Opublikowano mocny dowód potwierdzający istnienie mitycznej Wielkiej Stopy

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

W serwisie YouTube opublikowano odrestaurowane nagranie słynnego materiału z 1967 roku, na którym rzekomo widać było legendarną Wielką Stopę. Poprawiona cyfrowo wersja filmu w jakości 4K nie pozostawia żadnych wątpliwości. Klarownie widać, że brakujące ogniwo ewolucji pomiędzy małpą a człowiekiem naprawdę istnieje!

Nakręcony w 1967 roku w Północnej Kalifornii film autorstwa Rogera Pattersona i Boba Gimlina po dziś dzień pozostaje najlepiej udokumentowanym przypadkiem obserwacji Wielkiej Stopy. Przez lata trwały spory dotyczące wiarygodności nagrania ze względu na jego kiepską jakość. Cuda współczesnej technologii pozwalają nam jednak dokonać, wydawałoby się, niemożliwego i przywrócić staremu filmowi pełną wyrazistość.

 

Nagranie ukazujące wielką dwunożną istotę spacerującą wzdłuż koryta rzeki, bardzo szybko zyskało światową sławę i przyciągnęło uwagę zarówno entuzjastów, jak i krytyków. Teraz wykorzystano nowoczesne narzędzia do stabilizacji i odrestaurowania materiału w rozdzielczości 4K, by uzyskać wyraźny i klarowny obraz.

 

Od dawna popularnym argumentem wśród sceptyków było przekonanie, że na nagraniu widać mężczyznę przebranego za małpę. Internauci zwracają jednak uwagę, że zremasterowany materiał obala tą tezę, ponieważ małe detale, takie jak np. drganie mięśni nóg podczas stawiania kroków, wyklucza ewentualną mistyfikację. Jakie jest wasze zdanie? Czy odrestaurowane wideo rozwiewa raz na zawsze wszelkie wątpliwości? Podzielcie się z nami w komentarzach.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika b@ron

no bo tak trza było

no bo tak trza było odrestaurować nagranie, żeby była wielka stopa... a współczesne możliwości faktycznie to potrafią, bo nawet z nijakiej baby potrafią zrobić ładną babę

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika PędnikNieŁągiewki

Tak samo jakl Wielka Stopa

Tak samo jakl Wielka Stopa dziwne jest i to, że w kraju ociekającym wszelaką bronią gdzie polują miliony myśliwych i sporo kłusowników nikt - ani kamerką video ani z broni! - nie ustrzelił tak wielkiego "obiektu"!!

"Jeśli chcesz, by dom był ci jako przystań cicha przenigdy doń nie wpuszczaj klechy ani mnicha".

Portret użytkownika Kmieciu

Niekoniecznie, jeśli

Niekoniecznie, jeśli praktykują kanibalizm. Pitekantropy, przynajmniej te chińskie (Sinanthropus pekinensis), zwykły oszczędzać w ten sposób na kosztach pogrzebu. Kości mogą bunkrować w pobliżu swoich kryjówek, jak na cmentarzysku słoni, dlatego nikt ich nigdy nie znalazł (a raczej - jeśli natrafił na legowisko małpoludziów - nie wrócił, żeby o tym opowiedzieć), albo znalazł ale pomylił z kośćmi niedźwiedzia. Jeśli takie stworzenia mają choć trochę wspólnego z człowiekiem, to są cwańsze od zwykłych małp (którym przecież sprytu nie brakuje, dlatego jako szkodniki są trudne do opanowania) i wiedzą jak się nie dać znaleźć.

 

Portret użytkownika Racjonalista

Poniekąd jest to jakieś

Poniekąd jest to jakieś wytłumaczenie, jednak z drugiej strony mam wątpliwości, czy gatunek będący bliższy naszym przodkom niż człowiekowi współczesnemu prowadziłby osiadły tryb życia - jeżeli nie, to prędzej czy później natrafilibyśmy na opuszczone legowiska/kryjówki, a wraz z nimi na szczątki.

Innym problemem, który przyszedł mi do głowy jest populacja. Żeby jakiś gatunek mógł przetrwać potrzebna jest określona liczba osobników, żeby nie dochodziło do kojarzenia krewniaczego (chowu wsobnego, jak kto woli) i w konsekwencji do zgubnego zaniku różnorodoności genetycznej skutkującego nawarstwieniem się wad i schorzeń, aż do wymarcia. Sasquatchy, Yowie, Yeti czy jakichkolwiek innych stworzeń tego rodzaju musiałoby być od zatrzęsienia.  

Portret użytkownika LB

O mój Boże! Wcześniej był

O mój Boże! Wcześniej był news o potworze, którym to zapewne była kaczka albo bóbr, a jakość nagrania była jak z innej epoki, to teraz z kolei zapodali jakąś przeróbkę komputerową i wciskają ludziom kit o wielkiej chodzącej małpie...a nie przepraszam, Wielkiej Stopie! Wielką stopę to ma Shaquille O'Neil, buty mu szyją na zamówienie.

Strony

Skomentuj