Świetlisty obiekt uchwycony na powierzchni asteroidy Eros

Kategorie: 

Źródło: NASA

Internetowi odkrywcy, badający zdjęcia asteroidy Eros opublikowane przez NASA, znaleźli na jej powierzchni nieznany obiekt. Wiele z jej cech zdaje się wskazywać na to, że nie jest to sztuczna konstrukcja. O ile nie mamy tu doczynienia z nadinterpretacją, należałoby chyba zapytać, kto zyskał by na umieszczeniu takiej instalacji na asteroidzie?

Prostokątny obiekt, a raczej grupa obiektów o łącznej długości 45 metrów faktycznie przypomina obcą bazę lub stację obserwacyjną. Teoretycznie, tego typu budowla zlokalizowana na asteroidzie lecącej w przestrzeni kosmicznej mogłaby pozwolić na zebranie wielu naukowych danych. O ile oczywiście nie zostałaby ona uszkodzona w trakcie swojej kosmicznej podróży.

Być może odkryty na asteroidzie Eros regularny kształt, jest poprostu przypadkową strukturą, której przez jej wyróżniający się kolor, przypisano niezwykłe znaczenie. Orzeknięcie czegokolwiek na ten temat na podstawie jednej fotografii jest oczywiście skazane na niepowodzenie. Niemniej jednak, zdjęcie zdecydowanie zasługuje na naszą uwagę.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj