Niewidzialne zagrożenie

Kategorie: 

Stado pawianów w holenderskim zoo zachowuje się tak, jakby coś zagrażało ich bezpieczeństwu. Zwierzęta w ogóle nie reagują na odwiedzających i wszystkie patrzą zupełnie w drugą stronę. Ale tam nic nie ma. Przynajmniej nic dla ludzkiego oka…

 

Pracownicy mówią, że dzieje się już tak czwarty raz w ciągu dwudziestu lat. Zoologowie i weterynarze nie mogą znaleźć wyjaśnienia, co dokładnie powoduje, że małpy wspólnie reagują na niewidzialne zagrożenie. Także opiekunowie małp zadają sobie pytanie, co to może być?

Stado hodowane jest w Emmen Dierenpark (zoo na wyspie) w północnej części Holandii. 112 małp, jakby na rozkaz staje zmrożone i patrzy w tym samym kierunku. Nie jedzą wówczas i zachowują się tak, jakby niedaleko czaił się drapieżnik. Ich reakcja może zwiastować nadejście katastrofy. Są też tacy, którzy uważają, że zachowanie małp może mieć związek z pojawieniem się UFO.

W ostatnich dniach małpy powracają do życia. Zaczęły jeść plasterki jabłek. Więcej szczegółów na ten temat: http://www.dierenparkemmen.nl/
 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika RH

Pawiany wypatrują tej

Pawiany wypatrują tej ewakuacji co od 4 sierpnia ruszyla na bliskim wschodzie. Etnicznie podobni do prezydenta jednego małego kraju na południu ameryki północnej. Mają nadzieję, że wielki brat nie zapomni o rodzeństwie...

Portret użytkownika Kazek12

Pawiany widzą cos , co może

Pawiany widzą cos , co może zagrażać ich bezpieczeństwu, a co ludzkim oczom jest niewidzialne, bo cos co sie dzieje , dzieje sie w innym wymiarze niż postrzegania ludzkiego oka, a czy postrzeganie małp jest inne niż ludzi ?

Portret użytkownika pulsar

A żadnemu "naukofcowi" nie

A żadnemu "naukofcowi" nie przyszło na myśl nagrać to na co patrzą te małpy kamerą z filtrem na podczerwień lub filtrem z nadfioletem ?
Wszak człowiek w tym paśmie widmia nic nie widzi, a zwierzę może już tak.

Portret użytkownika pilip

artykuł jest o stadzie małp a

artykuł jest o stadzie małp a wy biadolicie o ewakuacji ambasad przez usa. idealnie wiążecie fakty. Smile te małpki po prostu twierdzą, ze są mądrzejsze od ludzi i nie chcą im patrzec w oczy. są zawiedzione ; )

Portret użytkownika Fanka1

Ja sądzę, że jeśli patrzą i

Ja sądzę, że jeśli patrzą i zachowują się tak, jakby tam czaił się drapieżnik, to znaczy, że go widzą. Zwierzęta mają inne postrzeganie, choćby szósty zmysł u szczurów uciekających od zagrożenia uropieniem. Były nieraz przypadki, że pies coś widział i warczał a człowiek nie widział. Mówiło się wówczas, że pewnie to duch.

Portret użytkownika SAH

Albo to zachowanie Pawianów

Albo to zachowanie Pawianów ma całkiem jeszcze bardziej proste wytłumaczenie . One wypatrują nadejścia wszech wiedzącego bacy, dobrze nam znanego ze swojej wszech wiedzy . Pewnie baca, jedzie na wyspę Tory w Irlandii by znaleźć tam tajemne wejście do pustej ziemi a w Holandii zrobi sobie przystanek by zapasy uzupełnić i przy okazji oświeci swoją wiedzą Pawiany bo już tylko one uwierzą w to co mówi , wytłumaczy im sens życia i jego powstanie . To one pierwsze usłyszą bacową , ewangelie o początku wszystkiego , po swoim odczycie baca ruszy w dalszą drogę natchniony optymizmem i nadzieją znalezienia dziury w ziemi a w  niej latające spodki i faszystów z nowej Szwabii . Tam skonsultuje swoją wiedzę   naciągnie poprawki i oświeci nas  czymś nowym za jakiś miesiąc  ......................

Portret użytkownika Skoti

Fajnie szkoda tylko że nie

Fajnie szkoda tylko że nie pokazali najważniejszego- czyli miejsca w którym nic nie ma jak podają, tam gdzie pawiany patrzą , chyba że nie mogli pokazać bo tam nic nie ma Smile A bez jaj wiadomości ostatnio w mediach zabijają zagadkowością , o żetelności  nie  wspomnę. 

Strony