Znaleziono planetę nadającą się do kolonizacji

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy dowiedzieli się o istnieniu tej planety dopiero w 2012 roku, a teraz wierzą, że człowiek może na niej przetrwać. Astronomowie odkryli osieroconą planetę w konstelacji Ryb o nazwie CFBDSIR 2149-0403.

Eksperci nazywają planety sierotami, które nie krążą wokół gwiazdy, ale swobodnie wędrują w kosmosie. Kosmiczne ciało CFBDSIR 2149-0403 jest najbliżej Ziemi takim obiektem.

 

Według naukowców planeta pojawiła się 130 milionów lat temu i jest czterokrotnie większa od Jowisza. Obecnie temperatura na CFBDSIR 2149-0403 wynosi około czterysta stopni, ale gdy oddalasz się od gwiazdy macierzystej, powierzchnia ciała niebieskiego ostygnie.

 

Daje to powody, by sądzić, że wkrótce ludzie będą mogli żyć na planecie, ponieważ pojawi się na niej woda. Stworzy to warunki sprzyjające pojawieniu się życia podobnego do form ziemskich.

 

Jedyną trudnością w kolonizacji CFBDSIR 2149-0403 jest odległość. Dotarcie do niego z Ziemi zajmie około stu lat, ale możliwe, że zostanie skolonizowane przez potomków tych, którzy podróżują do niego z Ziemi.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika piotrek

Straszne bzdury !!! wszystkie

Straszne bzdury !!! wszystkie gruczoły dokrewne w ciele człowieka są odbiornikami subtelnych fal elektormagnetycznych począwszy od Słońca do Neptuna czyli ciał niebieskich w Układzie Słonecznym (jesteśmy rodziną tutaj i teraz) gdy ciało wyjdzie poza tą strefę pobudzania hormonów człowiek umiera na coś podobnego do Alzheimera ! Pozostaje do dyskusji jeszcze układ Gwiazda Polarna i Ziemia jedyny stworzony dla Ziemi celem oświecania ludzkiego mózgu i rozwoju cywilizacji , na tych innych znalezionych obiektach tego NIE MA !  Chyba , że Pan Bóg dołoży tam Gwiazdę Polarną bo ludzie będą warci tego ! Na razie jest ten układ specjlany, że z północy kosmosu poprzez GPolarną cieknie brahmajoti GANGA , Duch Święty spiralnie w dół  przenoszony również na vimanach , wszyscy pracują aby ziemianie się oświecali , jesteśmy pod specjalna opieką , obiektami które są zawieszone na tych wirach powrozach świętej energii życia są Księżyc i Wenus dlatego się obracają odrotnie. Czy ten kosmiczny majstersztyk jest zrobiony dla tych znalezionych gwiazd ???    

Portret użytkownika maker

Jeśli planeta jest

Jeśli planeta jest czterokrotnie większa od Jowisza i na dodatek nie jest gazowym gigantem, to znaczy że jej grawitacja jest miażdżąca... Żaden człowiek nie będzie w stanie tam funkcjonować.

Skomentuj