Kręgi w zbożu to nie nowożytna moda, ale zjawisko obecne od zawsze

Kategorie: 

Wiele osób uważa, że kręgi w zbożu to wymysł przemysłu turystycznego. Oglądając zdjęcia z lat pięćdziesiątych pokazujące jak Anglicy ustawiają starożytne rzekomo Stonehenge można nabrać podejrzeń, że kręgi w zbożu, które zaczęły się pojawiać zwłaszcza w hrabstwie Wiltshire mogą być również wytworem człowieka. Jednak dzięki temu, że korporacja Google udostępniła ostatnio usłudze Google Earth warstwy ze zdjęciami lotniczymi z 1945 roku udało się ustalić, że kręgi występowały już wtedy, kiedy nie miały międzynarodowej atencji.

 

Według tasmańskiego historyka, Grega Jeffreysa, który spędził 300 godzin na studiowaniu tych zdjęć, istnieje bardzo wiele kręgów już w 1945 roku, czyli na długo przed tym, gdy rzekomo upowszechniła się technika deskowania w celu szybkiego tworzenia wzorów. Sam Jeffreys mówi, że do badań zainspirował go raport na temat kręgów w zbożu, jaki został opublikowany w jednym z wydań magazynu Nature z 1880 roku. Skoro zjawisko występowało już wtedy to nie ma mowy, że wymyślono to ze sznurkiem i deską w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku.

Naukowiec zlokalizował przynajmniej 12 struktur, które odpowiadają definicji kręgów w zbożu. Niestety nie wiadomo ile struktur znajdowało się wtedy w hrabstwie Wiltshire, zagłębiu nowożytnych kręgów. Mapy lotnicze RAF tam nie sięgały. Na podstawie analizy 35% powierzchni Wielkiej Brytanii Jeffrey uznał, że liczba kręgów dla całego kraju mogła dochodzić do 100.

 

Od jakiegoś czasu pojawiają się opinie wedle, których kręgi są tworzone przez specjalne byty zwane zjonizowanymi wirami plazmy lub plazmoidami. Większość świadków utworzenia kręgów twierdzi, że trwa to tylko kilka sekund i od razu pojawia się wyrafinowany wzór. Deskowanie jest przeważnie prymitywne, a kręgi potrafią być tak skomplikowane, że sznurek i deska musi być rozszerzony o dokładny geologiczny GPS i zdolność koordynacji oraz kontroli wydeskowanego obszaru.

 

 

 

Źródłohttp://www.huffingtonpost.co.uk/2013/01/29/crop-circles--no-hoax-historian-google-earth-new-1945-overlay_n_2572524.html

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika pasjonat

jakos sie ustosunkujesz do

jakos sie ustosunkujesz do zjawisk towarzyszacym tym niby kregom z deski ? radiacja, kulki zelaza 20 nm srednicy zjawisko przenoszenia materialu ( puchniecie laczen łodyg) i najwazniejsze zjawisko "wulkanizowania piasku bez nadpalania samych roslin ?

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika pako1205

Masz dużo racji pasjonat,to

Masz dużo racji pasjonat,to może wygląda na uwalone zboże,ale jest tam tak dużo ciekawych dodatków w tym miescu,których kilka wymieniłeś,że można sobie darować pochodzenie tego od dechy,powrozu i dowcipasów taplających się w łanach zboża nocą dla hecy.

Portret użytkownika blondas

baca jak zwykle ujada piesek

baca jak zwykle ujada piesek nie na temat...dopoki wzory byly proste mozna bylo uwazac wg mnie ze to dowcipy dzieciakow,ale te dosc mocno skomplikowane i precyzyjnie wykonane to juz musi byc jakas zaawansowana technologia,nie koniecznie pozaziemska,pytanie czy ktos sie bawi ( jacys wojskowi czy tam fizycy sie nudza hehe) czy chce cos nam przekazac a my nie kumamy o co kaman? na co obstawiacie?

Portret użytkownika zico169

znaki na polach przedstawiają

znaki na polach przedstawiają schematy urządzeń i technologie wirów ,naukowiec zajmujący sie historią i starożytną kulturą niejest wstanie tego zrozumieć ale elektrycy są wstanie to zrozumieć , wazna jest zasada działania , materiały i wykresy oraz parametry niesą wazne wazna jest zasada działania mam kilka zdjęć oceńcie sami [ibimage==16282==Oryginalny==Oryginalny==self==null][ibimage==16283==Oryginalny==Oryginalny==self==null][ibimage==16284==Oryginalny==Oryginalny==self==null][ibimage==16285==Oryginalny==Oryginalny==self==null][ibimage==16286==Oryginalny==Oryginalny==self==null][ibimage==16287==Oryginalny==Oryginalny==self==null][ibimage==16288==Oryginalny==Oryginalny==self==null][ibimage==16267==Oryginalny==Oryginalny==self==null]
http://www.youtube.com/watch?v=Qk2UetIvFCY
 

Strony