Mieszkańców podmoskiewskiej miejscowości przeraził tajemniczy rozbłysk w środku nocy

Kategorie: 

Mieszańców podmoskiewskiej Ljubericy obudził dziwny i silny rozbłysk w środku nocy. Zjawisko zarejestrowały kamery przemysłowe z różnych ujęć. Film opublikowała kompania AWK – Velkom (АВК-Велком).

 

Zdarzenie miało miejsce 18 listopada o godzinie pierwszej w nocy w Ljubericy (ros. Люберцы), a także w sąsiedniej miejscowości Kotielniki (ros. Котельники). Na filmie widać oślepiający błysk, trwający około trzech sekund. Źródło tajemniczego zjawiska nie został zidentyfikowane. Sprawą zainteresowali się ufolodzy.

[ibimage==19512==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Być może jednak powinni na to zwrócić uwagę przede wszystkim astronomowie, ponieważ jedno z najbardziej prawdopodobnych wyjaśnień dla tego rozbłysku to upadek czegoś z kosmosu. Poza tym brana jest pod uwagę możliwość, że była to manifestacja pioruna kulistego.

 

 

Źródłohttp://vseneobichnoe.livejournal.com/2203348.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika b@ron

niby masz rację, jednak

niby masz rację, jednak zauważ że to była pierwsza w nocy , to dużo tych "wszystkich" co widzieli , być nie mogło ...a kamery przemysłowe :D....łykają wszystko , ktoś mógł wyciąć fragment filmu który fajnie wyszedł i wstawił...czy przy takim błysku (jeśli byłby to meteor) nie powinno być głośnego huku ?
 
 
 
 
 
/

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika moon fake

piorun kulisty ok ale to nie

piorun kulisty ok ale to nie w dwóch miejscowosciach na raz. nie ma takich wielkich piorunów:)musiałby byc bardzo wysoko a one sie tworzą na drodze piorunów liniowych i perełkowych chmura- ziemia, rzadziej powierzchniowych chmura- chmura.

Portret użytkownika pulsar

@moon fake A to mało oczytany

@moon fake
A to mało oczytany jesteś.
W strefie po między ziemią a chmurami najniższego piętra widywano pioruny kuliste dochodzące do kilkunastu metrów !
Natomiast w wysokich warstwach chmur piloci samolotów informowali nieraz o klikudziesięcio metrowych piorunach kulistych !
Poza tym, pioruny kuliste powstają nie tylko z wyładowań liniowych czy perełkowych po między chmurami czy ziemią, - a zaobserwowano także ich powstawanie ze skał które ulegają nagłym napręzeniom, czyli np: przed trzęsieniami ziemi, gdzie energia kumulowała się w skałach i w suchych warunkach uwalniała sie do atmosfery w postaci zjonizowanego gazu.
 
Zatem jest możliwe że był to duży piorun kulisty występujący na dużej wysokości, - tylko co go wywołało ?
 

Portret użytkownika pasjonat

Uzupełnię ta wiedzę, piorun

Uzupełnię ta wiedzę, piorun kulisty takze powstaje ze zwykłego piruna kiedy ten z niewyjasnionych przyczym tworzy petle, w zamkniętej pętli tworzy sie plazma i powstaje ów piorun kulisty ktory nie posiada az takiej energii by promieniowac jak raca.  Piorun stopniowo wytraca energie, kierowany zwykle liniami pola miedzy biegunami ziemskimi. Ile oparów granitu musialo by zostac poderwanych zeby wytworzyc taka luminancje ? Wyglada to jak zwarcie linii wysokiego napiecia wystarczy 15kV nawet kolory by sie zgadzaly.

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika pasjonat

Juz na lini 15 kV masz tzw

Juz na lini 15 kV masz tzw iskierniki ktore wytracaja cześć przepięcia jako ciepło. Prad potrafi dojsc do 2kA i swiatłość okresla sie na 90-450 tys Cd zaleznie od pradu ( 90 tys ma flara ratownicza  400 tys mial meteor nad Czelabinskiem a zobacz na jaka powierzchnie padalo swiatlo)
mieszkałem kilkanascie lat kolo ZE i często na iskiernikach dochodzilo do wytracania mocy, w srodku nocy miales jasno jak w dzien - 2-3 sek
1 rozblysk - w gornym lewym rogu widac jakby drzewa ( moze to okna domu) sadze ze gdyby to mialo kosmiczne pochodzenie, te elementy byly takze oswietlone ze nieszlo by ich odroznic w tle.
 
Ale nie zbadane sa wyroki Pana Wink

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika pasjonat

WG mnie to swiatlo

WG mnie to swiatlo polkierunkowe (fotoblysk), widac +/- skad pada zrodlowe swiatlo (cienie itd) Tam w artykule widac ewidentnie ze to cos co dalo flare z góry, dwa, natezenie swiata porownaj i kontrasty przy max naswietleniu - ten z artykulu az przeswietla obraz, a ten foto blysk prawie dobrze podswietla tło. Przy zdjeciu o czasie 1-3 sek nateznie jest zmienne przez dym ( dziadowski foto blysk) bo wolno sie spala... to powinno trwac ponizej 0,3 sek wtedy ma to sens. Masz bogata baze porownan, przyznaje, ale wg mnie to nieporownywalne zjawiska.
 
Nastepna kwestia, urzadzenia astrooptyczne w okolicy 200 km nie zarejestrowaly blyskow ? nic o tym nie ma na necie. tej mocy meteoryt widac przynajmniej z 500 km im dalej tym lepiej. poczekajmy moze na wiecej informacji z tego eventu.

Myślę, więc jestem...

Strony