Dziwaczny film rzekomo pokazuje syrenę wyrzuconą na afrykańską plażę

Kategorie: 

Źródło: kadr z youtube.com

Dziwaczny materiał filmowy krążący w Internecie wydaje się przedstawiać wciąż żywą syrenę rzekomo wyrzuconą na brzeg na plaży.

 

W zeszłym tygodniu w mediach społecznościowych pojawiło się bardzo dziwaczne wideo rzekomej syreny i szybko rozprzestrzeniło się po Internecie lotem błyskawicy.  WIadomo tylko, że niezwykły incydent miał miejsce w RPA lub Kenii, w zależności od tego, kto pierwszy udostępnił zaskakujący materiał. 

 

Zamieszanie wokół okoliczności tego dziwacznego znaleziska potęguje fakt, że nie ma żadnych wskazówek, kiedy ów incydent miał miejsce, ani kto w ogóle go sfilmował. Niezależnie od tego, wideo z pewnością przyciąga uwagę surrealistyczną sceną rozgrywającą się na plaży.

Na nagraniu widać istotę leżącą na plaży, wyglądającą na pół ludzkie dziecko i pół rybę. Dookoła znajduje się grupa oszołomionych gapiów otaczających dziwne stworzenie. Gdy zdziwieni przechodnie badają podejrzaną syrenę, jej ramiona i płetwy poruszają się, jakby wciąż żyła i była w niebezpieczeństwie. Niestety, wideo po prostu się kończy, nie pozostawiając żadnego rozwiązania, żadnej próby uratowania wodnego stworzenia poprzez umieszczenie go z powrotem w wodzie.

 

Biorąc pod uwagę niezwykle realistyczny charakter filmu, rzekome spotkanie z syreną, co zrozumiałe, przyciągnęło wiele uwagi w krajach afrykańskich, które zostały przedstawione jako miejsce jej pochodzenia. To skłoniło władze w Kenii i RPA do nazwania wideo fałszywym i zapewnienia mieszkańców, że mityczne stworzenia bynajmniej nie myją się na ich plażach.  Oczywiście to nie powstrzymało tego filmu przed zdobyciem milionów wyświetleń w mediach społecznościowych, a wielu nadal wierzy, że jest prawdziwy.

 

Co do tego, w jaki sposób syrena mogła zostać „stworzona”, niektórzy spekulują, że może to być ryba, która próbowała zjeść dziecko, chociaż to wyjaśnienie wydaje się dziwaczne, ponieważ świadkowie na miejscu zdarzenia nie wydają się zbytnio zaniepokojeni o zdrowie dziecka. Inni obserwatorzy twierdzą, że „stworzenie” to dobrze przemyślana mistyfikacja w postaci rekwizytów filmowych lub po prostu komputerowych efektów specjalnych.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj