Istnienie innych wymiarów może być trudne do zrozumienia

Kategorie: 

Dla przeciętnego człowieka idea istnienia innych wymiarów jest czystą abstrakcją. Istnienie dodatkowych wymiarów jest jednak faktem a kłopoty z pojęciem tego wynikają z ograniczeń naszej wyobraźni.

 

W filmie załączonym powyżej zaprezentowany zostaje znany eksperyment myślowy polegający na próbie uzmysłowienia, czym są wymiary, w których żyjemy. Wychodząc od dwóch wymiarów dla istot operujących tylko w takim układzie odniesienia każda interakcja z trzywymiarową przestrzenią, w jakiej żyjemy byłaby trudna do ogarnięcia.

 

Gdy postaramy się wyobrazić siebie z perspektywy takiej ograniczonej dwuwymiarowej istoty łatwiej przyjdzie nam wyobrażenie, czym są kolejne wymiary i jak bardzo abstrakcyjnie niedostępne mogą się nam wydawać ze względu na ograniczenia narzucane nam w wyniku egzystencji w takiej a nie innej rzeczywistości.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika DZIEKAN

Witam. Zobaczyłem ten filmik

Witam.Zobaczyłem ten filmik i muszę powiedzieć ,że jest to zrozumiałe na tyle na ile człowiek może to pojąć.My ludzie bazujemy na poruszaniu się w przestrzeni liniowej od punktu do punktu, ato dlatego bo nasze ciała nie są przystosowane do innej formy podróży w czasie.To jest mój przykład : chcąc przeniść się w czasie do przyszłości lub też do przeszłości potrzebna jest prędkość - ciało nasze nie zniosłoby tak wielkich przeciążeń bo w efekcie końcowym pozostanie kupa zlasowanej materii i pewnie co istotne - materie będące w tym samym miejscu iczasie połączą się ze sobą.Co nie znaczy ,że człowiek i tu powiedzmy umownie człowiek nie potrafi podróżować w czasie- podam przykład jaki mi podał kiedyś pewien znajomy biskup podczas spotkania w gronie znajomych, a mianowicie:powiada tak do mnie" wiesz kościół zajmuje się również takimi tematami i to więcej niż wam się wydaje " -rozmawialiśmy na tematy paranormalne inne uduchowione itd. Pytanie moje było takie , ajak wy patrzycie na temat podróży w czasie-on mi odpowiedział krótko to proste pomyśl? są takie momenty kiedy człowiek umiera tak? i tej samej chwili inni z jego rodziny wiedzą i widzą tą osobę w tej samej chwili kiedy nastąpiła śmierć masz prosty dowód na twoje pytanie.  Kto wie o co chodzi to wie , że to jest fakt ..... dzieki za uwagę. Pozdrawiam..