Podróżnik w czasie? Mężczyzna z telefonem komórkowym na fotografii z 1943 roku

Kategorie: 

Źródło: Facebook

Zdjęcie mężczyzny „rozmawiającego przez komórkę” z 1943 roku stało się przebojem w mediach społecznościowych.

 

Dziennikarze dowiedzieli się, że to zdjęcie rzeczywiście zostało zrobione w 1943 roku w Reykjaviku na Islandii. Przedstawia amerykańskich żołnierzy, ale ten mężczyzna w białym fartuchu zdecydowanie nie jest żołnierzem i wyraźnie różni się od pozostałych osób na fotografii. Mężczyzna trzyma przedmiot w dłoni, podnosząc go do ucha w taki sam sposób, jak robią to właściciele telefonów komórkowych. Jednocześnie jest z otwartymi ustami, czyli oczywiście sfotografowany w czasie rozmowy.

 

A obok niego nie ma nikogo, z kim mógłby porozmawiać, nikt nie patrzy w jego stronę. Użytkownicy mediów społecznościowych szybko doszli do wniosku, że zdjęcie przedstawia podróżnika w czasie, który nie spodziewał się, że zostanie sfilmowany.

„Stoi samotnie, ma inne nakrycie głowy niż pozostali i inny szalik, i zachowuje się tak, jak my dzisiaj, rozmawia przez telefon komórkowy” – pisze Christian Hoffmann, który jako pierwszy opublikował zdjęcie.

W dłoni mężczyzny z pewnością jest jakiś prostokątny płaski przedmiot. A jeśli to nie jest smartfon, to co to jest?

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika jaa

Na pierwszy rzut oka to chyba

Na pierwszy rzut oka to chyba rewolwer albo pistolet. Ma chyba drewnianą rękojeść więc to raczej rewolwer. Ten drugi wygląda jakby stał z nim. Jeden obserwuje jeden kierunek, a drug obserwuje drugi kierunek. Może mieli kogoś zastrzelić? 

Portret użytkownika Judge Dredd

Tak tak telefon komórkowy w

Tak tak telefon komórkowy w czasach,kiedy nie było masztów telefonii komórkowej i innych komórek.Gość dłubie sobie w uchu albo drapie po głowie i tyle, poza tym nie wygląda jakby był ubrany inaczej niż inni.

Strony

Skomentuj