Kosmiczni turyści SpaceX, uwiecznili przelatujące UFO

Kategorie: 

Źródło: Chris Sembroski

19 września SpaceX ogłosiło sukces pierwszej w historii misji kosmicznej Inspiration 4. Turyści udali się na trzydniową wyprawę w kosmos bez załogi profesjonalistów na pokładzie. Podczas lotu, jeden z uczestników misji uwiecznił przelot obiektu UFO.

 

Jared Isaacman, miliarder zwerbował do swojego zespołu trzy osoby. Asystenta lekarza Hayleya Arseno, inżyniera danych Chrisa Sembroskiego i profesora Sian Proctora. Sonda Dragon podniosła astronautów na wysokość 590 km. Znajdowali się oni około 160 km nad orbitą Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i 50 km nad Kosmicznym Teleskopem Hubble'a.

 

Trzeci z turystów, zamieścił na swoim Twitterze Sembroski, tajemniczy film z orbity okołoziemskiej. Uważni widzowie zauważyli na nim UFO lecące w kadrze po bardzo nietypowej trajektorii. Niemal natychmiast zasugerowano, że jest to kosmiczny śmieć lub satelita. Zagadkowy obiekt, zdawał się poruszać po ściśle wyznaczonej trajektorii, a nawet zmieniać kształ w trakcie lotu.

 

Co ciekawe, po zauważeniu UFO przez internautów i potoku pytań na jego temat, astronauta szybko usunął swój tweet. Po raz kolejny okazało się jednak że w internecie nic nie ginie. Wideo zostało skopiowane i rozpowszechnione w mediach społecznościowych. Widoczne na nagraniu zachowanie obiektu, takie jak zmiany w trajektorii, ostre hamowanie i nagłe zmiany w prędkości, wskazują na to, że uczestnicy misji SpaceX, zdołali uwiecznić coś niesamowitego.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika waniakosmita

już w pierwszych sekundach

już w pierwszych sekundach obraz ziemi zostaje zniekształcony ..dalej niby nagrywane przez okno również się odkształca... po co deformować obraz ziemi skoro jest kula...a moze jednak ma inną formę i ktoś tu kit klei..

Skomentuj