Sygnał laserowy z pozasłonecznej planety Gliese 581 g dotarł do Ziemi

Kategorie: 

Gwiazda Gliese 581 to czerwony karzeł. Znajduje się ona w gwiazdozbiorze Wagi i jest oddalona od Ziemi o 20 lat świetlnych. Wokół niej znajdują się przynajmniej 4 planety w tym Gliese 581 g, która jest najbardziej podobną do Ziemi planetą poza Układem Słonecznym. Ponad dwa lata temu doszło do zdarzenia, które można porównać tylko z legendarnym już sygnałem WOW. Z planety Gliese 581 g wystrzelił promień laserowy.

 

Odkrycia dokonał astronom Ragbir Bhathal z University of Western Sydney (UWS), który pracuje również dla SETI. Specjalny sygnał świetlny nadszedł według niego właśnie z systemu Gliese 581 g. Według Bhathala przypominał silną wiązkę laserową. Naukowcy twierdzą, że poszukiwanie sygnałów laserowych może ułatwić poszukiwania życia pozaziemskiego. Komputeryzacja powoduje, ze można obserwować jednocześnie ogromne połacie kosmosu. Właśnie dzięki takiemu monitoringowi udało się zarejestrować ten sygnał.

 

Planeta Gliese 581 g została odkryta w 2007 roku. Stopień podobieństwa do Ziemi w specjalnie do tego stworzonej skali wyniósł aż 0,92. Dokonano tego dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii obserwacyjnych i efektu dopplerowskiego. Rok planetarny wynosi na Gliese 581 g około 37 dni. Planeta znajduje się bardzo blisko swojego słońca, bo około 27 milionów kilometrów. W normalnych warunkach dawno by wyparowała, ale dzięki temu, że gwiazda Gliese 581 stygnie na powierzchni planety panuje temperatura od -37C do -12C. Oznacza to, że planeta znajduje się w tak zwanej ekosferze.

 

Sygnał z tej planety wystąpił tylko raz a żeby można było go uznać potrzebne są kolejne obserwacje, których niestety nie było. Może to oznaczać, że Obcy strzelają swoim laserem na wszystkie strony i po prostu raz trafili w nas. Biorąc pod uwagę, ze Ziemianie emitują już od ponad 60 lat rozmaite sygnały radiowe można zakładać, że nie wiedzą oni skąd właściwie idą te osobliwe przekazy. Im dłużej będziemy je wysyłać tym większe prawdopodobieństwo, że znowu ktoś spróbuje się z nami skontaktować. Bardzo możliwe, że odpowiedź na emitowany przez nas radowy szum już nadeszła.

 

 

Źródła:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Gliese_581_g

http://en.wikipedia.org/wiki/Ragbir_Bhathal

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Dorisss

To co napisał Jaskier to

To co napisał Jaskier to podpucha przecież Smile
Ale niestety prawdą jest to, że większość ludzi bardzo chętnie by się pod tym podpisała...
Moje zdanie jest takie, że na TYM świecie nie ma nic gorszego od nas samych. 
Człowiek jest najbardziej niedoskonałą, za to przekonaną o własnej wyższości nad innymi - istotą. 
Tu pozwolę sobie przytoczyć tekst Angelusa, bo się zgadzam akurat z tym stwierdzeniem:
 
Ewolucja istnieje wyłącznie negatywna... czyli degradacja...
i... dostosowanie  do degenerujących się warunków...
 
I pewnie będzie jeszcze gorzej....:P
W każdym razie Angelus niewątpliwie jesteś bardzo mądrym człowiekiem, masz wielką wiedzę i naprawdę jestem pod wrażeniem. Nie chcę Cię krytykować, ale  śmiejesz się z tego co tu piszą inni, ale tych INNYCH Twoja teoria również może śmieszyć. Może lepiej nie skakać sobie niepotrzebnie do oczu, to wtedy i ta degeneracja nastąpi w mniejszym stopniu:)

Portret użytkownika swit59

4.59...59=58+1...PrawDA ?    

4.59...59=58+1...PrawDA ?
    CAŁOŚĆ...KOŁO-Wszechświat...zawieRA się w...PUNKCIE...: OTb i cała FILOzofiJA...!
   Natychmiastowych KONTAKTóWWW...
===========================================================
    Wszechświat...istnieJE:DYNIE(musi ów GOŚĆ mieĆĆĆ jaK SSSkLEEP!) w...???
 UMMMYŚLEE...Jeg<OO>= SSStwórca =BÓG=Wielki Duch(krajobrazu:PRAżydaki...),Kosmiczny rozum itd.
   A MYŚL...
                   ŚZYB KA...puT<OO> ???
=============================================================
   Prawda Absolutna z 24.10.1987 r (macie w arch.FN...)
zapodAU...:
                     MYŚLĘ TAK SAMO JAK TY...
?????????????????????????????????????????????????????????????????????
  ON...SSStwórca...i my: ludkowie !
    MAMY...
                  RÓWWW:D:NO...PRAW NOSSS ĆĆĆ 123 !!!
   Odtwarzania...tworzenia i SSs TWA RZ Ania !
      KrokodyLEmmming"o"wwwATY? mmm...chCeCie: ...nadal byĆ...www:OK Inf.?
 R8u7Sa...!

Portret użytkownika zygfrydo

Ktos musiał grzebać w dna.Ja

Ktos musiał grzebać w dna.Ja w ewolucje nie wierze.Dlaczego krokodyl sie nie zmienil przez 100mln lat.A czlowiek nagle zgubil ogon,zszedł z drzewa,wyprostowal sie zaczal mowic i budowac metropolie.:D dziwne troche.:)

Portret użytkownika swit59

4.44...??????????????????????

4.44...???????????????????????
   Zdziwisz się,ale w DNA ...od samego zresztą początku Q; grzebie...wszystko z nim samym włącznie !
    Ewolucję można widzieć jako ?
  Gdy powstaje nowe połączenie 2 nici DNA...(sex-zapłodnienie...)to   jest:... PYTANIE ...???
 A wszechświat-otoczenie :daje ODPOWIEDŹ...!!!
   Jeżeli PYTANIE(nowy org.)...trafi na własciwy grunt( warunki życiowe...)... uZYSKuje...
 CZAS TRWANIA... i możliwość zadania kolejnego PYTANIA...
   KROKODYLEniwe jak cholera...przestały PYTAĆ 200 czy 300 mln laTemu !
   CZŁOWIEK...
                      pytAU...PYTA...i ???
  Dziś EWOLUC:JA...KBY...przeniosła się na POziom UMMMYSŁU !!!
   PrzeTRWAJĄ...NAj...NAJ...NAJ...???
   CCC123 WAN?SiSiSInf.!!!
 8IKAm3...???ZAjeeB...AW ŚZcziJ!

Portret użytkownika Jaskier

Bo człowiek jest

Bo człowiek jest najdoskonalszą istotą jaka zrodziła się w tym martwym wszechświecie. Nie wchodzi w grę, by jakiekolwiek zwierze wcześniej lub kiedykolwiek później wyewoluowało tak jak my. Mamy dar - nasz gigantyczny mózg, dzięki któremu myślimy. Zwierzęta to tylko bezmózgie mięso bez duszy, nadające się co najwyżej do przerobienia na kotlet. My stoimy na piedestale łańcucha pokarmowego. Jesteśmy najgroźniejszym drapieżnikiem wszechczasów. Gdyby tyranozaury dotrwały do naszych czasów, spierdzialałyby przed nami w podskokach. Dinozaury wymarły dlatego iż wiedziały, że pewnego dnia narodzą sie ludzie. Wszystko się kręci wokół nas. Podporządkowaliśmy sobie ten świat pod każdym względem, na każdej płaszczyźnie. Natura kaja się przed nami, oddając nam ze strachu całą siebie. Cały wszechświat nas okrąża, bo my jesteśmy w jego centrum. Nie ma nigdzie w całym wszechświecie takich istot jak my. Kosmos to odwieczna pustka, która powstała tylko po to, abyśmy mieli co nocami na niebie obserwować.
Dinozaury żyły na ziemi przez setki miliardów lat, a wymarły, bo przecież na pewno miały takie malutkie mózgi. My za to żyjąc raptem kilka milionów lat, rozwinęliśmy się jak żadna inna forma życia. To oczywiście niezaprzeczalny dowód na to, że ewolucja istnieje i że lubi faworyzować nasz gatunek, który na to zasługuje, bo jest taki cudny i wspaniały.
Małpy były od nas brzydsze, dlatego dalej ciskają w siebie dzidami na drzewach. One nie miały takich wspaniałych mózgów jak my, więc nie wpadły na to, by zejść z drzew, zrzucić futro i biegać na golasa w pozycji wyprostowanej.
My jesteśmy avatarem wszechwspaniałej mądrości, która tak się w nas zakochała, że zapomniała o wszelkich innych formach życia jakie w tym świecie istnieją i skupia się tylko w nas. 
Jesteśmy tacy mądrzy, że zajęliśmy się nauką, która jest najświętszą dziedziną życia. To nasza wyrocznia, prowadząca nas przez ten dziki i głupi świat. Sprzeciw się jej, a zostaniesz oskarżony o zdradę stanu, powieszony, spalony na stosie, w najlepszym wypadku wyśmiany i uznany za totalnego, niecywilizowanego, regularnego i normalnego idiotę. Naukowym dogmatom nie wolno się sprzeciwiać.
Bóg nie istnieje. Te wszystkie religie to spisek, odwieczne kłamstwo. Wszyscy spiskują chcąc podważyć wspaniałe mądrości zesłane przez naukwoców. To przecież nierealne, aby w tym wszechświecie istniała jakolwiek siła fizyczna czy duchowa, potężniejsza od ludzi. Tylko my możemy być pierwsi, nikomu nie wolno stanąć wyżej od nas.
Nikt nas nie mógł stworzyć, bo nie licząc nas, nie istnieje nigdzie taka mądrość, zdolna do takiego wyczynu, dlatego to bardziej niż pewne, że powstaliśmy w wyniku przypadku i wielomiliardowej ewolucji, a każde zwierze jakie narodziło się przed nami zostało stworzone przez ten przypadek tylko po to, byśmy w końcowym efekcie powstali my - najcudowniejszy skarb w tym świecie, wszechświecie, wymiarze, a nawet całej, cudownej w swej skończoności nieskończoności.
Krokodyle dotrwały do naszych czasów tylko po to, by utwierdzić w nas w przekonaniu, że na przestrzeni milardów lat nie narodziło się na ziemi zwierze mądrzejsze od nas.
Ave ewolucja. Amen.
 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Zgadzając sie z poczatkiem

Zgadzając sie z poczatkiem Twojego postu składam sprzeciw do pozostałej jego części...
Ja uważam, że nie pochodzimy od małp, lecz, że małpy pochodza od nas. Dowodem jest neandertalczyk...
Ziemia, kiedy jej czasza była jednolita posiadała zarówno pole magnetyczne ok. 20x wieksze niz obecnie przy popekanej na płyty kontynentalne, oraz wyższą zawartość tlenu w atmosferze ( ok. 40%)
Ta sytuacja niewatpliwie miała korzystniejszy niż obecnie, wpływ na rozwój fizyczny jak i intelektualny ludzkiej istoty.
 Po globalnej katastrofie, w wyniku czego jednolita czasza Ziemi popękała (i wywołała Potop) na wiele kawałków, straciła tlen i spadło jej pole magnetyczne..
Ocalałe istoty, które przetrwały, częśc z nich, której środki techniczne na to pozwoliły ( arka noego) rozwineły z ocalonych zasobów inelektualnych i technicznych nową cywilizacje, lecz ta częśc, która ocaliła się "naga"poprzez trwanie w stanie zwierzęcego przetrwania, uległa licznym chorobom degeneracyjnym i zwyrodnieniowym, o czym świadcza współczesne badania rzekomych neandertalczyków...
 Oni nie mogli indukować cywilizacji... i ulegali dalszej degeneracji biologicznej, choćby wskutek żeństwa wśród najbliższych genetycznie ( to tylko przykład, gdyż nie jest to tak całkiem pewne)
Dlatego brak jest.... tego ogniwa, bo go nigdy nie było....zdegradowali sie do małp...
 Krótko mówiąc małpy pochodzą od ludzi i jest na to dowód...
 Nigdzie... Nigdzie na Ziemi nie ma jakichkolwiek przekazów...rysunków.... malowideł... tekstów pisanych sprzed ok. 5000 lat... o małpach... Nie istniały nigdy przed tym...
 Małpy pojawiły sie w erze po-potopowej jako dowód degeneracji ludzi...
Teraz jesteśmy i tak zdegenerowaną kopia człowieka przedpotopowego, który posiadał od 2,7 do 4 m wzrostu... iloraz inteligencji w współczesnej mierze IQ pomiedzy 200 a 300...
 Własności umysłu, których szczatki pozostają u niektórych współczesnych osobników takie jak telepatia... telekineza... teleportacja...
 Te własności umysłu wynikające z IQ pozwoliły budować cywilizacje bez środków technicznych... Tak powstały wszelkie megalityczne budowle na Ziemi i w kosmosie 
Bylismy potęzni niczym... bogowie... i bylismy w tym... "bogom"... niebezpieczni...
 Ewolucja istnieje wyłącznie negatywna... czyli degradacja...
i... dostosowanie  do degenerujących się warunków...
To dotyczy zarówno materii i energii jak i wszelkiego życia.

Strony