Ognisty obiekt zaobserwowano w Peru

Kategorie: 

Jak donosi serwis TVN24 oraz wiele zagranicznych agencji informacyjnych mieszkańcy Cuzco, miasta w Peru, mogli obserwować niezwykłe zjawisko. Niebo nad ich domami przecięła wielka ognista wstęga, pozostawiona prawdopodobnie przez duży meteoryt powoli płonący w atmosferze.

 

Ognisty niezidentyfikowany obiekt na Cuzco nagrał jeden z mieszkańców. Nie wiadomo gdzie domniemany meteoryt spadł i czy w ogóle dotarł do ziemi.

Są jednak świadkowie, którzy twierdzą, że obiekt uderzył w ziemię na południe od Cuzco. W akcję poszukiwania miejsca upadku zaangażowano lokalną policję.

W 2007 roku również w Peru spadł inny duży meteoryt, który uderzając w ziemię stworzył spory krater o szerokości 13 metrów. Kilku okolicznych mieszkańców po upadku kosmicznej skały zapadło na dziwną chorobę, której przyczyn nigdy nie wyjaśniono. Prawdopodobnie było to zatrucie arszenikiem, uwolnionym przez uderzenie, który dostał się do wód gruntowych.

 

Komentarz: Równie prawdopodobne jest to, że jest to po prostu ślad samolotu ponieważ podobne zjawiska notowano w wielu częściach globu. Zaskakujący widok może być powodowany przez refleksy świetlne rzucające blask na smugę kondensacyjną. 

 

Źródło: http://www.tvn24.pl/1,1715250,druk.html

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)

Komentarze