Obiekt o dziwnej trajektorii zlokalizowany na filmie poklatkowym nocnego nieba

Kategorie: 

Powyższe nagranie przedstawia animację poklatkową wykonaną w połowie grudnia 2012 roku w kalifornijskiej Death Valley. Zdjęcia wykonał fotograf, Gavin Heffernan.

 

Zrobienie tych zdjęć nie było proste, ponieważ na pustyni w nocy robi się przeraźliwie zimno. Jednak fotograf liczył na dobry efekt przy zestawieniu wydm i drogi mlecznej. Rzeczywiście powstaje dość spektakularna kompilacja zdjęć przedstawiająca ruch nieboskłonu i wszelkich gwiazd. Oprócz tego widać ruch czegoś jeszcze.

 

W pewnym momencie na zdjęciu widać jakiś obiekt a na kolejnych wykonywanych, co 10 minut widać obiekt poruszający się po dość osobliwej trajektorii. Oznacza to, że każde 5 sekund filmu to 50 minut. Nie jest to zatem z pewnością planeta ani satelita. Nie jest to również insekt, bo nagranie trwało kilkadziesiąt minut, więc nie ma szans, aby insekty znajdowały się akurat we własciwym miejscu. Wyraźnie widać, że obiekt wykonał trzy kręgi wokół pustyni i odleciał.

 

Powstaje nieodpowiedziane niestety pytanie, co to było? Czy mógł to być jakiś helikopter lub jakiś rodzaj pojazdu latającego nowego typu? Świadkowie twierdzą, że nie słyszeli warkotu silnika helikoptera a na cichej pustyni byłoby to raczej zauważalne. Pozostają inne rozwiązania a do czasu ich przedstawienia mamy do czynienia z UFO.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Raffi5000

Po prawej stronie w dole

Po prawej stronie w dole widać cztery obiekty, które są w bezruchu w stosunku do ciał niebieskich, które się przesuwają. Ustawione są w jednej linii nie należą do zbioru gwiazd w tle. Z racji tego, że jest to kilkusekundowa sekwencja pięćdziesięciu minut, trzeba przyznać, że jest to ciekawszy szczegół tego video. Jak by można wytłumaczyć to, co widzimy ? Nie są to komety, gdyż wykonywałby ruch na nieboskłonie taki sam, jak reszta widocznych gwiazd. Nie mogą to być lecące obiekty w atmosferze, bo w przeciągu pięćdziesięciu minut pokonałyby pewny dystans tworząc łunę światła. Musiałyby być stacjonarne w ciągu całej akcji....i są. Czyli co...?

Wszystkim jest energia, nawet masą...a nawet przede wszystkim...

Portret użytkownika baca

witaj Raffi - myslę że te

witaj Raffi - myslę że te cztery "obiekty" to odbicia światła w soczewce aparatu - są w lini prostej a na jej końcu tuż poza kadrem jest jakieś ziemskie źródło silnego światła i dlatego te "obiekty" są nieruchome

Portret użytkownika d0_0b

"Powyższe nagranie

"Powyższe nagranie przedstawia animację poklatkową ..."
 Już w pierwszym zdaniu napisano, że to ANIMACJA !! Chyba, że to kolejne przejęzyczenie Admina ...

... i Śmierć nie będzie miała Władzy.

Portret użytkownika pako1205

Od jakiegoś czasu zjawiska

Od jakiegoś czasu zjawiska zaliczane do "nienormalnych"kiedyś,są zaliczane obecnie do "normalnych",np.nowo odkryte chmury,kity za samolocikami od horyzontu po horyzont,może niebawem normalne będą nisko zawieszone chmury 2 metry nad ziemią.Jak wiadomo,wszystko się może zdarzyć,nawet koncert Lipnickiej w Sopocie...

Portret użytkownika Rabin

Witam wszystkich :) mam

Witam wszystkich Smile mam pytanko - wracając do domu samochodem po 22.00 przy temperaturze ( - 11 ) od jezdni na wysokości bodajże 2 m unosiły się mgliste chmury, a w odali całe niebo było jakby mleczne. Moje pytanie brzmi, czy to jest normalane zjawisko podczas zimy, bo szczerze mówiąc pierwszy raz z takim czymś się spotykam. Może jestem trochę przewrażliwiony, ale cżesto nad moim niebem widuje "chemtrails" smugi, które utrzymują się nawet do 4 godzin, co nigdy wcześniej nie miało miejsca. W ogóle niebo od 3 lub 4 lat jest inne niż wcześniej. Pytam poważnie, bo niezapokoiło mnie to trochę.

Portret użytkownika baca

nosisz za ciasny beret i stąd

nosisz za ciasny beret i stąd mgła przed oczami... to pierwszy wariant
drugi jest taki że on nie za dobrze amortyzuje "życzliwe" klepanie po głowie i masz wstrząs mózgu... - bo na dzielnicy klepią cię non stop, prawda?
pytales poważnie, bo się tym niepokoisz więc ci odpowiem też poważnie: odklej beret, zostaw pekaesy a robotę na pewno znajdziesz w jakimś cyrku jako chociażby Dziwne Neandertalskie Dziecko Z Duzymi Zębami... będziesz gwiazdą Parady Odmieńców i objazdowym hitem dla gawiedzi...

Portret użytkownika pako1205

Chemtrail powstaje za

Chemtrail powstaje za samolotem i jak on sobie lata to kwestia kursu ,który obejmie.Nie ma znaczenia czy to smugi równoległe czy zygzak w kole.Chemtrail to efekt wprowadzenia do atmosfery cząsteczek, zazwyczaj syfu wspomagającego układ oddechowy,użyźniających metalami i ich związkami pola uprawne,o nanopolimerach i substancjach biologicznych pewnie wszyscy co zetknęli się z fenomenem chemtrail i nowo odkrytych chmur wiedzą.Nawiązałem do tych smug,ponieważ czas ekspozycji był długi i co 10 min.,więc raczej nie będzie to contrail,gdyż utrzymuje się on dużo krócej niż te drugie,brudne.Dodam,że na poszczególnych klatkach widać prawdopodobnie pulsujące białe światła,dość mocno przypominają typowe oświetlenie samolotu.Fajny filmik,jednak ten obiekt pozostaje dużo mniej interesujący niż pierwotne założenie autora. :]

Portret użytkownika co_new

Chemtrail nie lata w koło

Chemtrail nie lata w koło tylko oni orają niebo jak traktorem by osiągnąć max poktycia, typowy chemtrail robi wzór karo. Więc odpada. Transportowiec typu Galaxy musi tak krążyć by nabrać wysokości bo z pełnym zaladunkiem nawet on nie ma tak silnych silników by sie wzbić jak zwykły samolot ale z doświadczenia one sobie jak orły czy goście na lotni ładne kółka robią a nie zcinają te kułka bo by im skrzydła poodrywało.
Na jednej z zamrorzonych klatek widać cylindryczny kształt, tak więc gościu sobie niebo a typowe cylindryczne UFO coś innego obserwowalo. 
Oficjalnie poprosił bym o dane z radarow, do tego specjalistę od aerodynamiki i jakiegoś handlarza broni o zdanie, no i po analizie gawędzil dalej.
 
P.S. Ta smuga to światło obiektu rozciagniete do smugi ze względu na dłuższy czas naswietlenia.

Portret użytkownika Lord_J

Jeśli 5 sekund filmu to 50

Jeśli 5 sekund filmu to 50 minut w rzeczywistości to ten obiekt porusza się niemal w ślimaczym tempie. Jak dla mnie to może być jakiś bezzałogowy samolot zwiadowczy. Takie potrafią latać bezgłośnie,bardzo wolno i godzinami wisieć w powietrzu .

Portret użytkownika pako1205

Gość wykonujący te zdjęcia

Gość wykonujący te zdjęcia również mógł być obiektem zainteresowania w termowizji,gdyż ludzie nie walą w nocy do Doliny Śmierci stadami,żeby tam się na mrozie wycharczeć.Może chłop lekko się przychłodził i po czasie stracił kontrast z otoczeniem i dron,albo jego większy kolega musiał ze trzy razy wywinąć obertasa,żeby wyłowić fotoamatora z tła.

Portret użytkownika pako1205

Nie jestem zwolennikiem ADG

Nie jestem zwolennikiem ADG (tzn.jego filmów,chłopa nie znam) i mam wrażenie ,że obiekt ten ciągnął kitę za sobą przypominającą contrail,albo chemtrail,czyli posądzam owe urządzenie latające o bycie samolotem i wykonującym zadanie pewnie obserwacyjne.Z tej odległości nie zawsze (jak wie każdy pewnie, obserwujący samoloty w powietrzu) jest możliwe słyszeć napęd samolotu,czy innego czegoś w powietrzu.Sam kierunek wiatru jest dużą barierą silnie absorbującą ciśnienie akustyczne.Jasne,że mogę się mylić,ale stawiam na Tolka Banana vel samolot.