Tajemnica chińskich dysków Jade Bi

Kategorie: 

Ponad dekadę temu, Hartwig Hausdorf rozpoczął debatę na temat tego, czy obca cywilizacja pozaziemska nie miała styczności ze starożytnymi Chinami. Pojawiły się sugestie, że obcy rozbili swój pojazd w odległej chińskiej prowincji. Od czasu, gdy historia ta ujrzała światło dzienne pojawiło się wiele aspektów wspierających tę teorię.

 

W latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku niemiecki pisarz i przewodnik wycieczek, Hartwig Hausdorf wywołał debatę na temat starożytnych kosmitów, którzy według niego, mogli przymusowo lądować w regionie znanym, jako Baian-Kara-Ula. Jest to górzysty region w chińskiej prowincji Qinhai. Hausdorf opiera swoje śmiałe twierdzenie na podstawie ogólnie znanych poszlak.

 

Rzekome miejsce katastrofy UFO w Baian-Kara-Ula bywa nazywane chińskim Roswell. Różnica jednak polega na tym, że o ile w Nowym Meksyku mogło dojść do katastrofy UFO w 1947 roku, to w Chinach doszło do tego przed tysiącami lat.

 

W latach trzydziestych ubiegłego wieku prowadzono ekspedycję naukową kierowaną przez Chi Pu Tei, archeologa z Chińskiej Akademii Nauk w Pekinie. Starał się on znaleźć schronienie w jednej z jaskiń wspomnianego powyżej łańcucha górskiego. Członkowie jego zespołu znaleźli na ścianach dziwaczne napisy. Na tyłach jaskini odnaleziono kilka grobowców, ustawionych w rzędzie.

 

Zawierały dziwnie wyglądające szkielety, każdy o długości 1,2 metra i z wyjątkowo dużą czaszką. Wraz ze szkieletami pochowane były niezwykłe kamienne dyski. W sumie było ich 716. Średnio miały one około 30 cm szerokości i 1,0 cm grubości. Wszystkie posiadały w środku otwór i każdy z nich jest pokryty dziwnymi hieroglifami. Ludziom współczesnym takie artefakty kojarzą się z płytami CD.

 

Dziwne artefakty w kształcie płyt kompaktowych wiązane są z tajemniczym ludem Dropa, którego mitologia sięga aż 10 tysięcy lat przed Chrystusem. Przekazy płynące z ich mitologii są tak zdumiewające, że tak zwana uznana nauka odcina się od tych odkryć klasyfikując je jako oszustwa naukowe.

 

Historie jakie są zapisane hieroglifami na tych dziwnych dyskach są w większości nieodczytane, ale niektórzy naukowcy jak profesor Tsum Um Nui z Pekińskiej Akademii Prehistorii jeszcze w latach sześćdziesiątych XX wieku twierdził, że udało mu się odcyfrować część z powielanych tam historii. Wszystko wskazuje na to, że przed 12 tysiącami lat na terenie Chin doszło do katastrofy UFO.

 

Dyski te są prawdopodobnie antropologiczną pamiątką po niesamowitych zdarzeniach z przeszłości, które musiały wywrzeć wielkie wrażenie na ludziach żyjących w tamtych czasach. Bardzo możliwe, że rozbitkowie kosmiczni po prostu utknęli na naszej pięknej planecie i zostali zmuszeni do życia z prymitywnymi przedstawicielami ludzkości.

 

Dziwne dyski zwane przez Chińczyków po prostu "Bi" to prawdopodobnie próba odwzorowywania tego co ówcześni ludzie zobaczyli u tych istot. Tak jak w przypadku Egipcjan, którzy odwzorowywali piramidy, tak Chińczycy odwzorowywali coś, co według nich było szczytem zaawansowania technologicznego. Dyski CD, które dzisiaj stanowią dla nas coś zwyczajnego dla naszych przodków musiały być czymś niezwykłym.

 

Gdy pytali rozbitków o to, co robią te tajemnicze dyski mogli usłyszeć, że opowiadają historie. To wystarczyło do tego, aby zaczęły powstawać artefakty będące wynikiem próby odtwarzania czegoś, co stanowiło dla tamtejszych ludzi szczyt magii, a skoro dyski opowiadały historie, to starożytni Chińczycy zaczęli umieszczać na swoich kopiach dysków "Bi" takie same historie, które opisywały głównie genezę ich powstania. Obecnie jednak nikt nie umie potwierdzić tego na pewno dlatego oglądamy w muzeach dziwaczne dyski z otworami w środku i nikt nie zadaje sobie pytania co to właściwie jest i jak mogło powstać przed tysiącami lat.

 

 

 

Źródło: http://www.philipcoppens.com/baian_kara_ula_upd.html

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Robaczkowa

Podobne, a nawet obrorowe

Podobne, a nawet obrorowe dyski wykorzystują wschodni eksperci od feng-schui. Możliwe, że powstały one jako kopie, naśladownictwo pozaziemskich artefaktów. Może nawet ten cały system woda-powietrze miał swoje źródło u jakichś kosmicznych przybyszy. Można się z tych prawideł śmiać np. by nie stosować stołów, mebli o ostrych krawędziach. W Polsce na wsiach młodych kobiet nie sadzano przy stole na rogu, przy kantach bo niby za mąż nie wyjdą).  A jak się głębiej zastanowić to może mieć sens związany zrozchodzeniem się promieniowania, energii. Może rzeczywiście kanty nie są dobre dla zdrowia szczególnie dla młodych kobiet w wieku rozrodczym. Obecnie produkuje się samoloty, których radaty nie mogą wykryć bo nie mają żadnych kantów. Czyli coś w tym jest. To mogą być pozostałości jakiejś dawnej wiedzy na wyższym poziomie niż nasza obecna. 

Portret użytkownika Życzliwy

Temat bardzo ciekawy

Temat bardzo ciekawy pozdrowienia dla Admina. Artykuł źródłowy pochodzi z Pażdziernika/Listopada 2008 - tak więc to nieco odgrzany kotlet. Ciekawe co pozostanie po naszej cywiizacji, jak sądzicie?

Portret użytkownika b@ron

masz sto procent racji

masz sto procent racji Terenia...czepiasz się...to jest INNEMEDIUM strona o dziwnych rzeczach a nie wiadomości ...raz są 3 artykuły raz jeden ,strona musi funkcjonować, nie myślisz chyba że admin bedzie publikował tylko niesamowicie ciekawe artykuły ,co byś powiedziała jakby pojawiał się tu artykuł raz w miesiącu albo i rzadziej?...podyskutować można o wszystkim czasem pożartować ,strona jest okej

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika miki

Całkowicie zgadzam się z dj.

Całkowicie zgadzam się z dj.  Na tej witrynie często poruszane są tematy z których powinna się wywiązać ciekawa dyskusja a tym czasem 99,999 komentarzy jest na tak dennym poziomie że człowiek zastanawia się czy to jest realne. Piszecie takie kocopały byle by tylko wyklikać byle by się pojawić , hoćby z durnym wpisem hoćby doczepić się o ortografię. No dalej coś w tekście jest nie tak. Pokażcie że znacie pisownie. Poziom merytoryki jest poniżej dna. Pomijam antysemityzm prezentowany przez oszołomów którzy go kreujä choć nie potrafią uzasadnić dlaczego, a jedynym co potrafiä to afiszować się z facjatą gościa który z całą pewnością nie zasługuje na reklamę. Na marginesie tej kwesti to rozumiem że administrator tej strony akceptuje durne wpisy ale nie mogę pojäć dlaczego tu tolerowany jest antysemityzm i propagowanie wizerunków społecznie na nie nie zasługujących. Piszcie sobie dalej na tym poziomie jeśli nie chcecie się rozwijać ale powiem wam tak. Jaracie się jakimś kretynem co ma w awatarze gębe hitlera i nie potraficie mu powiedzieć że ma ..... w głowie , tolerujecie dodatkowo jego denne wpisy obrazujące jego stan psychiczny klaskajäc mu jak klakierzy. Na tej witrynie jest dość materiału żeby ją zamknąć a ten co jest bożyszczem rodem z 39 z całą pewnością mógłby głosić swoje idee w pomieszczeniu o powierzchni 4m2.  Do pozostałej części powiem tak. Zastanówcie się w jakim kręgu budujecie swoją wiedzę . Tolerując kretynizm i jawnie w nim uczestnicząc nie osiągniecie nic tylkoprzetworzony obrz
 
 
 
 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony