UFO nad polem bitwy o Kursk?

Kategorie: 

W historii drugiej wojny światowej jest data, której nauka nie traktuje poważnie. Siedemdziesiąt lat temu - 26 sierpnia 1943 roku, w ostatnich dniach bitwy pod Kurskiem, miało miejsce niezwykłe zdarzenie. Dziesiątki świadków twierdzą, że nad linią frontu pojawiło się UFO i spaliło kolumnę niemieckich Tygrysów. Z biegiem lat nadano inne tłumaczenie temu zjawisku. Pisano, że to, co się wydarzyło, to dowód na naukową i technologiczną potęgę III Rzeszy.

 

O udziale UFO w bitwie kurskiej mówiło się od dawna w Związku Radzieckim. W latach powojennych rozpowszechniano hipotezę, że żołnierze nie widzieli obcych, a mieli do czynienia z tajemniczym amerykańskim urządzeniem. Członek i zarazem korespondent Akademii Nauk Michaiła Rechkin znalazł w archiwach Smierszy (ros. СМЕРШ) kawałek papieru, na którym jeden z żołnierzy, naoczny świadek, opisał i naszkicował całą sytuację.

Zapisano tam:  „Nieznany obiekt nagle wyemitował wiązkę, która przeszła przez przednią kolumnę faszystowskich Tygrysów. Momentalnie ich silniki ucichły i pojazdy zatrzymały się. Po pewnym czasie czołgi te znowu ruszyły i wszystkie się w jednej chwili zapaliły. W tym czasie nasze wojska cały czas nie prowadziły ostrzału...”.

Hitlerowcy nigdy nie zbudowali latających spodków, ale propagandę taką zaczęli szerzyć po wojnie esesmańscy weterani. Więcej szczegółów na temat UFO nad Kurskiem w sierpniu 1943 roku podaje Michail Gerstein z Rosyjskiego Towarzystwa Geograficznego. W swojej książce „Tajemnice UFO i kosmitów" (tytuł oryginału „Тайны НЛО и пришельцев”) cytuje list byłego dowódcy plutonu, porucznika Giennadija Zhalaginova, pisany do profesora rosyjskiej ufologii Feliksa Siegela:

[ibimage==18777==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

„26 sierpnia 1943 na terenie Kurska w sektorze frontu Romanivka i Homutovka obserwowałem rzadkie zjawisko. Bombardowanie zaczęło się o godz. 9:00 i trwało 30 – 40 minut. Ludzie z mojej baterii chronili się przed ostrzałem przeciwnika. Opuściłem wtedy punkt obserwacyjny i ujrzałem na niebie szybko poruszający się półksiężyc w kierunku południowo – zachodnim. Wkrótce to coś zniknęło z oczu. Kolor obiektu z tyłu i z przodu był ciemnoniebieski, mocno połyskujący. W środku dostrzec można było pomarańczowe światło. Miałem wrażenie, że na niebie płynie olbrzymi delfin, który zmieniał swoje rozmiary”. Następnie porucznik wymienia nazwiska uczestników tych pamiętnych wydarzeń.

 

Według relacji naocznych świadków, promień wyemitowany przez UFO spalił kilkanaście niemieckich czołgów. Co ciekawe, te same wspomnienia przytaczają oficerowie Wermachtu, ale fakt pojawienia się UFO w długiej serii legend przypisywany jest naukowej i technicznej wyższości Niemców. Wynika z nich, że naukowcy Rzeszy byli  w stanie zbudować „latający spodek", stworzyli tajną bazę wojskową w Antarktyce i wykonali operację plastyczną Hitlera, dzięki której ten mógł bezpiecznie ukrywać się po wojnie w Ameryce Południowej. Rosjanie jednak dalej badają temat i starają się wyjaśnić sprawę.

[ibimage==18776==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

„Nie było niemieckich latający spodków” – powiedział Wasilij Verozin, Dyrektor Instytutu Lotnictwa. Niemiecka myśl techniczna była wówczas ukierunkowana na tworzenie silnika odrzutowego. My mieliśmy systemy rakietowe Katiusza, a Niemcy pierwsze na świecie rakiety dalekiego zasięgu V-2. Po druzgocącej porażce hitlerowców Armia Czerwona na terenach wyzwolonych znalazł jedynie te rakiety V-2. Nie było żadnych spodków”.

 

Współcześnie Rosjanie sugerują, że kosmici, w przeciwieństwie do nowoczesnych zachodnich polityków, widzieli różnice między nazizmem i komunizmem. Dlatego tez, zdaniem Rosjan, wsparli Armię Czerwoną…

 

 

Szczegóły i pochodzenie obrazków: 10 Novostej
 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Orion

Co za [ciach] pisał ten

Co za [ciach] pisał ten artykuł ? pojawiło się UFO i spaliło kolumnę niemieckich Tygrysów. Z biegiem lat nadano inne tłumaczenie temu zjawisku. Pisano, że to, co się wydarzyło, to dowód na naukową i technologiczną potęgę III Rzeszy.
Od kąd pamiętam tygrys tj.PzKpfw VI Tiger należał do wermachtu a nie do związku radzieckiego 
Proponuje autorwi by zaprzestał z tą ignorancją i poczytał więcej książek !!!
Da się również zauważyć że strona traci na dynamice ciągłe powtarzające się treści do złudzenia przypominające poprzednie artykuły wygląda na to że kończą się pomysły ??? 
szczerze mówiąc osobiście bym zaprzestał z szerzenią herezji i zaczął na poważnie zajmować sie sprawami nie wyjaśnionymi typu nie wyjaśnione znaleźiska archeologiczne piramidy i strażytne cywilizacje czasami jak czytam te wasze artykuły na temat obcych cywilizacji jak to nazywacie reptilianie którzy rządzą światem haha to nie wiem czy mam sie smiać czy plakac 
Prosiłbym więc o powage i nutkę rozsądku bo do teraz nie wiem czy ta strona jest strona satyryczną czy pseudo naukową 
Pozdrawiam.

Portret użytkownika cante

Brawo komunistyczne UFO

Brawo komunistyczne UFO pomaga czerwonej chołocie , może też pomogli strącić nasz samolot rządowy w 10.4.2010. Za dużo spirytu się nachlali i tyle , a bajki o dobrych komunistycznych ufokach, to czysta komunistyczna propaganda.

Portret użytkownika gerard

Nie ze pic na wode bo ruscy

Nie ze pic na wode bo ruscy jako pierwsi zlapali piorun i zmagazynowali jego energie - odliczajac 6 MW ciepla wydzielone w ciagu 2 h. Ruscy opatantowali palniki plazmowe jako rozpraszacze energii czastek przed samolotami i wahadlowcami. Ruscy maja potezne i w 0,01% odtajnione archiwa o UFO. Poprostu w czasie zimnej wojny zrobili z siebie czesciowo pajacow
 
Kiedy Usa postanowily odkupic od rosjan zamknieta fabryke gdzie skladano promy kosmoczne, ruscy po wielu latach od jej zamkniecia zapomnieli ze maja w niej 4 silniki niewykorzystane podczas misji w latach 80. Usa przejela te silniki i powstal prom  o niesamowitej nosnosci - czego dotad amerykanie nie byli w stanie osiagnac i bardzo zazdroscili ruskim.
 
http://www.paranormalne.pl/topic/16691-nol-nad-darlowem-1983/
 
Moj tato byl w tym pulku, stanał przed sądem,  w 1997 roku oczyszczono go z zarzutow, do wojska nie wrocil i zrzekł sie wojskowej emerytury. Znajomy ktory byl na radiu zwolnil sie w 1992 rok po reformie suzb. Rosja kiedys moze odwalic numery z technologiami i tego momentu bardzo sie boje.

Portret użytkownika pasjonat

Jak to mozliwe ze "pod

Jak to mozliwe ze "pod koniec" zimnej wojny ruscy sprzedawali swoja "niedoscignieta" technologie wrogowi nr 1 ? Nawet Chiny i Japonia nie dysponowały tak zaawansowanymi silnikami na paliwo stale.

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika Bart

dopiero co gdzies czytałem ze

dopiero co gdzies czytałem ze Rosja to stan umyslu a nie panstwo.
poza tym czytałem gdzieś również doslownie z 2 godziny temu, ze Rosija sie stacza z powodu alkoholizmu niekoniecznie ze spozywczym alkoholem
 
odnośnie cygara z tekstu z linka - chyba na you tube kilka takich było, niestety nie wiadomo co to jest, można się tylko domyślać.
pytaniedo Bacy - czy Nowa szwabia aby nie powinna mieć jakiś insygniów jesli "wylata" poza swój obszar? 
bo skoro to coś nie ma żadnych oznaczeń i zachowuje się na tyle "niefizycznie" to niekoniecznie jest to dziełem człowieka, już nie wspomne o przeciązeniach kilku g przy nagłych skokach pułapu.

Portret użytkownika pasjonat

niemiecka potega i

niemiecka potega i technologia ? spalila wlasna kolumne ?
 
na zdjeciach jest  panzer i ruski prototyp IS I (tzw czołg poscigowy) przemalowany na niemieckie barwy
tygrys to jest na rycinie....

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika baca

nie ma dowodów aby coś

nie ma dowodów aby coś zostało spalone - film bez ufo, a ten cały "świadek" z akt Smiersza (śmierć szpionom - syjonistyczna leninowska bezpieka obsadzona wyłącznie żydami) twierdzi że widzial połksiężyc - na przesłuchaniach u żydów ludzie wszystko byli w stanie powiedzieć nawet ze byli szpiegami imperialisótów razem z rodzicami od razu po przedszkolu i tak dalej... a te całe ufo to może ktoś rzucił bumerang i zrobiło się wielkie halo... bo wiadomo że żydzi mają wręcz paranoję na punkcie wlasnego zagrożenia... i zawsze panikują...
przecież niedawno ladowali na okęciu i wpadli w histerie że ktoś chce ich zestrzelić a to goście weselni opalili kilka petard przy weselu w jakiejs wiosce pod Warzawką... żydy miay w gaciach pełno a internet z miesiąc polewał...

Strony