Cud w Czarnogórze – ikona Matki Boskiej zalała się łzami

Kategorie: 

Źródło: https://twitter.com/MilosPeric1244/status/1205209848364904448

Kopia ikony Najświętszej Marii Panny w Świątyni Świętego Jana w Barze w Czarnogórze zapłakała przed wczoraj.

 

Ikona płakała przez pewien czas, tj. na pewno przez całą noc, o czym świadczy zdjęcie krążące w sieciach społecznościowych. Oryginał obrazu znajduje się w Patriarchacie Pećkoj i jest znaną, cudowną ikoną.

 

Ta święta ikona (oryginalna) była rzekomo w rękach Świętego Sawy, a lud serbski (i nie tylko Serbowie) peregrynował do niej przez osiem wieków, aby ją czcić.

 

Świątynia św. Jana Włodzimierza w Barze to największy kościół w Czarnogórze i trzecia co do wielkości cerkiew na świecie, po Katedrze Chrystusa Zbawiciela w Moskwie i Świątyni Świętego Sawy w Belgradzie.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Wojciech77

Chciałbym zobaczyć cuda gdzie

Chciałbym zobaczyć cuda gdzie indziej - w szpitalu onkologicznym jak zostaje uzdrowiona osoba chora na raka i na dodatek w stanie krytycznym. Wtedy można powiedzieć o cudach pochodzących od Boga. A czy w przypadku płaczących bohomazów można mówić o cudzie? Nie. Dla mnie to oszustwo służące przyciągnięciu naiwnych wierzących i wyciągnieciu od nich pieniędzy.

Portret użytkownika vv.vv

..ja też bym płakał,.. gdyby

..ja też bym płakał,.. gdyby nie to że zalwea mnie wk.wienie na tom wspólczesną coraz głupszom i drętwom pod każdym względem ziemskom cywilizację,...wybacz boże,..mi głupiemu..

 

...fakt moja wina,.. głupio liczyłem że już może teraz w końcu zmondrzejom,..wybacz boże..

Portret użytkownika vv.vv

..ja też bym płakał,.. gdyby

..ja też bym płakał,.. gdyby nie to że zalwea mnie wk.wienie na tom wspólczesną coraz głupszom i drętwom pod każdym względem ziemskom cywilizację,...

 

...fakt moja wina,.. głupio liczyłem że już może teraz w końcu zmondrzejom,..wybacz boże..

Skomentuj