UFO w burzy, prawdopodobnie czerpiące z niej energię

Kategorie: 

Powyższe nagranie możemy zobaczyć dzięki internaucie posługującym się pseudonimem StephenHannardADGUK. Jak sam twierdzi ktoś mu je przysłał na jego skrzynkę. W kadrze widać jasny obiekt i ciężkie chmury burzowe. Niebo co jakiś czas jest rozdzierane błyskawicami a obiekt wydaje się czerpać z tego energię wyraźnie rozbłyskając silniejszym światłem.

 

Sam fakt obserwacji obiektu na tle burzy raczej wyklucza hipotezę, że był to chiński lampion. Taka lekka konstrukcja od razu zostałaby zniszczona przez silny wiatr wiejący na kilkuset metrach wysokości. Teoria, że UFO czerpało energię z burzy opiera się o poszlakę w postaci zmiany jasności światła występującej na chwilę po kazdej z błyskawic.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Ziemia jest naładowana

Ziemia jest naładowana ujemnie a atmosfera ziemska posiada jonizację dodoatnią, tak że przelot ładunku (wyładowanie elektryczne) odbywa się zgodnie z kierunkim od plusa do minusa, czyli w kierunku Ziemi..., ale masz rację... syntetyczne wyładowania elektryczne HAARP maja kierunek odwrotny, co powoduje podgrzanie jonosfery poprzez zjawiska energertyczne wskutek tego działania... Takie odwrócenie impulsu narusza tektonike Ziemi powodując wstrząsy sejsmiczne na głebokości do 10 km - pozdrawiam

Portret użytkownika pako1205

Prąd "płynie" od wyższego

Prąd "płynie" od wyższego potencjału (+) do niższego (-),a elektrony odwrotnie.Mimo wszystko obserwowałem wielokrotnie "start" wyładowania inicjowany od gleby czy wody,co potwierdziło się nawet w jakimś odcinku NatGeo,albo Dvry, gdzie przy szybkich kamerach,pięknie się to potem spowolnione dało precyzyjnie oblukać. :] Dorzucam dwie klatki z polowań.[ibimage==17499==400naszerokosc==Oryginalny==self==null][ibimage==17502==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Portret użytkownika sceptyyk

AMR,nawet Tobie wypada

AMR,nawet Tobie wypada odświeżyć, trochę już zapomniane...
"wyładowanie atmosferyczne - zjawisko czysto fizyczne; przepływ ładunków elektrycznych (dodatnich bądź ujemnych) między czynnikami jonizującymi (chmurami, ziemią) w dielektryku (powietrzu).
 Ze względu na rodzaj ośrodków, między którymi występują wyładowania, mogą one mieć różnoraki charakter. Najniebezpieczniejsze (bezpośrednio) dla człowieka są wyładowania typu chmura-ziemia, mniejsze niebezpieczeństwo (pośrednie) niosą za sobą wyładowania chmurowe, przy czym niebezpieczne (pośrednio - poprzez wytwarzanie silnego pola elektromagnetycznego) są wyładowania chmura-powietrze, minimalne niebezpieczeństwo niosą za sobą wyładowania wewnątrzchmurowe oraz wyładowania chmura-chmura.
Ze względu na rodzaj ładunku elektrycznego wyładowania wyróżniamy wyładowania dodatnie (positive) oraz ujemne (negative), przy czym dodatnie to takie wyładowanie, w którym z chmury do ziemi bądź innego ośrodka przenoszony jest ładunek dodatni, a wyładowanie ujemne - ładunek ujemny. Oba rodzaje wyładowań mogą być inicjowane zarówno z chmur jak i z ziemi.

wyładowanie pilotujące - (udar przewodni) (wg hipotezy zaproponowanej przez Alexa Gurevicha z Instytutu Lebiedewa w Rosji) jest to strumień naładowanych ujemnie elektronów, które powstały w wyniku zderzenia wysokoenergetycznych cząstek promieniowania kosmicznego z atomami powietrza w górnej części chmury. Cały proces wyładowania pilotującego trwa około 50 milisekund. Prędkość wyładowania pilotującego wynosi średnio 300000km/s (prędkość światła).

wyładowanie główne - (udar powrotny) następuje wówczas, kiedy strumień zjonizowanego powietrza zbliży się do powierzchni ziemi. Wówczas w "kanale" znacznie zmniejsza się opór powietrza, co pozwala na przepływ znacznych ilości ładunków. W momencie zbliżenia się wyładowania pilotującego do ziemi, od dołu zaczyna wyruszać ładunek dodatni, którego źródłami są zazwyczaj wysokie drzewa, maszty, ostro zakończone metalowe przedmioty. Prędkość wyładowania głównego wynosi średnio 100000km/s. Podczas jednego wyładowania atmosferycznego między ziemią a chmurą przepływają ładunki o całkowitej energii rzędu 140 kWh. Dla zobrazowania tej ilości energii dodam, że energia ta wystarczyłaby na oświetlenie 100 watowej żarówki przez około 2 miesiące."       Pozdro.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

....Ależ masz rację w

....Ależ masz rację w niejednorodnym środowisku tak się dzieje. Ja napisałem o generalnych wyładowaniach. One sa z "góry do dołu" Masz rację.
Z tą dielektrycznością powietrza nie jest tak do konca... W wysokich partiach atmosfery powietrze jest bardzo dobrym przewodnikiem. Stąd często "poziome" błyski ( wyładowania) widoczne nad wysokimi chmurami. - pozdrowienko. Własciwie to kurde nie znam sie na tym... To intuicyjny wywód...

Portret użytkownika SAH

Jak dobrze obejrzałem ten

Jak dobrze obejrzałem ten film to można tu zauważyć trzy obiekty nie jeden . Jeden to centralnie nie ruchomy , drugi to ten co rozbłyska kuliście przy błyskawicy a trzeci to ten co szybko przelatuje . Ciekawy film .

Strony