300 - letnia mumia wzbudziła przerażenie wśród archeologów

Kategorie: 

300 - letnia mumia odkryta 10 października 2013 na placu budowy wzbudziła przerażenie wśród archeologów. Po otwarciu sarkofagu zaczęły się dziać dziwne rzeczy, donosi gazeta Daily Mail.

 

Grobowce odkryto w chińskiej prowincji Henan, podczas prowadzenia plac budowlanych. Sarkofagi ukryte były na głębokości 2 metrów. Na miejscu pojawili się archeolodzy, którzy mieli uratować znalezisko. Zaczęli otwierać drewniane skrzynie. W pierwszych dwóch były szkielety, a w trzecim niemal idealnie zachowane ciało.

Zadowolenia ze znaleziska trwało zaledwie kilka minut. Archeolodzy nie zdążyli przystąpić do badań bardziej szczegółowych, bo ze zwłokami zaczęło się dziać coś dziwnego. Szybko poczerniały i wydawały bardzo nieprzyjemny zapach. Potem nastąpił rozpad dobrze dotychczas zachowanego trupa. Sfrustrowani badacze szybko zebrali ocalałe szczątki i zabrali je do miejscowego uniwersytetu.

„Okazało się, że ciało zostało pochowane 300 lat temu i mimo upływu trzech stuleci, mumia była dobrze zachowana” – powiedział Lucas Nickel, ekspert w dziedzinie chińskiej sztuki i archeologii z Uniwersytetu w Londynie.

Zdaniem Nickela „Chińczycy popełnili błąd. Powinni byli uchronić ciało przed rozpadem. W tym celu trzeba było nie otwierać sarkofagu, a wysmarować go węglem, aby zapobiec wprowadzeniu bakterii. W kontakcie z powietrzem zaczął się naturalny proces - ciało stało się czarne i rozpadło na kawałki."

Odzież na ciele wskazuje, że pochowana osoba była wysokim urzędnikiem w czasie panowania dynastii Qing. Obecnie granice Chin oparte są w dużej mierze na terytorium kontrolowanym przez tę dynastie. Odkrycie jest imponujące, ale jeszcze większe wrażenie zrobił proces naturalnego rozkładu ciała w ciągu zaledwie kilku godzin.

 

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika gehazi

Mój kumpel był

Mój kumpel był koscielnym.Kopał komuś dołek i też trafił na takie zwłoki w pogłębianym grobie.Facet wyglądał jakby umarł wczoraj (nie liczac niedzisieszego garniaka).Próbował go przenieść z pomocnikiem ale rozpadł się w proch jak wampir.

Portret użytkownika kapsel

No to chinska

No to chinska technologia/inzynieria sie znow udzielila..
I po co by mieli smarowac sarkofaki weglem? po to by przefiltrowal powietrze ktore dostac sie moglo do srodka? Czy tez moze bakterie o ktorych tez byla mowa..? Cialo rozpadlo sie na kawalki, niczym wylowiony meteoryt Czelabinski podczas procesu wazenia (ustalania masy). Hmm, same porazki...

Portret użytkownika b@ron

"Zdaniem Nickela „Chińczycy

"Zdaniem Nickela „Chińczycy popełnili błąd. Powinni byli uchronić ciało przed rozpadem. W tym celu trzeba było nie otwierać sarkofagu, a wysmarować go węglem, aby zapobiec wprowadzeniu bakterii. W kontakcie z powietrzem zaczął się naturalnyproces - ciało stało się czarne i rozpadło na kawałki."...
no nie wiem kto popełnił błąd...ciało się rozleciało i stało się czarne?...a złoto z sarkofagu czasem nie "wyparowało"?
 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika pasjonat

Wzbudzila

Wzbudzila przerażenie ?
zaczęły sie dziac dziwne rzeczy ?
Tallinn podkreciles temat, wywolala zdziwienie, a jedynym zjawiskiem było cos w rodzaju gwaltownego  stezenia posmiertnego. Niestety pierwsze video zniknelo wraz z kontem.

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika Pelardos

Cieresału su si su ły du ko

Cieresału su si su ły du ko sin go sin szu fo fin sa szu gon di ne e fa sin tu ku mu sen tan fan sen tu bałtyn szan min wan hałszen tłanszyn tangłan fan dan gałszyn ganszyn mien purtan tun głan... niech ktoś spróbuje fonetycznie napisać to co ona mówi a dostanie piwo.

Portret użytkownika NoNieMoge

Ale Cmoki, toz to byl Chinski

Ale Cmoki, toz to byl Chinski Dracula ktory sobie spokojnie spal.
On tu sobie Spiunka a ci mu za dnia sarkofag otworzyli, no i chryla, bo Vampiry slonka nie lubia, oj nie lubia.
 
A tak na serjo to Blamarz stulecia dla Chinskich Archeologow i Konserwatorow bo rownie jak to, ze Vampiry slonca nie lubia, kazde dziecko wie, to i to wie, ze sarkofagi sie otwiera w warunkach atmosferychnie i swietlnie kontrolowanych. Na pomysl, by sarkofag Mao sobie tak otworzyc i mu krawat poprawic, tez przeciez nikt nie wpada?!?

Portret użytkownika Endor

To są mumie i nie należy się

To są mumie i nie należy się ich bać bo to jest proch, należy się zastanowić nad zmartwychwstaniem Mesjasza Jezusa Chrystusa. Największym dowodem na to, że Jezus Chrystus zmartwychwstał i żyje jest Jego prowadzenie, którego doznają ci, którzy Mu służą. Przekonałem się o tym sam, gdy w rezultacie studiowania Biblii, zwłaszcza zawartych w niej proroctw, zarzuciłem swoje ateistyczne zapatrywania i zwróciłem się do Chrystusa, prosząc Go, aby stał się moim Zbawicielem i Panem. Jezus zmienił moje życie na lepsze, dlatego zachęcam każdego, kto tego jeszcze nie uczynił, aby uklęknąć i zaprosić Jezusa do swego życia jako Pana i Zbawiciela. Pismo Święte tak o Nim powiada: Mając więc wielkiego arcykapłana, który przeszedł przez niebiosa, Jezusa, Syna Bożego, trzymajmy się mocno wyznania. Nie mamy bowiem arcykapłana, który by nie mógł współczuć ze słabościami naszymi, lecz doświadczonego we wszystkim, podobnie jak my, z wyjątkiem grzechu. Przystąpmy tedy z ufną odwagą do tronu łaski, abyśmy dostąpili miłosierdzia i znaleźli łaskę ku pomocy w stosownej porze (Hbr.4:14-16).

Bóg stworzył nieskończone ilości istot rozumnych o różnych szczeblach bytowania. Choć rozumem nie można dowieść istnienia Aniołów, to jednak można wskazać na odpowiedniość ich istnienia.