W Chinach wąż zamarynowany w alkoholu ukąsił kobietę

Kategorie: 

Kobieta o imieniu Liu z chińskiej miejscowości Shuangcheng w prowincji Heilongjiang planowała napić się wina z marynowanym wężem. Ludzie wierzą tam, że taki specyfik pomaga, aby wyleczyć reumatyzm. W tradycyjnej medycynie chińskiej uważa się, że wino z wężami przywraca zdrowie. Tym razem jednak omal go nie zabrało.

 

Z planu leczniczego jednak nic nie wyszło, bo wąż wyszedł z butelki i po prostu ukąsił Liu. Niewiasta cierpiała na bóle w stawach i często piła wino z wężem, które przygotowywał jej mąż. Po ukąszeniu pacjentka trafiła do szpitala i nawet nie zdążyła odczuć pozytywnego efektu po spożyciu tego rzekomo leczniczego trunku.

 

Kobieta krzyczała i sama próbowała zapobiec rozprzestrzenianiu się jadu. Uratowali ją krewni, którzy wezwali pogotowie i dobili gada. Udzielono poszkodowanej pierwszej pomocy. W szpitalu Liu zaaplikowano surowicę i po kilku godzinach mogła ona wrócić do domu. Według chińskich ekspertów w nieszczelnie zamkniętym naczyniu węże potrafią przeżyć nawet długi czas. Potrzebują do tego niewielkich ilości tlenu. Zapadają w stan przypominający hibernację i gdy nadejdzie czas mogą nagle ożyć. Z czymś takim mieliśmy do czynienia w tym przypadku.

W Azji napoje z wężami, jak również jedzenia psów, dzikich zwierząt i owadów to nic niezwykłego. Istnieje szereg egzotycznych potraw, które w niektórych przypadkach stały się przysmakami przygotowywanymi w ściśle określony sposób.

 

Dodaje się do nich dziwacznych ziół, przypraw, czasami dobrze nam znanego imbiru i czosnku. Z kolei w Japonii za przysmak uchodzi mięso z wieloryba, w Kambodży jada się pająki. Istnieją też rozmaite praktyki żywieniowe, w których kulinarnie wykorzystuje się szczury, węże, chrząszcze, małpy, nietoperze, skorpiony, mrówki i różne rodzaje larw.

 

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu poświęconego przyrodzie - tylkoprzyroda.pl

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika pulsar

Alkohol i wąż,... ciekawe że

Alkohol i wąż,... ciekawe że i biblia o tym wspomina:
"U kogo “Ach"? u kogo “Biada"? U kogo kłótnie, kto się tak uskarża? Kto odnosi rany bez żadnego powodu, kto ma oczy wyblakłe?  To wszystko u tych, co nocują przy winie, którzy idą, by kosztować wina mieszanego.  Nie patrz tak łapczywie na wino, co czerwieni się i błyszczy w kielichu, i tak łatwo spływa do gardła,  bo w końcu kąsa jak żmija i jad zapuszcza jak wąż." (Przysłów 23:29-32)
Kobitka widać tych wersetów nie czytała i żmija ją uchlała  Smile

Portret użytkownika agnieszka

Drogi aminie. Od pewnego czas

Drogi aminie. Od pewnego czas jestem sympatczką tego prtalu głównie ze względu na ciekawe informacje przemilczane przez media "głównego nurtu". Uważam że portal mógłby miec znaczie większe grono zwolenników gdyby nie komentaże co niektórych użytkowników (baca, baron i inne trole). W końcu to Ty zobywasz i redagujesz materiały więc powinieneś miec prawo do niepublikowania komentarzy głupich i "debilnych" które dyskwalifikują ten portal jako wiarygodny. Z tego względu też pewnie niejeden trzeźwo myślący i posiadający ponaprzeciętną wiedzę użytkownik rezygnuje z dodania komentarza na Twoim portalu. A szkoda. No chyba że jest to zabieg celowy i cały ten portal służy jedynie ośmieszeniu i   sprowadzenia do pozimu "0" informacji które podajesz. 
 

Portret użytkownika b@ron

eeeej...agnieszka...no co ty

eeeej...agnieszka...no co ty taka niesprawiedliwa jesteś ...jak już kablujesz do admina  na "bacę ,barona i innych troli" to może wspomnij też o kretach ...np agnieszcze (niezarejestrowanej) 
"Od pewnego czas jestem sympatczką tego prtalu"
...od pewnego czasu przestałem cię lubić Sad
"Z tego względu też pewnie niejeden trzeźwo myślący i posiadający ponaprzeciętną wiedzę użytkownik rezygnuje z dodania komentarza na Twoim portalu"
...???...no przecież nie zrezygnowałaś z dodania komentarza...
 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika kuzYn

Admin jest bardzo zajęty i

Admin jest bardzo zajęty i dlatego powołał moderatora, czyli mnie. To o czym piszesz to poważne oskarżenia. Napisz więc może dokładniej co takiego złego pisali w/w oskarżeni, jakich obraźliwych słów używali, kogo obrazili, kiedy i w jakim temacie dopuścili się łamania regulaminu.
Jeśli Twój donos okaże się wiarygodny, zostaną wyciągnięte w stosunku do tych użytkowników poważne konsekwencje, łącznie z naganą wpisaną do akt.
 

[ibimage==18164==Oryginalny==Oryginalny==self==null]

 

Strony