"Śpiący prorok" również przewidywał kataklizm w 2012

Kategorie: 

Wśród wielu przekazów wskazujących na wyjątkowość roku 2012 nie można nie wspomnieć tego pochodzącego od tak zwanego "śpiącego proroka", Edgara Cayce. Mimo, że od jego śmierci minęło już ponad pół wieku to jego prognozy na 2012 rok do dzisiaj wzbudzają emocje.

 

Cayce miał swoje wizje podczas seansów hipnotycznych. Tą metodą sam odblokował się po afazji, jakiej doznał w wieku 20 lat. Pomagał też lekarzom dyktując terapie dla pacjentów. Wiele z jego przekazów do dzisiaj jest wydawanych w formie książkowej. Wracając do jego wizji na temat zmian, jakie miałyby nastąpić w najbliższym czasie warto zaznaczyć, że, mimo iż widział wielkie katastrofy to sugerował również odmianę duchowa ludzkości. Cayce twierdził, że przyszłość nie jest zdeterminowana, ponieważ element losowości daje nasza wolna wola. Oznacza to, że jego wizje na temat niektórych wydarzeń mogą się okazać nietrafione, gdy splot specjalnych okoliczności wpłynie również na nie.

 

Ze słów Edgara Cayce wynika, że wielki kataklizm jest zjawiskiem cyklicznym. W swoich seansach często wspomina o Atlantydzie, która miałaby zostać zatopiona właśnie w wyniku wielkiej katastrofy. Według niego powódź, która tego dokonała była wywołana przebiegunowaniem pola magnetycznego naszej planety. Opowiedział on całą zapomnianą historię ludzkości oraz twierdził, że Atlanci próbowali nam przekazać jakoś informacje o cyklicznym kataklizmie i tego dowodem jest kilka kompleksów zaprojektowanych do przetrwania potopu w wyniku przebiegunowania. Wspomina on o takich obiektach jak Sfinks, piramidy w Gizie oraz budowle na Jukatanie w Meksyku. Cayce w szczegółach opisywał, kto zbudował Wielką Piramidę.

 

Cayce widział możliwość wielkiej trzeciej wojny światowej i często przed nią przestrzegał. Jej źródło widział właśnie w państwa arabskich i w rejonie Zatoki Perskiej. Zwróćmy uwagę, że przewidzenie tego typu rozwoju wypadków na świecie i to w latach czterdziestych XX wieku było wyczynem nie lada. Gdy widzi się ilość protestów ludności na całym świecie można powiedzieć, że następuje jakaś globalna zmiana świadomości ludzkości. Śpiący prorok widział też znaczny wzrost aktywności wulkanicznej zwłaszcza skupiał się na Etnie i na Wezuwiuszu, ale też na obszarze USA. Twierdził też, że w okresie poprzedzającym te zmiany dojdzie do znacznego wzrostu aktywności sejsmicznej. Edgar Cayce sugerował, że zostanie dokonane jakieś znaczące odkrycie archeologiczne, które spowoduje, że na pochodzenie rodzaju ludzkiego będziemy już zawsze patrzyć w zupełnie inny sposób.

 

Sugerował on, że tak zwaną "Złotą Erę Ludzkości" będą poprzedzały dziwne zmiany pogody, susze, fale pływowe a nawet głód. Cayce mówił, że znacznie wzrośnie poziom oceanów. Uważał, że przebiegunowanie zacznie się w 1998 roku, ale na początku ludzkość tego nie zauważy. Widocznym znakiem miały być topniejące pokrywy lodowe, które spowodują wzrost poziomu morza i zalanie wielu obszarów przybrzeżnych. Wydaje się, że właśnie te procesy widzimy w czasach dzisiejszych. Edgar Cayce przepowiadał, że na Atlantyku i na Pacyfiku pojawią się nowe obszary Ziemi a linia brzegowa ulegnie zupełnemu przeorganizowaniu. Przewidział, że duża część Japonii "zniknie w morzu". Biorąc pod uwagę wydarzenia z marca 2011 można powiedzieć, że i ten scenariusz się ziszcza.

 

Bez względu na to, jaki mamy stosunek do ustalania przeszłości i przyszłości na bazie seansów hipnotycznych informacje, jakie przekazywał "śpiący prorok" budzą szacunek i zastanawiają trafnością obserwacji a fakt, ze zapisów tych sesji dokonano w latach czterdziestych ubiegłego wieku powoduje, że Edgar Cayce zasługuje na uznanie go dwudziestowiecznym Nostradamusem.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika MONSTER

E. Cayse to zaden

E. Cayse to zaden prorok.Czytałem jego przepowiednie i uważam że koleś się naczytał przepowiedni innych i na tej podstawie napisał swoje. Takie ostrożne gdybanie to nie są wcale przepowiednie tylko banialuki napisane dla kasy.Typowo Amerykanckie podejście do sprawy--Cayce napiał że być może, o ile się nie mylił, prawdopodobnie, można by było odczytać jako, i same takie bzdety- nie lubię czegoś takiego.

Portret użytkownika Gość

Baco zważ że Twoje wypowiedzi

Baco zważ że Twoje wypowiedzi mogą skłonić ludzi do nienawiści przeciwko innym ludziom.Trudno mi sobie wyobrazić Ciebie podczas II Wojny Światowej, gdybyś był np. Niemcem. Boję się że przez tą złość i nienawiść mógłbyś zabijać.
Z drugiej strony widać że wiele wiesz i Twoja wizja wszechświata jest dobra. Jak każdy z nas jednak nie jesteś doskonały, a prawdę którą uważasz za słuszną poszerzaj proszę w sposób bezkonfliktowy a nie z nutą nienawiści do pewnych nacji, religii czy zjawisk.
Owszem z Kłamstwem trzeba walczyć radykalnie, bedąc jednak na poziomie rozwoju który reprezentujesz może warto sobie zadać pytanie, które wszyscy sobie zadajemy, jak mógłbym być lepszym?

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Nie bardzo rozumiem o co ci

Nie bardzo rozumiem o co ci chodzi... Baca nie nawołuje nigdzie do nienawiści do innych ludzi...
 On pisze o zydach, którzy ludźmi nie są. W talmudzie wyraźnie jest powiedziane, że tylko zyd jest człowiekiem.... inne rasy to zwierzęta o ludzkich twarzach.
Ja w ksiedze Angelusa piszę, że wszystkie rasy ludzkie są wyzyskiwane przez nieludzka rase, jaką jest to żmijowe plemię...

Portret użytkownika Tina

Cayce twierdził, że

Cayce twierdził, że przyszłość nie jest zdeterminowana, ponieważ element losowości daje nasza wolna wola. Oznacza to, że jego wizje na temat niektórych wydarzeń mogą się okazać nietrafione, gdy splot specjalnych okoliczności wpłynie również na nie.
 
Edgar Cayce sugerował, że zostanie dokonane jakieś znaczące odkrycie archeologiczne, które spowoduje, że na pochodzenie rodzaju ludzkiego będziemy już zawsze patrzyć w zupełnie inny sposób.

Portret użytkownika Tina

Co to może być za odkrycie?

Co to może być za odkrycie? Czy jest to piramida Cheopsa, lub wiele piramid na całej Ziemi? Czy grobowiec Króla Jahwe w...Gdyni - Polska? Wizjonerzy są jak układanka Puzzli - sa fragmentami, które pasują do naszej rzeczywistości lub nie w zaleznosci z jakiego źródła czerpią swoje przekazy.

Portret użytkownika Xardas

Jesli chodzi o E.Cacye'a to

Jesli chodzi o E.Cacye'a to owszem posiadał on talent do nazwijmy to "stawiania transowych diagnoz" ale do prorokowania to już raczej nie. Prosze przytoczyć mi choćby jedno "proroctow", które ziściło się. Cytuje: Cayce mówił, że znacznie wzrośnie poziom oceanów. Uważał, że przebiegunowanie zacznie się w 1998 roku, ale na początku ludzkość tego nie zauważy. Interesujące bo jakość w oryginale nie przypominam sobie tej drugiej części zdania - ...ale na początku ludzkość tego nie zauważy... - mimo, że swojego czasu namiętnie zgłębiałem tą tematykę... Edgar Cayce przepowiedział NA 1998 katastrofalną zmianę biegunów, nie od tylko NA. Kolejnym przykłedem chybionych proroctw były zapowiedzi rzekomych ogromnych zmian, do których miało dojść w latach 1958-1998 (wielkie trzęsienia Ziemi, zatopienie Nowego Jorku, Japonii)... Przypominam - przepowiednia głosiła NA a nie OD....
 
Kolejny prorok NewAge...
 
 
 
 

Portret użytkownika Gajdzioch

To na czym skupiamy swoją

To na czym skupiamy swoją uwagę pobiera od nas Energię i dzięki temu może zaistnieć w naszej rzeczywistości, myślcie o rzeczach, które chcecie, a nie o tych któych nie chcecie.
Wystarczy myśleć o pokoju i dostatku, szczęściu i radości, myślcie i marzcie o rzeczach, które chcecie ujrzeć w swoim życiu.
"Martwienie się jest modlitwą o to czego się nie chce."
 
Pozdrawiam.

Dalajlama zapytany o to, co najbardziej zadziwia go w ludzkości odpowiedział: "Człowiek, ponieważ poświęca swoje zdrowie by zarabiać pieniądze. Następnie poświęca swoje pieniądze by odzyskać zdrowie. Oprócz tego jest tak zaniepokojony swoją przyszłości

Portret użytkownika Tina

Faktem jest że nasza

Faktem jest że nasza europejska plyta tektoniczna znmieniła kierunek ze wschodu na południe i naciera na płytę afrykanską, a ta przesuwa sie na wschód... Czy wystarczy skupić sie zawrócic ten proces? Ten proces oznacza, ze dzieje sie tak z powodu wielu błędów naszej cywilizacji...

Strony