Rosyjskie władze skomentowały doniesienia o nowym meteorze nad Jekaterynburgiem

Kategorie: 

Władze nie potwierdzają, że w czwartek nad Jekaterynburgiem przeleciał meteoryt, donosi Interfax odwołując się do komunikatu służby prasowej Ministerstwa Spraw Nadzwyczajnych, donosi Poczta Russia.

 

W czwartek pojawiły się pogłoski o przelocie meteorytu nad Jekaterynburgiem. Inni uważają, że chodzi o przelot UFO. Być może mieszkańcy widzieli przelot rakiety balistycznej RS -12M Topol, wystrzelonej w rejonie Astrachania. 10 października rakieta tego typu wystartowała o godz. 17:39 w Astrachaniu w ramach testu głowic. Miała ona trafić w określony cel w Kazachstanie.

 

Przypomnijmy, że 15 lutego br. nad Czelabińskiem eksplodował meteoryt, ważący 11 ton. W kierunku Ziemi leciał z prędkością 18 km/s. Rozpadł się jednak na kawałki na wysokości 23,3 kilometrów. Fala uderzeniowa uszkodziła setki budynków. Większość fragmentów ciała niebieskiego wpadła do jeziora Czebarkul. 10 września wyciągnięto z dna jeziora jego fragmenty. Upadek meteorytu był zaskoczeniem dla wszystkich, nawet dla wojskowych. Ludzie nie mieli czasu na ewakuację.
 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Kolo

Meteoryt nad Czelabińskiem

Meteoryt nad Czelabińskiem został zestrzelony. Jest filmik na youtubie. Widać ewidentnie że coś go zniszczyło. Co ciekawe to coś co w niego uderzyło poleciało dalej. Tak jak to nie był pocisk rakietowy tylko jakiś magnetyczny albo inne cholerstwo.

Portret użytkownika pilip

Zgadza sie. A zamiast

Zgadza sie. A zamiast minusowac wystarczy wejść na yt wpisać parę literek i obejrzeć samemu..a najlepiej parę różnych filmikow,na każdym z nich widać taki obiekt.