Czy piramidy w Gizie znalazły się na długi czas pod wodą z potopu?

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Płaskowyż Gizy, sąsiadujący z resztą charakterystycznych zabytków regionu, łączy jedno – erozja. Zarówno piramidy, jak i Sfinks wykazują oznaki zużycia, co skłoniło badaczy do spekulacji, że pomniki te przez długi czas znajdowały się pod wodą. Oznacza to, że są to relikty jeszcze przedpotopowe, a odkryte skamieliny mogą wspierać tę hipotezę.

 

Badania przeprowadzone przez kilku archeologów trwały lata przygotowań i ostatecznie wyniki badań zostały upublicznione. Skamielina została odkryta przez Sherifa El Morsi i Antoine'a Guizala, który pracował na nekropolii w Gizie przez dwie dekady. Ten pierwszy podczas badań udokumentował, że w pewnym momencie historii całe terytorium Gizy znajdowało się pod wodą. Fakt ten zaskoczył ekspertów, którzy wbrew reszcie środowiska naukowego trzymali się tej teorii.

 

Początkowo sądzono, że obszar ten może być częścią laguny. Woda całkowicie zalała pozostałe kompleksy, w tym piramidy i sfinksa. Niektórzy naukowcy twierdzą, że znaleziona skamielina nie potwierdza teorii, jakoby woda zalała ten obszar. Uważają, że jest to część pierwotnego wapienia, który uległ erozji.

Skamielina została odkryta na płaskowyżu Giza. Eksperci uważają, że wyraźnie można zobaczyć nieskazitelny stan i drobne szczegóły perforacji egzoszkieletu, co oznacza, że ​​to morskie stworzenie musiało być skamieniałe od niedawna.

Podczas jednej z dokumentacji starożytnej linii brzegowej El Morsi prawie potknął się o blok na drugim poziomie świątyni.

„Ku mojemu zdziwieniu, wybrzuszenie na górnej powierzchni bloku, o które prawie się potknąłem, było w rzeczywistości egzoszkieletem czegoś, co wydaje się być skamieniałością jeżowca, stworzenia morskiego, które żyje na stosunkowo płytkich głębokościach”.

Te dane skłoniły El-Morsiego i jego współpracowników do zasugerowania, że ​​w odległej przeszłości płaskowyż Giza został zalany falą wody.

W szczególności skupili swoją uwagę na miejscu świątynnym Menkare, które ich zdaniem mogło być dawną laguną, gdy poziom wody obejmował całą Nekropolię, w tym Wielkiego Sfinksa, a także otaczające je kompleksy świątynne. Udowodniono jednak, że skamielina była pokryta warstwą cementu, obalając tę ​​teorię. Ponadto powyższe znalezisko zostało znalezione w pływowej części laguny, co jest niezwykle dziwne. Inne badania wykazały, że w bloku wapiennym znaleziono małe ryby. Jednak odkrycie tej skamieniałości zwiększa liczbę tajemnic, które skrywa ten region. 

 

To nie pierwszy raz, kiedy zasugerowano, że wielkie zabytki Egiptu zostały zbudowane w znacznie starszej epoce, niż się powszechnie uważa. A może Egipcjanie nawet ich nie zbudowali, ale znaleźli je po zmniejszeniu ilości wody a potem próbowali naśladować te budynki? 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Homo sapiens

Witam, szanowny adminie

Witam, szanowny adminie zapomniałem dołączyć trzecie zdjęcie do artykułu o obcym, zamieszcze go tu, to może by się udało go dołączyć do tekstu ? Przed publikacją ? Z danych ufologów jest podobno autentyczne... jak go łapało wojsko...

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Skomentuj