W Teksasie znaleziono hełm astronauty z promu kosmicznego Columbia, który uległ katastrofie w 2003r.

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W 2003 roku miała miejsce wielka tragedia. Prom kosmiczny Columbia, w którym znajdowało się siedmiu astronautów, eksplodował i upadł na ziemię. Jakiś czas temu w Teksasie odkryto hełm, który może należeć do jednego ze zmarłych astronautów. Jego zdjęcie zostało opublikowane na Reddicie kilka dni temu.

 

Post otrzymał ogromną liczbę komentarzy i polubień w ciągu kilku godzin. W tej chwili zdjęcie nie zostało sprawdzone pod kątem obróbki w Photoshopie, ale ludzie ponownie przypomnieli sobie straszną tragedię i zaczęli aktywnie komentować zdjęcie.

 

Siedemnaście lat temu wszyscy byli zszokowani tym, co stało się z jednym ze statków kosmicznych NASA. Misja kosmiczna obejmowała siedmiu członków załogi. Prom kosmiczny Columbia stał się pierwszym statkiem kosmicznym, który z powodzeniem wielokrotnie latał w kosmos. W tym czasie 27 misji zostało już zakończonych, ale 28 zakończyło się katastrofą, a statek kosmiczny spadł na Ziemię z dużej wysokości.

 

Przez kilka tygodni poszukiwano nie tylko ciał astronautów, ale także wraku samego statku. Trzeba było zbadać ogromny obszar. A siedemnaście lat później przypomniano sobie o tragedii, ponieważ znaleziono hełm, który podobno należał do jednego z członków zespołu, który zginął tego dnia.

 

Zdjęcie zamieszczone w Internecie wzbudziło zainteresowanie użytkowników, którzy od razu zaczęli komentować publikację i przypominać sobie szczegóły ogłoszone przez NASA prawie dwie dekady temu.

 

Niektórzy komentatorzy wątpią, że kask naprawdę należy do astronauty i twierdzą, że może to być fałszywy lub wysokiej jakości obróbka graficzna.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Skomentuj