Obserwacje UFO w średniowieczu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

UFO są dalekie od nowego zjawiska. Gdy tylko ludzkość zaczęła opisywać wydarzenia, zaczęła rejestrować obserwacje „niezidentyfikowanych obiektów latających”. Wiele zapisów dotarło do nas ze średniowiecza.

 

Oto lista zdarzeń, opisanych w średniowiecznych kronikach:

Rok 1271 

Podczas planowanej egzekucji w Tasunokuchi, Kamakura w Japonii, pojawiło się UFO i wystraszyło ludność. Według doniesień „obiekt pojawił się na niebie jak księżyc w pełni, świecący i jasny”. Domniemana ofiara, która miała zostać ścięta, słynny kapłan Nichiren, został ułaskawiony.

Rok 1290 

William z Newburgh Chronicles w Yorkshire w Anglii zawiera następujący wpis: „Opat i mnisi byli na posiłku, kiedy płaski, okrągły, lśniący, srebrzysty przedmiot przeleciał nad opactwem i wywołał największy horror”.

Rok 1431

Cała populacja Angkor Wat w tajemniczy sposób zniknęła. W okolicy widziano duże „podniebne łodzie”.

Rok 1453

Dziwne światła krążyły nad Konstantynopolem w noc poprzedzającą jego podbój przez Turków. Część świateł wystrzeliła z dużą prędkością, a następnie podzieliła się na wiele mniejszych. 

17 marca 1458

W Japonii pojawiło się pięć „gwiazd”. Okrążały księżyc, trzykrotnie zmieniały kolory, a potem zniknęły. Mieszkańcy Kioto w Japonii tak bardzo martwili się tym wydarzeniem, że uciekli i ukryli się w oczekiwaniu przed zbliżającą się katastrofą.

1 listopada 1461

Francuski książę Burgundii napisał w swoich wspomnieniach, że „obiekt pojawił się na niebie nad Francją w nocy 1 listopada 1461 roku. Był długi i szeroki jak sierp księżyca; wisiał nieruchomo przez około kwadrans, wyraźnie widoczny, a potem nagle skręcił się i obrócił jak źródło i wzniósł się do nieba. " 

Rok 1468

W Japonii z góry Kasuga wyleciał duży obiekt, wydając z siebie „skrzypiące dźwięki”. Żaden z mieszkańców miasta nie widział wcześniej czegoś podobnego.

Rok 1479

Podaje się, że nad Arabią przeleciała duża „kometa”. Mówiono, że kometa miała wiele okien.

Rok 1492

W osobistym dzienniku Krzysztofa Kolumba z jego słynnej podróży znajduje się następujący wpis:

Sobota, 15 września 1492 r. „I tamtej nocy na początku ujrzeli wspaniałą ognistą gałąź spadającą z nieba do morza w odległości czterech lub pięciu mil od nich”.

7 sierpnia 1566

W Bazylei w Szwajcarii po niebie przeleciała duża liczba czarnych kul. Wydawało się, że ze sobą walczą. Setki, jeśli nie tysiące ludzi było świadkami tej bitwy. „Wiele stało się ognistych i czerwonych, ostatecznie połknęło i zniknęło”.

4 kwietnia 1561

Ponad dwieście dużych cylindrów, globusów i „wirujących dysków” przeleciało nad niebem Norymbergi w Niemczech. Ludzie zgłaszali również, że widzieli czerwone, czarne i pomarańczowe kule, a także „dymiące kule” wyłaniające się z cylindrów na niebie.

24 października 1593
Żołnierz znika w Manili na Filipinach. Następnego dnia pojawił się w Mexico City! Mężczyzna był w stanie w pełni opisać wczorajsze wiadomości z Filipin. A wtedy nie było samolotów, radia czy telewizji.

Rok 1606

W Kioto w Japonii odnotowano dużą liczbę „wirujących kul ognia”. „Wirujące czerwone koło” unosiło się nad zamkiem Nijo. Strażnicy samurajów byli przerażeni.

Sierpień 1666

Mieszkańcy Robozero w Rosji widzieli błyszczącą piłkę w środku bezchmurnego dnia. Obiekt był okrągły i jaśniejszy niż słońce. 

9 lipca 1686

Wielka kula przeleciała po niebie w Lipsku w Niemczech i wyłoniły się z niej dwie mniejsze kule światła. 

9 grudnia 1731

W Sheffield w Anglii Thomas Short opisał: „Ciemnoczerwoną chmurę, pod którą znajdowało się świecące ciało emitujące intensywne promienie światła. Przez chwilę promienie światła poruszały się powoli, po czym zatrzymały się. Nagle zrobiło się tak gorąco, że mogłem zdjąć koszulę, nawet gdy byłem na zewnątrz ”. 

9 grudnia 1731

Podobny obiekt pojawił się tego samego dnia nad Rumunią. W starych rękopisach opisywano to następująco: Na Zachodzie pojawił się na niebie wielki znak, krwistoczerwony i bardzo duży. Pozostał na miejscu przez dwie godziny, rozdzielając się na dwie części, które następnie połączyły się ponownie i obiekt zniknął na zachodzie.

2 stycznia 1749

Trzy kule „jak księżyc” pojawiły się nad Japonią. Ludzie byli tak przerażeni, że wybuchły zamieszki. Aby uspokoić sytuację, rząd nakazał rozstrzelanie wszystkich, którzy buntowali się „z powodu balonów na niebie”. Później pojawiły się „trzy księżyce”. Kilka dni później pojawiły się „dwa słońca”. 

Rok 1766

W Szwecji trzy „księżycowe” obiekty pojawiły się na niebie i pozostały tam przez cztery dni, a następnie zniknęły. W innym incydencie tego samego roku świecąca kula pojawiła się w nocy i emitowała z niej promienie światła.

 

Zapewne można wyszukać znacznie więcej takich incydentów opisanych w źródłach historycznych, ale nawet ten wybór powyżej jest imponujący i dowodzi, że zjawisko UFO nie jest wynalazkiem XX wieku. Być może UFO towarzyszą ludzkości od samego momentu jej pojawienia się na planecie Ziemia. Przecież liczne starożytne źródła donoszą o obserwacjach obiektów i „bogów” schodzących z nich na ziemię.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Skomentuj