Grafika komputerowa osiągnęła mistrzowski poziom realizmu

Kategorie: 

Jedna z głównych bolączek nowoczesnej ufologii to doskonałość, jaką osiągają możliwości nowoczesnej grafiki komputerowej. CGI, czyli computer generated imagery to zwyczajowy komentarz do większości tak zwanych za dobrych filmów z UFO w roli głównej. Pracujący w Hollywood animator Aristomenis Tsirba nakładem czterech miesięcy pracy wykonał powyższe czterdziestosekundowe ujęcie.

 

Nagranie przedstawia bardzo dobrze widoczne UFO przelatujące nad okolicą a potem statek matkę wciągający to UFO do swojego wnętrza i znikający w mgnieniu oka. Całość robi piorunujące wrażenie.

[ibimage==16379==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Cały klip jest stworzony perfekcyjnie z rosnącym poziomem ekscytacji rzekomego kierowcy obserwującego wykreowaną komputerowo scenerię. Animator, który to stworzył pracował przy takich filmach jak Titanic, Hellboy czy Star Trek i jak sam twierdzi chciał udowodnić, że CGI może wyglądać naturalnie i przekonująco. No cóż udało mu się.

[ibimage==16380==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

 

 

Źródłohttp://www.nydailynews.com/entertainment/tv-movies/video-best-ufo-clip-article-1.1258697

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika hespera

Wiecie, widać, że ludzie

Wiecie, widać, że ludzie tęksnią do kontaktu z innymi cywilizacjami, to byłoby fascynujące zobaczyć te ogromne statki - matki na niebie, kilkukilometrowe zawieszone bez ruchu nad nami, ja często mam takie sny, te obiekty sa zapierające dech w piersiach, ogromniejsze niż bloki mieszkalne, potrafiące bez trudu zmieniać swoją formę.

Portret użytkownika kbk

Ja powiem więcej: świat

Ja powiem więcej: świat zmierza w kierunku czegoś w rodzaju Martixa. Uzależnienie ludzi od komórek, smartphonów, tabletów, facebooka i skype już doprowadza do tego, że już ludzie mają ze sobą kontakt tylko wirtualny. I można sobie wyobrazić eliminację lub śmierć jakiejś fizycznej osoby i zastąpienie jej wirtualnym awatarem generowanym przez komputer. Technologia już to umożliwia, a ludzie łapią się na fake'i na youtubie jak muchy na gó.wno. Do czego może być przydatna taka technologia? Wyobraźmy sobie np. żołnierz wysłany na wojnę, codziennie kontaktuje się z rodziną przez tableta (przekaz wideo). Żołnierz umiera, ale komputer dalej generuje rodzinie przekazy, konwersuje z nią itp. Taki "umarty" żołnierz może nawet zostać bohaterem w mediach a rodzina będzie dumna. Zastosowań tej technologii jest mnóstwo. Można komuś nadać przekaz nie będący własnymi słowami danej osoby. Skazać ją sądownie za coś, co powiedział lub przyznał się awatar komputerowy. Pełna kontrola nad ludźmi.
Kto ma jeszcze jakieś pomysły?:) Ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Portret użytkownika hopsiup

Tu coś Wam dam co napisałem

Tu coś Wam dam co napisałem na innym portalu:
"Mam tu taki "smaczek". Oglądam sobie anime i w serii pt.: "Robotics; Notes" wspominane jest o Komitecie 300 i takie tam dodatki w tekstach nazwanych "Raportami Kimijimy". Ale w odcinku 15 pt.: "Pozwól mi pokazać ci swoje marzenie" jest takie cóś:

"W końcu media przestaną wystarczać w szerzeniu kłamstw. W XXI wieku propaganda będzie na takim poziomie, że ludzie będą mylić fantazję z rzeczywistością, nie mogąc ich od siebie odróżnić. Powoli i po cichu u ludzi zaniknie poczucie rzeczywistości. Komitet 300 nazywa to "Cichą Bronią". W przeciągu najbliższych dekad sposób prowadzenia wojen ulegnie drastycznej zmianie. Broń nuklearna trafi do muzeum. Wojny będą toczone po cichu i bez żadnych świadków. Ludzie będą zarzynani jak bydło i nikt nie będzie miał o tym pojęcia. Stanie się to, zanim ktokolwiek się zorientuje. Rozpocznie się cicha inwazja na nasze umysły. Będzie ona powoli zatruwać i zabijac w nas świadomość. To właśnie jest prawdziwy cel "Cichej Broni", która już teraz jest w stanie z łatwością kontrolować naszą wolę. Tego już nie można nazwać zwykłą propagandą. To przerażające narzędzie, które bez skrupułów odziera ludzi z ich godności. Są nawet w stanie sprawić, że będziemy widzieć rzeczy, które nie istnieją.
... Amerykański Uniwersytet Victor Condria..."

Kto by pomyślał... A to tylko takie anime."

Portret użytkownika 85r

Jeśli taką zaawansowaną

Jeśli taką zaawansowaną grafikę można zrobić już w domu, to pomyślcie jak łatwo podrobić niezidentyfikowane kropki białego światła latające po nieboskłonie. Toż takie cuda za pare lat bedzie potrafił każdy dzieciak po lekcjach informatyki w gimpie Smile A obecnie każdy grafik komputerowy.

Portret użytkownika zibi

To teraz wszyscy co nagrają

To teraz wszyscy co nagrają jakieś filmiki o ufo będą mistrzami w ujęciach,ja myśle że oni są, a rządy chcą nam wmawiać że ich nie ma bo mają obawy że ludzie nie będą uważać rzadów

Portret użytkownika nightfly

dla wprawnego oka nie jest

dla wprawnego oka nie jest problemem odróżnienie animacji komputerowej, a ekspert nie będzie miał z tym żadnych problemów. Wystarczy porównać charakterystyczne rozmycie przy ruchach obiektów (motion blur) i np. sposób prowadzenia kamery.

Strony