Trzy dni ciemności... jeden z końcowych rozdziałów rasy ludzkiej

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

W wielu z objawień Maryjnych lub też przepowiedni niezależnych od siebie jasnowidzów przewija się często wątek mitycznych dnia ciemności. Na czym mają one polegać? Jedyne informacje na ich temat jakie posiadamy pochodzą z Księgi Apokalipsy. Zgodnie z jej treścią trzy dni ciemności stanowią zawartość jednej z siedmiu czasz, którą na ziemię wyleją aniołowie. Trzy dni ciemności, mają być najbardziej spektakularnym wydarzeniem, które dotknie całą ziemię tuż przed końcem rasy ludzkiej.

Zgodnie z treścią apokalipsy św. Jana:

„A piąty wylał swą czaszę na tron Bestii i w jej królestwie nastały ciemności" (Ap 16, 10). 

Łatwo powiedzieć, że to biblijny przekaz pełen niedomówień i symbolizmu, ale informacja o trzech dniach ciemności pojawia się w wielu źródłach, przy czym większość wzmianek na ich temat pochodzi ze źródeł zbliżonych do chrześcijaństwa. Niektórzy twierdzą, że objawiona w 2000 roku trzecia tajemnica fatimska, którą przedtem znał tylko Papież, była w istocie nie tylko opisem zamachu na następcę św. Piotra. Miała ona również stanowić szczegółowy opis tych mrocznych dni:

"I zobaczyliśmy w nieogarnionym świetle, którym jest Bóg: 'coś podobnego do tego, jak widzi się osoby w zwierciadle, kiedy przechodzą przed nim’ Biskupa odzianego w Biel 'mieliśmy przeczucie, że to jest Ojciec Święty’. Wielu innych Biskupów, Kapłanów, zakonników i zakonnic wchodzących na stromą górę, na której szczycie znajdował się wielki Krzyż zbity z nieociosanych belek jak gdyby z drzewa korkowego pokrytego korą; Ojciec Święty, zanim tam dotarł, przeszedł przez wielkie miasto w połowie zrujnowane i na poły drżący, chwiejnym krokiem, udręczony bólem i cierpieniem, szedł modląc się za dusze martwych ludzi, których ciała napotykał na swojej drodze; doszedłszy do szczytu góry, klęcząc u stóp wielkiego Krzyża, został zabity przez grupę żołnierzy, którzy kilka razy ugodzili go pociskami z broni palnej i strzałami z łuku i w ten sam sposób zginęli jeden po drugim inni Biskupi, Kapłani, zakonnicy i zakonnice oraz wiele osób świeckich, mężczyzn i kobiet różnych klas i pozycji. " fragment trzeciej tajemnicy fatimskiej, tłumaczenie opoka.org.pl

O trzech dniach ciemności wspominają również przekazy słynnych wizjonerów na przykład Edgara Cayce. On sam wiązał te specjalne dni z wystąpieniem katastrofalnych zjawisk, które spowodują globalną zagładę ludzkości. W dużej mierze przypominało to o tym, co potem postulowali zwolennicy Patryka Geryla i jego teorii przebiegunowania z gigantycznymi falami pływowymi. 

O trzech dniach wspomina też kilkukrotnie słynny stygmatyk Ojciec Pio. Jego przekazy brzmią bardzo niepokojąco. Daje on pewne wytyczne, co do tego jak się wtedy zachować.

Dobrze pozamykajcie i uszczelnijcie okna. Nie wyglądajcie na zewnątrz. Zapalcie święconą świece, która wystarczy na wiele dni.. Niewolno wam wychodzić na zewnątrz. Zaopatrzcie się w wystarczającą ilość pożywienia. Moce natury zostaną wstrząśnięte i deszcz ognia napełni ludzi przerażeniem. Miejcie odwagę!

Co ciekawe, również osoby kojarzone z ruchem New Age wspominają o tych kluczowych trzech dniach. Mówiła o tym chociażby japońska księżniczka Kaoru Nakamaru, która przed laty twierdziła, że czeka nas przejście do innego wymiaru. Wstępem do tego procesu, miały być właśnie trzy dni ciemności.

Mimo iż większość przekazów na ten temat pochodzi z dość odmiennych źródeł można w nich dostrzec pewną spójność. Mianowicie, przez trzy dni i trzy noce nie możemy używać elektryczności. Nastanie wówczas kompletna ciemność. Nie uświadczymy wtedy żadnych mediów, żadnych informacji, nic nie będzie ogłaszane ludziom. Wiele odniesień zdaje się wskazywać na zajście jakiejś wielkiej katastrofy która uniemożliwi kontakt z innymi ludźmi.


Wiele wskazuje na to, że mógł to być superwulkan bądź też potężny rozbłysk słoneczny. Ta pierwsza wersja miałaby sens zwłaszcza biorąc pod uwagę wskazówki dawane ludziom, aby nie otwierać drzwi czy okien. Taka ciemność z pewnością przykryłaby całe niebo więc nie byłoby mowy o gwiazdach, ba nie byłoby mowy o świetle słonecznym nawet przez dekadę. Cieszylibyśmy się co najwyżej przebłyskami Słońca i to po wielu miesiącach.

Trzy dni ciemności, są obecnie raczej za symbol jakiegoś bliżej nieokreślonego ogólnoświatowego kataklizmu. Bez wątpienia jeśli doszłoby do realizacji takich wizji, trudno byłoby nie zinterpretować ich jako ostatni rozdział rasy ludzkiej. Oczywiście, o ile faktycznie do nich dojdzie i nie jest to jedynie nadinterpretacja głodnych uwagi jasnowidzów i kaznodziei.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika jaa

Chyba dzisiaj, 02.09. leciał

Chyba dzisiaj, 02.09. leciał jakiś film popularno-naukowy, chyba na History. I, coś tam było o trzech dniach i trzech nocach ciemności, które już były, ileś tam lat temu, gdzieś w Europie. Że, ktoś to opisał itp. Tak, że takie zagadnienia mają tę wadę, że nie wiadomo, czy współcześnie można o nich dyskutować w kategoriach wydarzeń przyszłych, czy już przeszłych.Bo, skoro już coś takiego miało miejsce w jakimś regionie, to może to opisane to właśnie to. A, może będzie jeszcze coś podobnego. Nie bardzo wiadomo. Kiedyś pojęcie świata dla wielu ludzi ograniczło się do jakiegoś regionu, ewentualnie ciut dalej. Niektórzy mieli trochę większe pojęcie, bo na przykład, żeglowali i rozumieli, że świat jest deko większy niż Europa i Północna Afryka. I, ewentualnie, Indie. Tym niemniej, świat jako taki był rozumiany inaczej niż jest rozumiany obecnie. Nawet, jeżeli były jakieś informacje o innych terenach to za świat uważano tylko pewne regiony. Reszta to było nieznane, niezbadane. Zastanawiać się nad takimi zagadnieniami to prosta ścieżka do zepsucia sobie psychiki.Mózg, jako taki stara się drążyć temat, który go interesuje. A, to znaczy, że bada różne informacje mogące pomóc mu rozwiązać problem.A, że tu raczej nie ma rozwiązania to po dłuższym wysiłku nastąpi albo zniechęcenie tematem, albo znużenie i, ewentualnie, wzrost zachowań irracjonalnych albo depresyjnych.

Portret użytkownika Lommo

Na YT właczali mi się

Na YT właczali mi się specjaliści a właściwie specjalista od tzw. niebocentryzmu, gdzie facet nawija że mieszkamy we wnętrzu Ziemi . Że w centrum jest Dom Boga i był on kiedyś połaczony megagiga drzewami życia czy jakoś tak które zasilały energetycznie powierzchnię gleby, a na Ziemi i tak panował półmrok. Po tym jak Bóg kazał wyciać te drzewa żeby bandyctwo mu się nie wspinało za wysoko, to ktoś zinstalował tzw. "żarówkę"krażaca sprtalnie która robi za Słońce. I niby to sztuczne słońce jest na wykończeniu i te 3 dni ciemności maja nastapić podcas operacji wymiany gasnacej żarówki na nowa ledowa. Jako dowód na to wygasanie żarówki ma byj być spadajce plony rolne. I w tym momencie dałem spokój z ogladaniem pana MS bo akurat ogldałem to w lutym gdzie dochodziły doniesienia iż we Włoszech na przykład rolnicy maj kleskę urodzaju bo z powodu ciepłej zimy plon sie sypie.

Portret użytkownika Mumei Nanashi

Te trzy dni ciemności mogą

Te trzy dni ciemności mogą być  związane z tym  że Słońce "zgaśnie" zanim nastąpi ten rozbłysk  o  którym mówił Corey Goode. Z tego co pamiętam jakiś czas temu była wzmianka o dziurze koronalnej pokrywającą połowę naszej gwiazdy.

https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/dziwne-zachowanie-slonca-powstala-dziura-koronalna-wielkosci-polowy-srednicy-jego-tarczy

Na pobliskich gwiazdach też niedawno zaobserwowano rozbłyski o wiele potężniejsze niż na Słońcu, więc coś jest na rzeczy. Jeżeli chodzi o duchowe trzy dni ciemności, pokusiłbym się o stwierdzenie że to nie dni lecz wieki lub tysiąclecia. Nasza cywilizacja albo upadnie jak poprzednie albo weźmiemy się za siebie i odwrócimy ten nieszczęsny trend choć to nie takie proste, tym bardziej że wielu rzeczy jeszcze na szczęście nie wiemy.

Portret użytkownika Zdzisław

JEDNA WIELKA ŚCIEMA.Cuda

JEDNA WIELKA ŚCIEMA.Cuda,wróżby,przepowiednie to ten sam stek bzdur nie majacy nic wspólnego z Bogiem.

można powiedzieć...stworzone na "wygodę" kościoła przez człowieka i dla człowieka.

Portret użytkownika Homo sapiens

Na podstawie własnych

Na podstawie własnych dociekań w tej sprawie, analizując słowa świętych, sądzę, że tzw. "dni ciemności" są czasem głównie duchowej ciemności, a nie dosłownej ! Wspomina się o demonach porywających dusze niegodziwców oraz tych którzy będą olewać ten czas, tzw. niewierzących ! Ojciec Pio pisał o tym czasie: "Aniołowie przybędą z Nieba i przykryją ziemie duchem pokoju. Uczucie niezmierzonej wdzięczności ogarnie tych, którzy przeżyją okropne doświadczenia – bliską karę -, którymi Bóg nawiedza ziemię od jej stworzenia.(...)Jakże obojętny jest człowiek na te sprawy, które już wkrótce staną się rzeczywistością, wbrew wszelkim oczekiwaniom! Jakże dalecy są od roztropnego przygotowania się na te przepowiedziane, a niewysłuchane wydarzenia, przez które niebawem będą musieli przejść. Ci, którzy będą „walczyć” dla Mojej sprawy, otrzymają łaski z Mojego Najświętszego Serca, a pokorny płacz skruchy: „KTÓŻ JEST JAK BÓG” będzie ratunkiem dla wielu. Jednakże, niezliczona ilość spłonie na otwartych polach jak wyschnięta trawa! Bezbożni zostaną unicestwieni, aby później sprawiedliwość narodziła się na nowo. W dniu, jak tylko nadejdą całkowite ciemności, nikt nie powinien opuszczać swojego domu lub wyglądać przez okno. Ciemności będą trwały dzień i noc, kontynuując kolejny dzień i kolejną noc i jeszcze jeden dzień, lecz następnej nocy gwiazdy znów wzejdą na niebie, a przy nadchodzącym dniu ponownie ujrzycie brzask słońca i będzie to CZAS WIOSNY! W ciągu dni ciemności, Moi wybrani nie powinni spać, jak uczniowie w Ogrodzie Oliwnym. Muszą się modlić nieprzerwanie, a nie zawiodę ich. Zbiorę Moich wybranych! Piekło uwierzy, że włada całą ziemią, ale Ja ją odzyskam!"

Iluminaci razem z Lucyferem są przekonani że władają całą planetą ! Na szczęście istnieje Zbawiciel Jezus Chrystus !

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Beherit1

Tu masz kilka słów o tym

Tu masz kilka słów o tym swoim narodzie wybranym , któremu tak na kolanach bez pomyślunku służysz.
Oczywiscie z twoim idolem żydowskim i największym historykiem Jozefem Flawiuszem ci wszyscy panowie się nie zgadzają bo żyli wcześniej niż twój idol.
Obecnie tylko jego wersja jest poprawna na świecie inni to debile , kłamcy , oszuści !!!!!
Na twoje nieszczęście Paweł Orozjusz , opisał tych pogan i ich wersje wydarzeń.
No ale co ci ludzie wiedzieli o świecie?? Nic, tylko żydzi mają rację i ich psychopatyczny bożek.

cytat z orozjusza:

W rzeczywistości Pompejusz lub ściślej mówiąc Justynus, wyraził się w następujący sposób: „Egipcjanie porażeni świerzbem i trądem, upomnieni dzięki wyroczni, wydalili Mojżesza wraz ze wszystkimi chorymi poza granice Egiptu aż do czasu, kiedy epidemia przestanie zarażać więcej osób. Mojżesz mianował się przywódcą wypędzonych, ukradł Egipcjanom święte przedmioty, które oni starali się odzyskać przy pomocy wojska, ale zostali zmuszeni przez burzę do cofnięcia się do swoich domów.” 3. Natomiast Corneliusz Tacyt wyraża się o tym wydarzeniu w następujący sposób: „ Zdecydowana większość historyków jest zgodna, że kiedy w Egipcie wybuchła zaraza, która oszpecała ciało, król Bokhorys, idąc za wyrocznią Ammona od której oczekiwał pomocy, wydał rozkaz oczyszczenia królestwa i zaprowadzenia na inne ziemie tego szczepu ludzi, który jest znienawidzony przez bogów. 4. Zaczęto więc szukać owych ludzi, którzy w wielkiej liczbie zgromadzili się na pustyni. Kiedy jedni pozostali na wszystko obojętni, zanosząc się jedynie płaczem, Mojżesz, jeden z wypędzonych, upomniał ich, aby nie oczekiwali żadnej pomocy ani ze strony ludzi ani ze strony bogów, lecz aby zawierzyli tylko jemu, jako zesłanemu z nieba przywódcy, bo tylko on im pomógł oddalić obecne nieszczęścia.” 5. Przeto Corneliusz Tacyt mówi, że Żydzi zostali wypędzeni na pustynię przez samych Egipcjan

Co ty na to???? Po resztę zapraszam do biblioteki. Doczytaj pseudohomo pseudo sapiensie.

I zmień fotke na profilu na coś bardziej prawdziwego np goryla albo pawiana z jakąś gazetą w reku by było żeś mądry. No i okulary, zawsze intelektu dodają

Portret użytkownika ascendant 149

Zgadza się Homo. O trzech

Zgadza się Homo. O trzech dniach ciemności w czasach końca jest mowa w wielu przepowiedniach i objawieniach. I jak trafnie zauważyłeś, nikt nie wymienia ich przyczyny, bo i po co - niczego by to nie wniosło. A jak dobrze wiemy, nadjeść to ma niespodziewanie, no i o to chodzi - kto wierzy będzie czuwał i czekał, a niewierzący szukają dowodów aby móc przewidzieć nadjeście tego czasu aby z kolei móc się przygotować. Jednak On przyjdzie, jak sam powiedział: "jako złodziej w nocy", znienacka i z zaskoczeniem dla niewierzących, którzy nie zdążą się poprawić nagłym "przypływem" wiary z powodu tego co zobaczą, jak to mówi pewien aktor w filmie "Vabank": "mało casu panie rezyseze, kruca fiks, mało casu".

Portret użytkownika Beherit1

Już się nie mogę doczekać,

Już się nie mogę doczekać, kiedy dotrze do ciebie że masz pusto w głowie.
Twoja wiedza o antycznych czasach jest na poziomie pigmeja.
Od 10 lat wciskasz tu te swoje śmieci intelektualne. Nie umiesz powiedzieć nic poza jezusek, ufonauci i TYLE!!!!!!!!!!!!!!
Poziom towjego intelektu jest na poziomie aronka jasnowidza tylko on już poszedł sobie. A ty siedzisz i nic z tego nie ma.
Nie przeczytałeś ani jednego orginalnego tekstu. Nawet tej swojej bibli w grece czy łacinie nie liznołeś nawet. Jesteś takim dyletantem, że mało o takich nawet w tych chorych czasach.

już niebawem sam się przekonasz o tym. Chętnie zobacze twoją mine w dniu kiedy dotrze do ciebie ,że same brednie w tej makówce miałeś.

Znam greke, łacine, sanskryt i tłumaczę z orginału pismo klinowe.
A ty??
Chłopku pseudo intelektualny, ty nie masz pojęcia o czym piszesz.
Gardzisz historią własnego rodu ( o ile jesteś w ogóle słowianski) klękasz przed twarami, modlisz się do trupa na krzyżu i jesz jego mięso i pijesz jego krew kanibalu. Twoja moralność jest na poziomie saprofita.

676

Portret użytkownika Detektyw

BUEHEHEHE Beherit1

BUEHEHEHE Beherit1

Ale mam ubaw z Ciebie dzbanie. Napisales, ze znasz lacine, greke, sanskryt i jeszcze tlumaczys pismo klinowe. A nnie umiesz pisac po polsku. 

Zginol zamiast zginal albo orginalny zamiast oryginalny.

Idz dzbanie dalej pisac te swoje smieszne pierdoly dla dzieci w piaskownicy i przestan sie osmieszac analfabeto bez szkoly... XD z Cb

Strony

Skomentuj