Milczenie kosmitów przestraszyło naukowców z NASA

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Grupa naukowców reprezentujących amerykańską agencję kosmiczną NASA przedstawiła swoje wyjaśnienie, dlaczego ludzkość nie otrzymała ani jednego sygnału od cywilizacji pozaziemskich. Według autorów badania niekoniecznie oznacza to, że kosmici nie istnieją.

 

Zdecydowana większość astrofizyków nie wierzy, że kosmici kiedykolwiek odwiedzili Ziemię, ale wielu ekspertów przyznaje, że życie pozaziemskie istnieje. Niektórzy planetolodzy wciąż mają nadzieję na znalezienie jej prymitywnych form w Układzie Słonecznym - na przykład na niektórych satelitach gazowych olbrzymów pokrytych subglacjalnymi oceanami. Możliwe, że nawet Mars był wcześniej zamieszkany.

 

Jeśli chodzi o planety na orbitach innych gwiazd, prawdopodobieństwo istnienia na nich życia, a nawet cywilizacji pozaziemskich jest jeszcze większe - wiele z tych ciał kosmicznych przypomina Ziemię w swoich właściwościach i znajduje się w optymalnej odległości od ich źródła światła, dzięki czemu woda na pozostają w postaci płynnej.

 

Autorzy nowej pracy naukowej sugerują też, że Ziemia może nie być jedyną planetą w historii wszechświata, której mieszkańcy mogliby chcieć znaleźć „braci w myślach”. Jednak zdaniem naukowców obce cywilizacje, które w przeszłości otrzymały taką możliwość, zniszczyły się, zanim zdążyły z niej skorzystać.

 

Opierając się na tej teorii, naukowcy wysunęli założenie, że ludzkość może się zniszczyć. Zdaniem astronomów, gdyby ludzkości udało się odkryć, co mogło spowodować zniknięcie kosmitów, pozwoliłoby to ludzkości uniknąć podobnego scenariusza.

 

Praca naukowa nie została opublikowana w żadnej recenzowanej publikacji, jej przedruk jest dostępny na stronie arxiv.org.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Homo sapiens

Istoty inteligentne z innych

Istoty inteligentne z innych światów, inne inteligencje, kontaktują się z ludzmi, ale nie ze wszystkimi. W Ukłazie Słonecznym, w którym mamy 7 planet głównych, podobnie jak 7 głów smoka Lewiatana istnieje mała planetka wypełnipna wodą, ale nie Ziemia, tam w tym oceanie tej planetki mogą istnieć jakieś byty wodne ! A na Ziemi są istoty wodne, które nazywa się chrześcijanami ! To chrześcijanie są zrodzeni z wody i z Ducha... są istami wodnymi od tej pory... od czasu przyjęcia Ducha Świętego i wody Zbawiciela. O czym piszemy w tekście pt.: "Część II kluczy kodu potworów - szyfrogramu rabinów i chrześcijan, prowadzącego do świata inteligencji: wody, powietrza, ognia i ziemi"

"Tłumacze Biblii na przestrzeni czasu w większości przypadków zdecydowali się na oddanie hebrajskiego terminu liwjatan wyrazem drakon, którego zastosowanie na gruncie greckiego przekładu Pisma Świętego jest jednak znacznie częstsze nie tylko w odniesieniu do ksiąg deuterokanonicznych, ale również protokanonicznych. Grecki termin drakon pojawia się np w Księdze Wyjścia, Księdze Powtórzonego Prawa, Księdze Jeremiasza czy Księdze Ezechiela. Tylko w przypadku fragmentu Hioba 3,8 tłumacze zdecydowali się na oddanie hebrajskiego słowa liwjatan terminem ketos, czyli tym samym wyrazem wykorzystanym w Księdze Jonasza na oznaczenie zwierzęcia-inteligencji-ducha-istoty ponadświatowej, które połknęło tytułowego bohatera opowiadania."

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Skomentuj