Dziwne dźwięki zarejestrowane w Chorzowie

Kategorie: 

Od jakiegoś czasu na całym świecie dochodzi do przypadków występowania dziwnych harmonicznych odgłosów. Dźwięki słyszano u naszych wschodnich sąsiadów, na Ukrainie, ale także w Czechach. Jeśli przyjmiemy, że zjawisko jest realne całkiem prawdopodobne było również wystąpienie tego zjawiska w naszym kraju. Nasza redakcja otrzymała film, który dokumentuje wystąpienie dźwięków w Polsce, w okolicach Chorzowa.

 

Powyżej można oglądnąć film nagrany 17 listopada 2012, w którym da się usłyszeć coś podobnego do tego słynnego hałasu zdarzającego się na całym świecie. Każdy może ocenić czy te odgłosy to coś nienaturalnego, czy też wręcz przeciwnie są to zwykłe dźwięki typowe dla uprzemysłowionego obszaru Górnego Śląska. Internauta, który podzielił się z nami tym nagraniem sugeruje, że to odgłosy emitowane przez pobliską Hutę Kościuszko a konkretnie znajdującą się tam walcownię.

 

Gdy słucha się tego nagrania wydaje się, że nie można w tym przypadku mówić o stałej częstotliwości czy też równym interwale czasowym między kolejnymi odgłosami. Większość poprzednio rejestrowanych fenomenów dźwiękowych charakteryzowała się jednak jakąś regularnością a w tym wypadku wyraźnie jej brak. Oznacza to, że przypadek z Chorzowa może posłużyć nam za wzorzec tego jak brzmią typowe odgłosy przemysłowe i jest to dźwięk jedynie zbliżony do tych, jakie wystąpiły również w wielu nieuprzemysłowionych państwach świata.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika halftrader

Witam  Też mieszkam w

Witam
 Też mieszkam w Chorzowie i potwierdzam takie dźwięki są często słyszalne.
 Jeśli ktoś chce usłyszeć: Zapraszam ok godź 23-24 (bo wtedy jest już cicho) trzeba przyjść pod nowy komisariat koło huty Kościuszko.
Pochodzą z chali huty są na prawdę przerażające, ale w pełni wyjaśnialne to zgrzyt przesuwanych płyt na oddziale walcowni, a chala huty powoduje dodatkowy pogłos.
Eh, gdybym miał dobry mikrofon to nawet myślałem o nagraniu i podłożeniu dźwięku pod filmik z pobytu w lesie, efekt murowany.
 pozdrawiam wszystkich
 
 
 
 
 
 

Portret użytkownika Adi87

Jeśli chodzi o dziwne dźwięki

Jeśli chodzi o dziwne dźwięki w Chorzowie można je usłyszeć praktycznie przez cały dzień w okolicach Chorzowa Batorego dworca PKP ponieważ sygnalizator dźwiękowy przejścia dla pieszych non-stop informuje o swojej obecności w pasmach przerywanych po 30 sekund dopiero zaczynają się robić interesująco gdy sygnalizatora się uszkodzi i wydaje taki bardzo ten ten dźwięk aż do poniedziałku gdy go nie naprawy odpowiednie służby

Portret użytkownika Drr

Witam. Jestem autorem filmu.

Witam. Jestem autorem filmu.  W podpisie pojawił się błąd. Chodzo i HUTE BATORY a nie KOŚCIUSZKO, która jest praktcznie w upadłosci.  Takie dzwięki słychać czasem za dnia ale głównie w nocy gdy wmiescie robi sie ciszej i dzwiek dalej sie niesie Smile pozdrawiam Chorzowianin Smile

Portret użytkownika Nn

Jak ktoś szuka sensacji to

Jak ktoś szuka sensacji to zrobi ją z byle czego. Pochodzę z Chorzowa, mieszkałam tam 30 lat. Właśnie, że w nocy huty pracują, a raczej ich działy które jeszcze są czynne. I właśnie wtedy najwięcej słychać zgrzytów i róznych takich, bo miasto śpi i zgiełk ich nie zakłóca. Więc nie jarajcie się, bo hut i innych zakładów jest tam od groma. Dźwięki tego typu mogą być dziwne i niewytłumaczalne gdzieś na pustkowiu, ale nie w zurbanizowanym przemysłowym terenie.

Portret użytkownika tropheus

byc moze i chuta , slyszalem

byc moze i chuta , slyszalem podobne pare razy i tylko w nocy ale ze mam hute szkla za wisla to utozsamiam to z tym zakladem Smile ale jest jedno ale dzwiek nie wystpuje co noc i nawet wplyw wiatru i mgly plus lustro wody nie ma wplywu na jakielkolwiek ustalenie czy dzis bedzie slychac ten dzwiek Smile . Slyszalem tez inne w dzien ale podobne raczej do buczenia statku w mgle Smile dziwne ze wystapil ten efekt w paru miejscach w Polsce w przeciagu dwoch dni .

Portret użytkownika DERREK

Przecież gość wyjaśnij w

Przecież gość wyjaśnij w opisie co to za dzwięki : Dźwięki które można usłyszeć w Chorzowie w godzinach nocnych. Słyszane praktycznie dziennie. Film nie jest montażem. Odgłosy pochodzą głownie z Huty Kościuszko (najprawdopodobnie walcownia).
Materiał nakręcony aparatem CANON IS 5S w nocy z 16-17 Listopada 2012.

Portret użytkownika Ni_birzak

Mieszkam w katowicach. Nikt

Mieszkam w katowicach. Nikt ze znajomych z Chorzowa nie słyszał takich dzwięków. Choć może za daleko od huty - a ona i tak jest w centrum Chorzowa.
 
Trochę wątpliwe by w nocy walcowali i mieszkańcom spać nie dawali.
Huta jest w upadłości - wiadomo piece grzeją jeszcze ale z tego co o sobie piszą to robią
"Przedmiotem prowadzonej przez Spółkę działalności są:
przesyłanie i dystrybucja energii elektrycznej, ciepła i gazu
usługi w zakresie rozprowadzania wody przemysłowej i pitnej oraz odprowadzania ścieków
wynajem nieruchomości na własny rachunek
wynajem maszyn i urządzeń budowlanych
wynajem środków transportu lądowego
obsługa transportu kolejowego
działalność ochroniarska
zagospodarowywanie i sprzedaż nieruchomości poprzemysłowych
handel wyrobami hutniczymi
działalność związana z pośrednictwem pracy."
http://hutakosciuszko.w.interia.pl/
 
Więc może to jednak nie huta.
 

Portret użytkownika Homo sapiens

Wiecie niektóre doniesienia

Wiecie niektóre doniesienia ufologiczne pana Zagórskiego oceniam wysoko pomimo iż wielu ludzi stwierdza iż są to "brednie" ! Muszę przyznać panu zagórskiemu rację w wielu jego badaniach nad zjawiskiem ufo. Co ciekawe jego teorie na wiele tematów ufologicznych są dziwnie zbierzne z moimi doświadczeniami. Jednak osobiście jestem wyznawcą Jezusa Chrystusa, bo nie wiem w co wierzy pan Zagórski.
 
Ufo? Oni już tu są! - 16.11.2012 - INFRA
http://www.youtube.com/watch?v=pr8ChTzUVqw&feature=plcp
 
 
 
 

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Bóg stworzył nieskończone ilości istot rozumnych o różnych szczeblach bytowania. Choć rozumem nie można dowieść istnienia Aniołów, to jednak można wskazać na odpowiedniość ich istnienia.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Lokalny charakter tych

Lokalny charakter tych dźwieków na świecie świadczy wyłącznie o lokalnych eksperymentach, lub misjach wykonywanych przez instalacje HAARP, lub im podobnych.
 Moga to równiez być dźwięki napedów grawitacyjnych tajnych sił powietrznych NATO w latających "UFO" duzych rozmiarów ( matek) podczas wykonywania misji w ramach globalnych manewrów militarnych.
 I tyle na temat.
 Każde tłumaczenie " kosmiczne" przynależne jest do gryzoniowatych...

Portret użytkownika baca

czyli że jak? Slunzuki jakuś

czyli że jak?
Slunzuki jakuś inkszy zawinyli swoja autonomia i ciepnęli się kaj na Jowisza i tera jak czytóm to te pieruny mają drgania fest
majom chopy recht, niech sie Ślunzukom szczynści - przeca to nie Nymcy, pić umio i kiej sie tyćko napijo to i godoć po polska potrafio

Portret użytkownika hopsiup

Tak łopatologicznie: Takie

Tak łopatologicznie:
Takie duże urządzenie co to wysłano z planety Ziemia z ośrodka NASA podleciało do Jowisza i cós tam zarejstrowało. Takie uczone chłopy w okularach pomajstrowało przy tym zarejstrowanym na swoich liczydłach kolejnej generacji i wyszło im co im wyszło. Smile

Portret użytkownika d0_0b

Jeżeli to nie "mix" (dźwięk z

Jeżeli to nie "mix" (dźwięk z "taśmy" w tle) tylko prawdziwe nagranie to (jak już kiedyś pisałem) w Częstochowie też takie coś słyszałem - kilka tygodnie temu, oraz drugi raz kilkanaście dni temu ...

... i Śmierć nie będzie miała Władzy.