Ogromny pająk złapał w swoją sieć nietoperza

Kategorie: 

Źródło: facebook.com

W miejscowości Poteet w Teksasie doszło do zadziwiającego zdarzenia w świecie zwierząt. Pająk złapał ssaka latającego, nietoperza i skonsumował go w dwa dni.

 

Do zdarzenia doszło na początku sierpnia bieżącego roku. Niezwykłą zdobycz w sieci zauważyła Annette Alaniz Guajardo. Jak sama mówi przestraszyła się gdy zobaczyła wielkiego pająka pożerającego nietoperza. Najpierw chciała przejść obok tego i pójść do pracy ale stwierdziła, że to co widziała to coś zdecydowanie niezwykłego. Zatrzymała więc swój samochód na podjeździe wysiadła i zaczęła robić zdjęcia.

Wielki pająk wielkości dłoni, przystąpił już do zjadania ofiary. Umiejscowił się na plecach złapanego nietoperza i jak twierdzi autorka zdjęć, wydawał się wypijać z niego krew. Gdy pani Guajardo wróciła z pracy po południu nietoperz wyglądał według niej tak jakby został wyssany i z pewnością już nie żył.

Kolejnego dnia wieczorem nietoperza już nie było go w sieci za to powrócił tam czyhający na kolejną zdobycz wielki pająk z gatunku Argiope aurantia. Te pajęczaki są dość pospolite w Ameryce Północnej. Ich ukąszenie może być bolesne dla człowieka i jest porównywane do ukąszenia pszczoły.

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Kmieciu

"Na podjeździe"??? Czyli co,

"Na podjeździe"??? Czyli co, ma takiego mutasa czarnobylskiego na posesji i tylko se sweet focie robi??? Fake i fotomontaż albo wyjątkowa debilka, bo jakby mi się zalągł w obejściu pająk sugerowanej w artykule wielkości, to (jak jestem nauczony pająków bez potrzeby nie zabijać) bym nie poszedł po aparat tylko po siekierę!

 

Portret użytkownika Pająk

Pająk wielkości dłoni. Chyba

Pająk wielkości dłoni. Chyba dłoni świnki morskiej bo te pająki osiągają max wielkość 28mm. Wot i takowyj to portial, tawariszcze. Radio Erewań.

Głosuj przeciw
-51

Skomentuj