Japończycy przewidują jak będzie wyglądał świat za 20 lat

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

W zakresie rozwoju technologicznego wszystko zmienia się ostatnio bardzo szybko i przeobraża to stale nasze życie. Japońskie Ministerstwo Nauki i Technologii postarało się przewidzieć jak będzie wyglądać nasza niedługa przyszłość i odpowiedzieli na pytanie co będzie możliwe za 20 lat. Na przykład zdaniem Japończyków, już w 2040 roku ludzie będą mieli okazję komunikować się ze swoimi zwierzętami domowymi.

Prognozy ogłoszono oficjalnie 16 czerwca na posiedzeniu Gabinetu Ministrów i stanowią one część oficjalnego przesłania, tak zwanej "Białej Księgi" Ministerstwa Nauki i Technologii. Dokument przedstawia rok 2040 i opisuje świat, w którym nasze prawdziwe życie i rzeczywistość wirtualna zaczną się coraz bardziej łączyć. Wśród autorów dokumentu można zobaczyć laureata Nagrody Nobla, wybitnego chemika Akirę Yoshino.

 

W przeszłości japońskie ministerstwo również przewidywało przyszłość i 70% prognoz się sprawdziło. Wspomnianą "Białą Księgę" wydają rgularnie od 1970 roku. W 1977 roku przewidzieli telewizory, które można zawiesić na ścianie. A w 1982 roku pojawienie się telefonów komórkowych. Z drugiej strony zapowiadali lek zapobiegający przerzutom raka, który pojawił się w białej księdze w 1977 roku , a przynajmniej oficjalnie, nadal nie powstał.

 

W tym roku japońskie Ministerstwo Nauki i Technologii ogłosiło 37 prognoz dotyczących naszego życia za 20 lat. Eksperci stwierdzili, że do tego czasu będziemy mieli wspólną ludzką świadomość, która pozwoli nam spróbować potraw, które je inna osoba. Mówili także o zdolności do rozmowy ludzi z psami i kotami. Dzięki rozwojowi rzeczywistości wirtualnej osoby niepełnosprawne będą mogły doświadczyć takich rzeczy jak jazda na nartach.

 

Dokument mówi również o tym, że cały ciężki sprzęt, którym kierują ludzie w fabrykach i na budowach, prawdopodobnie zostanie zautomatyzowany. Roboty będą uprawiać owoce i warzywa na farmach a także zbierać plony, a drony będą w stanie dostarczyć je do sklepów i domów.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Doncio

No dobra roboty będą robić to

No dobra roboty będą robić to i tamto ale powiedzcie mi gdzie będą pracować ludzie i zarabiać pieniądze? Ludzie tacy jak Gates czy Soros nie pozwolą wam bezczynnie leżeć w domu i mieć wszystko za darmo bo w ten sposób przestaną być wyjątkowi i bogaci. Nie dopuszcza do tego! Wyeliminowanie ludzi z fabryk i roli spowoduje niewyobrażalna biedę. Wszystkie te ubrania samochody telewizory i smartfony produkowane przez roboty nie znają nabywców. 
przeciez to bez sensu. 

Skomentuj