Odkrycia naukowe wskazują na istnienie „wielkiego programisty” - Boga, który stworzył wszechświat

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy odkryli, że żyjemy we wszechświecie idealnym. Fizycy ustalili, że podstawowe prawa fizyczne i parametry naszego wszechświata zostały dostrojone przez kogoś lub coś i to akurat tak, aby mógł on istnieć. 

 

Nawet niewielkie zmiany wartości wielu niezależnych czynników, takich jak siła przyciągania grawitacyjnego i elektromagnetycznego, masy cząstek elementarnych oraz początkowe położenie materii i energii we Wszechświecie, uniemożliwiłyby życie. Nic dziwnego, że wielu fizyków doszło do wniosku, że to niewiarygodne dopasowanie wskazuje na jakieś kosmiczne „dostrojenie”.

 

Merytoryczna interpretacja danych sugeruje, że jakiś superinteligencja wykonała dobrą robotę, umożliwiając życie. Ponadto odkrycia biologii molekularnej uwypukliły istnienie kodu cyfrowego w sercu życia - DNA - co sugeruje pracę mistrza programisty. Składniki chemiczne DNA działają jak litery języka pisanego lub symbole numeryczne w kodzie komputerowym.

 

Funkcjonujący kod komputerowy zależy od dokładnej sekwencji zer i jedynek. Podobnie zdolność cząsteczki DNA do kierowania zespołem niezbędnych cząsteczek białka w komórkach zależy od specyficznego rozmieszczenia składników chemicznych zwanych „zasadami” wzdłuż grzbietu jej podwójnej struktury. Zatem kod maszynowy genów jest nadnaturalnie podobny do kodu komputerowego, a DNA jest jak program komputerowy, ale o wiele, wiele bardziej zaawansowany niż jakiekolwiek oprogramowanie, które kiedykolwiek stworzyliśmy.

Żadna teoria niekierowanej ewolucji chemicznej nie wyjaśniła pochodzenia informacji w DNA , lub RNA potrzebnych do stworzenia pierwszej żywej komórki z prostszych, nieożywionych substancji chemicznych. Wręcz przeciwnie, nasze jednolite i powtarzalne doświadczenie pokazuje, że systemy z funkcjonalną lub cyfrową informacją niezmiennie powstają z uzasadnionych powodów.

 

Z doświadczenia wiemy, że oprogramowanie tworzą programiści. Z reguły wiemy, że informacje - zapisane hieroglifami, zapisane w książce lub zakodowane w sygnałach radiowych - zawsze pochodzą z inteligentnego źródła. Zatem odkrycie informacji - i złożonego systemu przekazywania i przetwarzania informacji - w każdej żywej komórce dostarcza mocnych dowodów na to, że jakiś umysł odegrał rolę w powstawaniu życia, bo informacja zwykle powstaje w wyniku świadomej aktywności.

Pomysł, że Bóg stworzył wszechświat, jest dziś bardziej szanowaną hipotezą niż kiedykolwiek w ciągu ostatnich 100 lat. Dzieje się tak głównie dlatego, że fizyka cząstek elementarnych doszła do poziomu gdy powoli staje się religią.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Marrator

W ubiegłym wieku odnaleziono

W ubiegłym wieku odnaleziono księgi z Nag Hammadi, które są gnostycką ewangelią. Tam jest napisane, że Absolut stworzył emanacje, które można określić jako mniejszych bogów. Ci mniejsi bogowie ustanowili własne przestrzenie, czyli Absolut ustanowił wszelakie prawa podstawowe, a oni na ich podstawie mogli budować swoje światy. Jedna z tych emenacji chciała mieć coś w rodzaju syna i stworzyła twór niedoskonały. Ten twór obecnie rządzi światem. I teraz dodam coś od siebie. Każda z emanacji może tworzyć odrębne wszechświaty. Np. jedna może tworzyć światy, w których istnieje magia. U drugiej istoty mogą mieć supermoce, lub coś w tym rodzaju. U jeszcze innej mogą być rzeczy, o których nam się nie śniło. A u nas jest komunizm, faszyzm, złodziejstwo, poprawność polityczna, wieczne konflikty na bliskim wschodzie, ciągła mordęga i gehenna zwykłego człwowieko-niewolnika. No więc podstawowe prawa, prawa fizyki i działanie rzeczywistości oparte jest na sofcie Absolutu, który udziela licencji swoim emanacjom, ale zapewne w innych wszechświatach soft uległ modyfikacjom i jest bardzo ciekawie. A u nas natomiast była dupa, jest dupa i będzie dupa.

Portret użytkownika wdn

bez obrazy: dzisiaj

bez obrazy: dzisiaj wykorzystujesz (człowiek) tylko 7% możliwości swojego mózgu... gdy zaczniesz wykorzystywać 50% myślę, że odpowiesz sobie na to pytanie... pozdrawiam...

Portret użytkownika kris001

Dlatego że człowiek jest

Dlatego że człowiek jest niedoskonały , nie potrafi odpowiedziec na wiele pytań które sam sobie zadaje.Ze względu na niedoskonałość człowiek jest ograniczony w myśleniu, tzn. pojmuje sprawy do pewnych granic.Jeżeli ktoś rozumie więcej i  potrafi dokonać czynów  wykraczaących  poza ludzkie zrozumienie, to dziłanie dla ludzi nazywa sie cudem .

Portret użytkownika wujek tomek

Nie nazwałbym tego religią.

Nie nazwałbym tego religią. Ten "bóg" nie wymaga od nas zawodzenia, leżenia krzyżem, zabijania niewiernych ani datków. A jednocześnie do jego istnienia dochodzimy sami w miarę rozwoju ludzkości (albo jej części). 

Portret użytkownika Gregorz Bednarski

eeee tam, to bóg z Żoliborza

eeee tam, to bóg z Żoliborza stworzył Morawieckiego, drugim ojcem był Kornel Krzywousty 'legendarny' założyciel 'Solidarności Walczącej', która nic nie wywalczyła (jak KOR, który nie obronił żadnego robotnika)

Strony

Skomentuj