Diamenty z ludzkich szczątków zyskują popularność na całym świecie

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Szwajcarska firma rozpoczęła produkcję diamentów z prochami zmarłych. Ludzie, którzy zdecydowali się na kremację swoich bliskich, będą mogli zamówić diamenty z popiołem, które zawsze będą przypominać im o bliskich. Pierwsza tej technologii w Europie użyła firma Algordanza Memorial Diamond.

 

Istota tej techniki polega na tym, że diament składa się z atomów węgla. Jest to bardzo przydatne, ponieważ ciało człowieka zawiera około 18 % substancji. W celu stworzenia sztucznego diamentu, firma używa specjalistycznego sprzętu, który tworzy je pod wysokim ciśnieniem. Na powstanie biżuterii potrzeba 450 gramów popiołu i tygodnia czasu. Diamenty syntetyczne otrzymywane w ten sposób są zwykle niebieskie. Jest to spowodowane dużą ilością substancji chemicznych w ludzkim ciele.

Firma, której siedziba znajduje się w Szwajcarii, oferuje szeroką gamę kamieni w różnych kształtach i rozmiarach. Koszty zakupu tych precjozów są bardzo wysokie. Ich ceny zaczynają się od 3 tys. dolarów i zależą od wielkości nabywanych pierścieni i pierścionków.

„W rezultacie kamień będzie wieczną pamiątką lub schedą, przekazywaną z pokolenia na pokolenie” - mówi Frank Ripka, dyrektor techniczny szwajcarskiej firmy.

Z kolei firma LifeGem z siedzibą w Elk Grove Village w Illinois uważa, że jest wynalazcą tej technologii i właścicielem patentów w Stanach Zjednoczonych. W ciągu roku obsłużyła już ponad tysiąc klientów, podaje ABCNews.com. W ostatnich latach ceny diamentów wahały się dość mocno. Od 2011 do 2012 roku cena surowca i polerowanych diamentów spadła odpowiednio o 14 % i 13%.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika nn

O tych diamentach pisali już

O tych diamentach pisali już parę lat temu.
Ciekawe ilu kanciarzy myśli o interesie życia. Są kraje, w których pozyskanie zwłok jest bardzo łatwe, więc produkcja może ruszyć pełną parą. Na pierwszy rzut oka pewnie nie ma większej różnicy.

Portret użytkownika leszek_l

Fajne  to jest.  Podobie było

Fajne  to jest.  Podobie było pewnie przed potopem. Dzisiaj znaleziska z tamtych czasów wprawiają w zadumę naukowców. Wyjaśnienie może jednak być znacznie prostsze i podone do tych z artkułu. Np te dziwne kulki z RPA to może nie jakaś High technologia, tylko coś przyziemnego i starego. np. skamieniałe odchody wodza wioski. ( kto wie jak po tylu latach będą wyglądać ekstrementy przedstawiciela władzy ??? )

Portret użytkownika baca

ciekawe dlaczego w ogóle

ciekawe dlaczego w ogóle pozwolono to opatentować - przecież to matka natura wymyśliła jak produkować diamenty - powstają w złożach bogatych w węgiel pod wpływem ekstremalnych temperatur i bardzo wysokiego ciśnienia - potem potrzeba jeszcze jeszcze jakiegoś wulkanu żeby je przetransportować spod skorupy na powierzchnię i to jest wszystko... oto cały proces technologiczny... żaden matoł ze Szwajcarii nie może czerpać z tego licencji albo praw patentowych... i cały świat tego matoła olewa Smile
istnieją przecież bajecznie tanie tarcze diamentowe do cięcia glazury a więc proces tworzenia sztucznych diamentów nie jest tak naprawdę czyjąś własnością... ten patent to jakieś nieporozumienie...

Portret użytkownika NoNieMoge

Baca ale to by bylo cos dla

Baca ale to by bylo cos dla ciebie- Ludziska by sie cieszyly ze juz [ciach] a twoi by sie cieszyli zes nawet jako diament niebieski tylko z ta roznica ze po smierci byl bys cos wart.
Zrob nam ta przysluge i idz na ochotnika-pokarz ze masz wiecej jaj niz twoi zydowscy wrogowie i daj sie spalic zywcem.
[ciach]
edit: skasowane
ostrzeżenie !
Moderator

Portret użytkownika ks

Chodzii o to ze takich

Chodzii o to ze takich diamentow sie nie odsprzedaje a to prowadzi do utrzymania wciaz wysokich cen na rynku. Jeszcze jeden swietny chwyt reklamowy. Chase wykrecil ten numer w latach ( chyba ) 50-tych. Tylko pirscionek z diamentem jest dowodem na to ze kocha a tym gorecej im diament wiekszy a pirscionka zareczynowego sie nie odsprzedaje wiec ciagle jest ich za malo na rynku aby cena spadla. Pozdrowionka.

Portret użytkownika kuzYn

Pierścionków ze zwłok nie

Pierścionków ze zwłok nie kupuje się na zaręczyny, bo to było by niesmaczne. Biggrin
Natomiast ceny nie utrzumują sie dlatego że ludzie kupują je w pierścionkach, ale dlatego że to świetna lokata kapitału.
Ich wartość nie spadnie nawet po upadku jakiejś waluty.

[ibimage==18164==Oryginalny==Oryginalny==self==null]

 

Strony

Skomentuj