Dlaczego wszyscy mają gdzieś ujawnienie mumii kosmitów?

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Zdumiewające twierdzenie meksykańskiego rządu dotyczące tysiącletnich mumii kosmitów nie spowodowało globalnego poruszenia. Dlaczego? Czy jesteśmy już tak przyzwyczajeni do koncepcji życia pozaziemskiego, że przestaliśmy się nim przejmować? Czy może żyjemy w hiper-rzeczywistości, w której prawdziwe odkrycia giną w morzu informacji i rozrywki?

 

Przez dekady kosmici byli obecni w naszej popkulturze. Od gier komputerowych po filmy i seriale, stali się oni niemalże codzienną częścią naszego życia. Z tego powodu, gdy prawdziwe odkrycie ma miejsce, reagujemy na nie z niewielkim zainteresowaniem. Kosmici stały się dla nas nie tyle tajemnicą do rozwiązania, co jednym z wielu elementów kulturowego tła.

 

Jednakże obecność kosmitów w naszej kulturze nie jest jedynym powodem naszej obojętności. Wiele teorii spiskowych dotyczyło rzekomych działań rządu, które miały ukrywać prawdę o istnieniu kosmitów. Takie narracje stały się dla nas równie powszechne co historie o samych kosmitach, prowadząc do pewnego rodzaju cynizmu wobec wszelkich nowych doniesień na ten temat.

Dodatkowo, żyjemy w erze, w której obrazy stają się coraz bardziej dominujące. Gigantyczne samoloty przebijające się przez wieżowce stały się dla nas równie rzeczywiste jak tradycyjne informacje. W takim środowisku trudno jest odróżnić fakty od fikcji, co prowadzi do coraz większego dystansu wobec rzeczywistości.

 

Ciekawy jest też pogląd, że nasza fascynacja kosmosem jest odzwierciedleniem naszych własnych lęków i obaw. Może kosmici, tak jak byli przedstawiani w popkulturze, byli jedynie projekcją naszych lęków? Od zimnej wojny po globalizację, odzwierciedlali nasze obawy związane z nieznanym.

Kiedyś naukowcy, tacy jak Carl Sagan, twierdzili, że każda zaawansowana cywilizacja kosmiczna zniszczyłaby się sama, zanim zdobyłaby technologię potrzebną do kontaktu z nami. Dziś, w obliczu naszych własnych kryzysów na Ziemi, ta teoria wydaje się bardziej aktualna niż kiedykolwiek. Czy my, jako ludzkość, jesteśmy zdolni przetrwać własny postęp technologiczny i społeczny, czy też skazani jesteśmy na autodestrukcję, zanim zdołamy nawiązać kontakt z innymi cywilizacjami?

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Dziwne

Co to za dziwne pytanie?

Co to za dziwne pytanie? Przecież odpowiedź jest prosta.. Milion artykułów dziennie o "ufo" i za każdym razem te artykuły są pytaniami, a nie stwierdzeniami. A jak juz jakiś artykuł robi większe zamieszanie, to zaraz wyjaśniają sprawę, że zostało to podrobione. To co się dziwić ludziom, że milionowy pierwszy artykuł i pewnie też podrobione dowody są przez ludzi już pomijane? 

Skomentuj