Tysiące artefaktów cywilizacji starożytnej Ameryki zostało opisanych przez archeologów

Kategorie: 

Archeolodzy w Meksyku skatalogowali tysiące kamieni z finezyjnymi wzorami, które musiały powstać ponad 6000 lat temu. Oznacza to, że należały do ludzi, którzy mieszkali tam wtedy, kiedy według aktualnego poziomu wiedzy funkcjonowała tam tylko kultura zbieracko-łowiecka.

 

Tego niezwykłe odkrycia dokonano już kilka lat temu w okolicy miejscowości Narigua w północnym Meksyku. Znaleziono tam ponad 8000 obrazków i petroglifów. Zdecydowana większość z nich przedstawia linie w rodzaju okręgów. Część może symbolizować Słońce. Znaleziono też kamienie, na których wyryto coś, co wygląda na tropy jelenia. Może to oznaczać, że kamienie służyły do propagowania wiedzy potrzebnej ówczesnym ludziom.

Padają sugestie, że kamienie reprezentują zbiór wiedzy potrzebny myśliwym. Dlatego uczyło się o gwiazdach i ich pozycji, aby lepiej poruszać się w lesie, oraz wskazywano jak rozpoznać większe zwierzęta po ich śladach. Archeolog z meksykańskiego instytutu INAH, Gerardo Rivas stwierdził, że to dowód na gromadzenie wiedzy już przez pierwsze plemiona mieszkające na tym kontynencie. Według niego dzięki tym petroglifom może się udać ustalić stopień zaawansowania pierwotnych mieszkańców Ameryki Północnej.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Cthulhu

Ha ha! Datowanie skał... Ha

Ha ha! Datowanie skał... Ha ha!
Pobieram próbkę skamieliny z gleby- puff! Mam próbkę skamieliny z okresu sprzed milionów lat!
Pobieram próbkę gleby w której była skamielina- puff! Mam próbkę gleby sprzed milionów lat.

I patrz jak się ładnie kręci!

Tego w szkole uczą...

Portret użytkownika pasjonat

Musza miec 6000 lat. A jak

Musza miec 6000 lat. A jak ustalono ze maja ? tylko nie piszcie ze po osadach.
Lepsza historia jest z rysunkami na kamieniu - wszystkich znanych nam bakterii i organizmow jednokomorkowych te datuje sie na 10-12 tys lat.

Głosuj za
22

Myślę, więc jestem...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony