Tajemniczy symbol na rzeźbach z całego świata – co on oznacza?

Kategorie: 

Źródło: bestusanews.com

Ludzkość jest gatunkiem z amnezją – upływ wieków pozbawił nas większości wiedzy na temat starożytnych oraz ich technologii. Dziś wiele zabytkowych rzeźb, posągów oraz dzieł sztuki jest obiektem analizy i dyskusji, gdy ludzie starają się na ich podstawie dowiedzieć czegoś o swoich przodkach.

W Mezopotamii – kolebce cywilizacji, symbol tajemniczej "torebki" jest prezentowany na niezliczonych rzeźbach kamiennych oraz posągach, które sięgają wiekiem 10 tysięcy lat przed naszą erą. Motyw torebki wyjątkowo intryguje badaczy.

 

Sumeryjczycy opisywali, że Annunaki – wielcy bogowie, dzieci boga Anu, zrodzeni w początkowym okresie tworzenia wszechświata – nosili coś na kształt torebki. Obiekt miał być połączony z archetypem drzewa życia, które pośredniczy między niebem a światem podziemnym. Miał on łączyć wszystkie formy stworzenia. 

W starożytnym Egipcie istnieje z kolei symbol Ankh, które posiada bardzo podobne znaczenie. Podejrzewa się, że zarówno Ankh, jak i tajemnicza torebka, mogą odnosić się do tego samego. Symbol torebki można odnaleźć także w wielu historycznych miejscach w Meksyku. Widać ją również w sztuce Indonezji. Do dziś badacze zachodzą w głowę, jak symbol stał się tak ogólnoświatowym motywem. Co tak właściwie reprezentuje? Niektóre mity głoszą, że zawierał tajną wiedzę, oferowaną przez bogów. Czy może była to jakaś forma starożytnej technologii, która została zapomniana?

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)

Komentarze

"Jeśli chcesz, by dom był ci jako przystań cicha przenigdy doń nie wpuszczaj klechy ani mnicha".

Portret użytkownika abyssum abyssus invocat

Oni popylali z siatami bo to

Oni popylali z siatami bo to była subkultura siatersów Wink Półokragłe dno sugeruje, że torebka jest pełna? Wyglada jak srebrne torebki z okresu międzywojennego. Dlaczego ta szyszka musi być Szyszynką? Może to szyszka wiecznej Sosny najbardziej wytrzymałego drzewa. Drzewa te byłyby w stanie wytrzymać trudne warunki po katastrofie lub wręcz brać udział w terraformowaniu Planety. Konia z rzędem temu kto mi powie ile taka sosna moze żyć bo ja słyszałem ze kilkanascie tysiecy lat spokojnie.

Portret użytkownika Piramidion

Wszyscy, którzy czytali

Wszyscy, którzy czytali ksiązki Z. Sitchina a szczególnie "Zaginiona księga Enki" przypominają sobie zapewne, że była w niej mowa o tzw dyskach(tabliczkach "MM" , które zawierały programy  rozwoju, rolnictwa, rzemiosła, mówienia, wiary, umiejętności, inteligencji itp dla nowo stworzonych ludzi. Myśle, że to są właśnie te tabliczki lub przenośne kompy na których są odtwarzane dyski z danymi. Być może, były jakieć centra, np. piramidy, przez które wysyłało się dakie dane na całą okolice, ingerując w ten sposób w miejscową rzeczywistość. Jak wynika z książki, bhyła to bardzo cenna i porządana rzecz i mieć ją mogli tylko najwyżsi z najwyższych na rycinach przedstawiany jest przeważnie sumeryjski Enlil, przyrodni brat Enkiego i ich siostry Ninhursag. To własnie ta trójca stworzyła człowieka i występuje we wszystkich religiach świata, rzecz jasna pod róznymki imi9onami. U Słowian np Enlil zwany jest Jeesa a Ninhursag - Białoboga.

Portret użytkownika Tomasz Spólnik

Ludzie to nie jest żadna

Ludzie Smile to nie jest żadna torebka.  W ten sposób starożytni opisywali to co my nazywamy dzisiaj Ziemią.  Pokazują zatem: w jednej ręce mamy "plan Ziemski" - Sheol , w drugiej mamy wiedzę z dziedziny genetyki genetyki. Jeśli ktoś nie rozumie, zobaczcie sobie jak Majowie, Babilończycy, ludy północne, Hindusi, Incowie, Navajo, Hebrajczycy ... zobaczcie jak oni "opisywali" Ziemię w owym czasie i wszelkie teorie o torebkach spłoną ogniem dowcipu. Taki sam dowcip robi nam współczesna "archeologia" która w większości właśnie nie rozumie na co patrzy. Ot , takie czasy przebudzenia. Smile  

https://www.facebook.com/tomasz.spolnik/posts/1486782288022238

 

Portret użytkownika zośka

Torebka to torebka a nie

Torebka to torebka a nie symbol. To jest jakaś konkretna rzecz. Gdyby dziś wyrzeźbić jakiegoś polityka to bedzie miał w ręce komórkę, a nie symbol komórki. Kapłani z biblii mieli "tumim" (zobaczcie w sieci jak to wygladało.) Słuzyło chyba do kontaktu z bóstwem.? Owa torebka, może być jakims gadzetem elektronicznym, telefonicznym czy neseser na laptopa. Sumeryjskie pisma mówią o tablicach ME może to z tym zwiazane. A w rece mają coś jak szyszkę (jak szyszynka) Emmerich w wizjach podawala, że starożytni chodzili zawsze z jakimiś "ziołami" , odlotowymi, to było powszechnenay zażywać.To  nalezy zbadać do czego to słyzy.

Portret użytkownika Impact

Jest to najprawdopodobniej

Jest to najprawdopodobniej urzadzenie techniczne, w które wyposażeni są rówież współcześni kosmonauci, wystarczy odszukać zdjęcia Neila Amstronga, Olega Kononenko czy Liu Wanga. Na egipskich freskach takie "coś" ma Anubis.

Portret użytkownika Amare_Deus

Wysunięta noga symbolizuje

Wysunięta noga symbolizuje "przyjście". NOT (niezidentyfikowany obiekt trzymający) Wink symbolizuje "COŚ" ... Mogła to być np wiedza lub technologia. Wysunięta reka symbolizuje "CHĘĆ PODZIELENIA SIE"

Portret użytkownika Homo sapiens

To jest ważny symbol ! Bo to

To jest ważny symbol ! Bo to jest symbol. Dzięki za artykuł, który wspomina iż jest to symbol, nawej jesli był to jakiś "przedmiot", to jest to informacja w postaci symbolu ! Drodzy państwo symbole to droga do rozwikłania tajemnicy prehistorycznych cywilizacji, jednej cywilizacji przedpotopowej ! Święta Pamięć z pewnością zna odpowiedz i możliwe, że jest tam zawarta informacja na temat tego symbolu, ale jest ona ukryta. Znawcy Świętego Jezyka Świętej Pamięci wiedzą znacznie więcej niż podejrzewamy, są specjalistrami od symboli ! W Świętej Pamięci jest więcej symboli i przekazów, część dotyczy pszyszłości ludzkości ! Tak jak to ma miejsce w Apokalipsie św. Jana, o której jest mowa w poniższym memie...

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika AL

Nie fear...podałem fałszywy e

Nie fear...podałem fałszywy e-mail...ale nie o to. Wpadłem przypadkiem i muszę powiedzieć, że to jedno z niewielu miejsc gdzie mozna znaleźć pozytywnie zakręconych ludzi, którzy nie obrzucają się inwektywami i potrafią rozmawiać z przysłowiowym "jajem". Pozdrawiam !

Portret użytkownika Horus

Względem mitologii

Względem mitologii sumeryjskiej to były naczynia w którym bogowie mieli wodę życia, cudowny napój co im przedłużał życie, w eposie o Galigameuszu jest to opisane.

Portret użytkownika Jurantzespychowa

ciekawe, ciekawe tez jest to

ciekawe, ciekawe tez jest to ze sumeryjskie płaskorzeźby przedstawiają postaci w takiej samej pozie. 

Mozna tez dostrzec wiele podobieństw jeśli chodzi o ekwipunek na wysokości żeber. ( wyglada jak jakies noże, uchwyty, patyki- kto tam wie ) 

 

Portret użytkownika Tomasz

Właśnie. Proszę zwrócić uwagę

Właśnie. Proszę zwrócić uwagę, że coś "nienaturalnego" jest na plecach obu rzeźb. Skrzydła, a na drugiej ryba. To cos charakterystycznego. Myśle że nie wymyślono bt tego na dwóch róznych rzeźbach. To raczej coś co chciano odwzorować taj jak umiano.

Portret użytkownika Tomasz Spolnik

To nie jest torebka Prawda

To nie jest torebka Smile Prawda jest o wiele prostsza lecz niestety nie będzie łatwa do zaakceptowania  Smile Jednak jak już będziecie wiedzieć czym jest ten symbol, to będziecie wiedzieć "na pewno" że to to. Smile 

Portret użytkownika Lena

Czytam wcześniejsze

Czytam wcześniejsze komentarze i nie wierzę.... Ludzie, co się z Wami dzieje? Naprawdę już nic nie ma dla Was żadnej wartości? Już naprawdę nie portaficie w normalny sposób wyrażać swoich myśli, odczuć, poglądów? Czytając niektórych miałam wrażenie, że jak na złość, życie i technika mkną do przodu, natomiast rozum się cofa... 
Co do artykułu, to musze przyznać, że to dość ciekawe. Hmmm... Wiem jedno, jeszcze nie jednym zaskoczy nas historia i dawne kultury... Cierpliwości...

Portret użytkownika WR

Na okładkach zesztyów moich

Na okładkach zesztyów moich dzieci z lat 1989 -90 są takie sentencje "Człowiek rodzi się mądry po czym idzie do szkoły ", "Mietka zbiła katechetka bo stwierdziła brak napletka " " Tylko mury mówia prawdę " więc dzieci wiedzą ! A naukowcy się głowią . 

Portret użytkownika zibi1973

Ten z pierwszego zdjęcia

Ten z pierwszego zdjęcia wyglądający na orła trzyma w lewej ręce szyszynke a w prawej trzyma torebkę z duszami, a drugie zdjęcie jest podobne, pokazuje że ma ludzi w garści. Tak ja to widzę. 

Portret użytkownika dex

To jest uniwersalny symbol...

To jest uniwersalny symbol... czegoś. Pojawia się już w Gobekli Tepe więc stąd najprawdopodobniej został rozpowszechniony na całym Bliskim Wschodzie. Problem w tym że identyczny element rzeźb można znaleźć po drugiej stronie Atlantyku.

Skomentuj