Dziwna stara moneta odkryta w Illinois kwestionuje początki cywilizacji

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Zagadkowa miedziana moneta odkryta w stanie Illinois budzi ogromne zainteresowanie wśród badaczy. Ten niezwykły artefakt, który może mieć nawet 400 tysięcy lat, kwestionuje powszechne poglądy na temat początków cywilizacji i rozwoju pieniądza.

 

W 1871 roku naukowiec z Smithsonian, William Dubois, poinformował o odkryciu kilku przedmiotów stworzonych przez człowieka na dużych głębokościach w Illinois. Wśród nich znajdowała się okrągła miedziana płytka przypominająca monetę, znaleziona w Lawn Ridge w hrabstwie Marshall.

 

Według relacji JW Moffita, który dokonał tego odkrycia, moneta została znaleziona na głębokości 125 stóp (około 38 metrów) podczas wiercenia studni. Przed osiągnięciem tej głębokości, Moffitt przewiercił się przez kilka warstw gleby, glin i skał, co pozwoliło naukowcom oszacować wiek tych osadów na 200-400 tysięcy lat.

 

Analiza "monety" przeprowadzona przez Dubois wykazała, że jest ona "prawie okrągłym prostokątem" z prymitywnymi przedstawieniami postaci i napisami po obu stronach. Naukowiec stwierdził, że przedmiot ten różni się od wszelkich znanych monet i najprawdopodobniej został wyprodukowany w sposób mechaniczny, sugerując, że starożytni mieszkańcy Ameryki Północnej posiadali zaawansowane technologie.

 

Odkrycie to podważa powszechnie przyjęte teorie na temat początków cywilizacji. Według naukowców, istoty wystarczająco inteligentne do produkcji monet (Homo sapiens sapiens) pojawiły się na Ziemi nie wcześniej niż 100 tysięcy lat temu, a pierwsze monety metalowe zaczęły być używane dopiero w VIII wieku p.n.e. w Azji Mniejszej.

 

Ponadto, Moffitt donosił o innych starożytnych artefaktach odkrytych w pobliskim hrabstwie Whiteside, w tym o dużym mosiężnym pierścieniu, przedmiocie przypominającym hak lub hak oraz nożu do cięcia żelaza w kształcie harpuna, znalezionych na głębokościach od 12 do 120 stóp (ok. 3,6-36,5 m).

 

Te niezwykłe odkrycia stawiają pod znakiem zapytania naszą wiedzę na temat rozwoju cywilizacji i wymagają gruntownego zbadania przez naukowców. Tajemnicza moneta z Illinois może być kluczem do zrozumienia naszej wspólnej historii.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj