.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Ale się uśmiałem...Reksiu nie

Ale się uśmiałem...Reksiu nie przedstawia dowodów... dobre.... Natomast młodzi przyjaciele Wy przedstawiacie ich całe mnóstwo...zwłaszcza oficjalnych naukowych...
 Żałosne naiwnaki, trzeba pobudzić swoją szyszynkę, aby obrazy widzieć takimi jakie są w rzeczywistości...
Z wami to jest tak jak z tym mieszczuchem, który widząc wyciąganego tyłopośladkowego cielaka z krowy zawołał: "Boże! A z jaką prędkością ten cielak wpadł krowie do dupy?....pozdrawia papa Angelus...
 
"człowiek z wiedzą, bez wyobraźni to jak małpa za sterami bombowca"... AMR
..Tato..udowodnij mi, że jesteś moim....tatą...
...Masz niezbite dowody?....  Smile  Smile
 

Portret użytkownika Sabat

Idź być wszechwiedzącym

Idź być wszechwiedzącym oświeconym gdzie indziej Smile Jak widzisz, tutaj ludzie nie chcą być tacy cudownie "mądrzy" jak ty, więc po kiego grzyba się narzucasz? Zostaw to i znajdź sobie miejsce, gdzie cię polubią, chyba, że już szukałeś. W takim razie wyrazy współczucia.
 
P.S
Dorosły człowiek nie zachowuje się jak rozwydrzony bachor. Nie afiszuje się ze swoją wiedzą (w twoim wypadku pseudo wiedzą) i wiekiem. Nie musi się dowartościowywać w sposób charakterystyczny dla niewyżytego 15 latka z zespołem różnych zaburzeń psychicznych. Jesteś przeciwieństwem tego, kogo próbujesz tutaj udawać. Odpuść sobie, bo tylko się ośmieszasz.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Kiepsko ci to wyszło Sabat...

Kiepsko ci to wyszło Sabat... Ze sposobu pisania domyślam się, że jesteś ... jakby to nazwać i nie obrazić... odmiennopłciową istotą, czyli... np. blondynką..
Ja się nie afiszuję... Jeżeli chodzi o poglądy innych to je bardzo szanuję, natomiast istoty prezentujące  książkowo-literackią, adio-wizualną paplaninię  ( czyli bez własnych poglądów) traktuję jako istoty niższego rzędu...
Jeśli mierzi cię moja wiedza, przedstaw swoją... tą nieprzeczytaną i nieoglądaną na bajkowych forach...
 wiedzę wypływającą z TWOJEGO  a nie innego umysłu...
 Nie z wchłoniętych jak papka dziadka wiadomości, tylko własnych przemyśleń..
 I tu leżysz Koleżanko...- pozdrawiam
 "Gorzka Prawda jest jak piołun.. leczy umysł z zagubienia..." AMR

Portret użytkownika Sabat

Oczywiście. Szanujesz cudze

Oczywiście. Szanujesz cudze poglądy, ale tylko wtedy, kiedy zgadzają się z twoimi, bo w innych wypadkach lubisz ludzi obrażać i sugerować, że są głupsi niż ty. To takie dojrzałe zachowanie...
P.S
Twoje domysły są błędne. Nie jesteś taki bystry i domyślny jak ci się wydaje Smile

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Sabat... brak wiedzy nie jest

Sabat... brak wiedzy nie jest głupotą... posiadanie wiedzy nie jest mądrością...
Tylko głupiec obraża się gdy ktoś mu przypisze głupotę...
 To takie dojrzałe zachowanie ... głupca...
 

Portret użytkownika janusz

Analiza glinianych tabliczek

Analiza glinianych tabliczek z rejonu dwurzecza jednoznacznie wykazuje że Sumerowie nie znali wszystkich planet Układu Słonecznego a jedynie kilka z nich włącznie z Saturnem,notabene za planety były uważane
Słońce i Księżyc.Owszem obiekt astronomiczny pod nazwą ,w wolnym tłumaczeniu,Nibiru występuje w tych tekstach natomiast jest tam jednoznacznie powiedziane że był on widziany corocznie ,nieomal stale.Chodziło tu pewnie o Gwiazdę Polarną,w takim kontekscie występuje on w "Enuma elisz",choć inne teksty sugerowały by że chodzi tu bardziej o Jowisza.W żadnym z dotychczas odczytanych tekstów nie ma jakiegokolwiek powiązania między Nibiru a Annunaki.To po prostu radosna twórczośc pana Zacharii Sitchina.
Mity sumeryjskie,jako najstarsze znane nam dzieła dotyczące zagadnień związanych z powstaniem człowieka i jego rolą czy też przeznaczeniem,należało by ,to jasne,poddać drobiazgowej analizie.Trzeba jednak zdać sobie sprawę że z tej twórczości Sumerów w ,tzw. postaci czystej zachowało się naprawdę niewiele.To co do nas dotarło to są redakcje akkadyjskie i babilońskie pełne różnego rodzaju przeinaczeń i własnych interpretacji,co można jednoznacznie prześledzić porównując te wersje z zachowanymi,nielicznymi,oryginałami np. różne wersje opowieści o Gilgameszu.
Mit o stworżeniu człowieka przez Enkiego i Innanę ,jako dostarczyciela pożywienia dla znudzonych tym procederem bogów,powołali oni nawet w tym celu do życia boga trzód Lahara i boginię żbóz ,nie jest jedynym.Istnieje również inny mit przypisujący to dzieło Enlilowi.To z wykopanej przez niego dziury w ziemi wyrósł,jako roślina,pierwszy człowiek.Pozdrawiam.

Portret użytkownika Homo sapiens

Na pierwszym obrazku jest

Na pierwszym obrazku jest pokazany akadyjski Szamasz (ta większa postać) Był uważany za boga słońca, który od świtu do zmierzchu odbywa podróż po nieboskłonie. Ponieważ podczas swojej wędrówki widzi wszystko co dzieje się na ziemi, zaczął być uważany za boga sprawiedliwości, prawdy oraz prawa. Był sędzią na ziemi i w niebie (na szczycie steli Kodeksu Hammurabiego był przedstawiony jako bóg-prawodawca, przekazujący prawa Hammurabiemu).
Co ciekawe na żydowskiej stronie zajmującej się wiarą i kulturą Żydów można znaleść nazwę tej strony która jest nazwą "Shamash"
http://www.shamash.org/
 
Jednak prawda znajduje się w Biblii, natchnionej Księdze, która przekazuje nam prawdy duchowe i opis niezwykłych wydarzeń mających doprowadzić nas do ZBAWIENIA.

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika janusz

Kolego ,temat dotyczy

Kolego ,temat dotyczy najstarszej kultury,kóra pozostawiła po sobie świadectwa pisane,niejednokrotnie było pisane i mówione w zasadzie wszędzie,na tej stronie również,że znaczna częsć Biblii to po prostu zerznięcie z kultury Międzyrzecza i z Egiptu.Są tam oczywiscie teksty oryginalne pochodzące niewątpliwie od Żydów:np. opisujące dzieje Izraela i Judy,ale jak się dobrże prżyjrżeć to ,poza oczywiscie Nowym Testamentem,bo to zupełnie inna sprawa,tą oryginalnośc Biblii trzeba postawić trochę w innym świetle.Również teza że jest to dzieło natchnione wydaje mi się conajmniej na wyrost,właśnie z powodu wtórności.Pozdrawiam.

Portret użytkownika marcin

gdzie nibru ? nie wiem ,gdzie

gdzie nibru ? nie wiem ,gdzie apokalisa? też nie ale w latach 80tych widziałem wraz z innymi z bliska cos co nawet najleprze dzisiaj pojazdy nie potrafią powtórzyć
ogladam stronke dzienie dla rozrywki ,niekiedy sie smieje niekiedy coś nowego sie dowiem
czy straszą e chyba nie zależy jak do tego sie podchodzi ja podchodze pozytywnie jak bedzie tak bedzie ale do końca bede człowiekiem

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Te bajdy czytałem 40 lat

Te bajdy czytałem 40 lat temu...Wtedy tez czytałem z wypiekami na twarzy...
 Teraz widzę to zupełnie inaczej, kiedy zdobyłem PIN do spakowanych plików mojego "twardego dysku"...
Wierzcie w co chcecie, ale spójrzcie na otaczającą rzeczywistość bez obłędu w oczach...
Tu będzie odbywał się ostatni akt dramatu...

Portret użytkownika shava

cos niedobrego dzieje sie w

cos niedobrego dzieje sie w twoim zyciu, przynajmniej to mozna odebrac po postach. jeszcze kilka miesiecy temu byly one pelne optymizmu ale z czasem zaczely sie przemieniac w belkot niemogacego sie doczekac zmian dziecka wewnatrz ciebie. apropos belkotu ''Te bajdy czytałem 40 lat temu...Wtedy tez czytałem z wypiekami na twarzy...'' to, ze zyjemy tak krotko to sprawa zupelnie innego stanu rzeczy. Nie mozesz mowic, ze ohoho 40 lat temu czytales takie bajdy poniewaz 40 lat to cale nic jesli doszukujesz sie czegos impulsywnego gdzie zachodzace we wszechswiecie zmiany rozgrywaja sie na przestrzeni milionow lat tak czy siak powatpiewam iz masz tyle lat i czasu by komentowac kazdy nowy artykul na zmz i innemedium jak zwykles to robic ale to juz nie moja sprawa.
wybacz za pisownie i gramatyke ale pisalem to czym predzej bo szkoda mi czasu na taka paplanine, po prostu juz od jakiegos czasu denerwuja mnie twoje wypowiedzi i tym razem niewytrzymalem.
zycze wiecej optymizmu

Portret użytkownika Amon

Podpisuje się pod Twoim

Podpisuje się pod Twoim postem, Reksio miewa dziwne stany dewiacji. Na jaki temat byś nie napisał, to Reksio wie najlepiej. Ja rozumiem, że to wolny kraj i trzeba uszanować zdanie każdego wypowiadającego się, ale nasz Reksio zawsze pisze na przekór. Jak my czarne, to Reksio białe, jak my białe, to Reksio czarne. No i na koniec pytanie do naszego Reksia! Chłopie, to ile Ty masz lat????? Może Ty masz Alzheimera, to by wszystko  tłumaczyło, że Ty po prostu nie wiesz, że tutaj wypisujesz takie bzdury!? Pozdrawiam

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

...Amonie Wielki... jakoś po

...Amonie Wielki... jakoś po klasyfikacji nie stwierdzam, że wypisuję bzdury...
 W Twojej ocenie może one są, ale nie dawniej jak 600 lat temu ci co twiedzili, że Ziemia jest okrągła, byli równie entuzjastycznie oceniani, że wygadują bzdury...
 Nic się nie zmieniło mlodzi marzyciele...
 Ewolucja i czas określany miliardami... ba milionami nawet, to idiotyzm ludzi, którzy nie potrafią wyobrazić sobie materii mającej "miliardy lat", kiedy widać jak na dłoni, że 3000 lat robi w niej spustoszenie struktury...zamieniając ją w pył...
Stuknijcie się potężnie ( najlepiej gumowym) młotkiem w "trzecie" oko,by je wzbudzić...
 najwyższy czas by to uczynić... pozdrawiam....

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

shava... Ty naprawdę

shava... Ty naprawdę wierzysz, że Wszechświat się zmienia milionami lat?
Właśnie to napawa mnie pesymizmem...
Że wierzysz iż Twoja pra..pra.... była pomyjami...
To upokarzające i nieprawdziwe!
To Ty powinieneś być pesymistą, gdzyż jeśli zdasz sobie z tego sprawę... nie ma przyszłości, gdyż za Twojego życia nic zmienić się nie może...
 A zmienia się na oczach...
Więc Wszechświat jest młody...
I to dobrze...
... Dobrze się czuję w młodym towarzystwie ..  i mam go...

Strony

Skomentuj