W Portugalii, urodziło się dziecko „bez twarzy”

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

W szpitalu Centro Hospitalar de Setúbal w portugalskim mieście Sao Bernardo doszło do niezwykłego porodu. 7 października bieżącego roku urodziło się tam dziecko z rzadką wrodzoną wadą, nie miało twarzy.

 

Dziecko urodziło się ze zdeformowaną twarzoczaszką. Nie miało oczu, nosa i dużej części samej czaszki. Lekarze przewidywali, że nieszczęsny bobas będzie żył najwyżej kilka godzin. Jednak dzięki postawie rodziców, nie tylko przeżył, ale dwa tygodnie później nauczył się jeść z butelki.

 

Rodzice winią za to, co się stało lekarza, który prowadził ciążę. Według nich, za każdym razem rodzice zauważali patologię na monitorze, ale on za każdym razem zapewnił ich, że z dzieckiem jest wszystko w porządku.

 

Portugalskie media szybko ustaliły, że ​​na lekarza formalną skargę złożyła również inna kobieta, której dziecko urodziło się bez żuchwy i kilku palców. W obu przypadkach można zakładać, że gdyby rodzice zostali poinformowani o stanie dziecka, zdecydowaliby się na aborcje eugeniczną.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika NickD

Większość lekarzy to

Większość lekarzy to niewykształcone chciwe mendy sypiące tylko dla niepoznaki fachowymi terminami. Nieuctwo tak jak w każdym innym zawodzie. Niby z jakiego powodu miałoby być inaczej ? Spotkałem na swojej drodze ze 40 i w zasadzie tylko jeden miał intuicję... Tylko jednemu zależało na prawdziwej diagnostyce choroby... Niestety został zakrzyczany przez "kolegów" i nie wykonano wlaściwego badania przez co dalej się męczę...

Skomentuj