Niezidentyfikowany obiekt widziany na Dolnym Śląsku

Kategorie: 

Nagranie, które chcę zaprezentować wykonano 23.02.2014 o godzinie 18:50 w okolicy miejscowości Godzięcin. Przedstawia ono bliżej niezidentyfikowany obiekt jaki pojawił się nagle na niebie.

 

To nagranie wykonałem wczoraj około godziny 18:45. Najpierw zobaczyłem przemieszczający się obiekt, który miał dookoła dziwną czerwoną poświatę. Właśnie to zwróciło moją uwagę zacząłem więc filmować. Obiekt nadleciał z zachodu przemieszczając się w kierunku wschodnim. Po chwili zmienił kierunek i odleciał na południowy wschód.

 

Nna końcu nagrania widać jak pojazd ten nagle przyśpiesza i obniża lot. Było mi trudno utrzymać wyraćny 40 krotny zoom stąd drgania obiektu. Na filmie prawie nie widać tej dziwnej czerwonej otoczki o któej wspomniałem. Sam środek świecił na żółty kolor był to żywy ciemny żółty kolor. Nie wiem co to było i nie osądzam filmu, trzeba sprawdzić godziny przelotów satelitów ale te nie skręcają przecież nagle.

 

Podczas prowadzenia obserwacji dwa razy zgubiłem obiekt, ale w filmie połączyłem te dwie części w całość , kolega Mariusz  na programie zrobi zbliżenia tego i przeanalizuje dokładnie, to potem zamieścimy film. Było naprawdę trudno utrzymać go na takim zoomie. Do obserwacji wykorzystano aparat Nikon Coolpix 42 Zoom.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika cosmo

Odpowiadam, ponieważ

Odpowiadam, ponieważ widziałem coś takiego już 3 razy. W Sylwestra 2013 - ogrągły czerwony obiekt wisiał, świecił jednolitym śiatłempo czym nagle zgasł.  W ubiegłego Sylwestra podobny obiekt ale umiejscowiony dużo niżej świecił pomarańczowym ciągłym światłem, ogrągły, bezgłośny. Leciał powoli w moim kierunku. Kiedy stałem dłużej i przyglądałem mu się zmienił kierunek i przyspieszył jednostajnie i odleciał nad miasto. W tym dniu nie było w ogóle wiatru więc gdyby to był lampion nie ruszył by tak nagle i nie przyspieszałby. Trzeci raz to nad zalewem poza miastem. Zwykły dzień, godzina około 22:00 Obiekt okrągły, pomarańczowy tylko prawdopodobnie dużo większy od poprzednich które widziałem ponieważ stanowił około 10% wielkości wschodzącego księżyca w pełni. Tu sytuacja wyglądała naprawdę dziwnie bo podczas oglądania księżyca nagle na dużej wysokości pojawił od razu święcacy się obiekt leciał w linii prostej około minutę po czym zgasł.. Na tej wysokości i z odległości z jakiej obserwowałem lapmion byłby całkowicie nie widoczny bo jest po prostu za mały.
Koleżanka opowiadała historię o tym jak mniej więcej 15 lat temu była z mamą na spacerze na łąkach w okolicy lotniska we Wrocławiu. Nagle nad łąkami w odległości około 500 metrów od nich pojawił się kulisty obiekt koloru czerwonego który zawisł nad ziemią  około 10-15 metrów. W tym momencie koleżanka i jej mama zdrętwiały. Dosłownie. Po prostu nie mogły nic powiedzieć ani ruszyć się. Obiekt powisiał około minuty po czym odleciał a wtedy dziewczyny mogły dopiero ruszyc się.
Dla wytłumaczenia koleżanka nie ma 38 lat i jest poważną osobą. To tyle.

Portret użytkownika b@ron

koleżanka może i poważna ,ale

koleżanka może i poważna ,ale jajcara...;)...cosmo..."koleżanka nie ma 38 lat" , jak sądzę jeszcze nie skończyła 38 ,ale ma coś koło tego ...tak więc 38 lat minus 15 lat (wtedy kiedy mialo miejsce zdarzenie) = 23 lata ...a przecież wszyscy wiemy że w wieku 23 lat po łąkkach nie spaceruje sie ...mamą Wink ...mama co najwyżej poszła jej szukać ,a wiedziała że może ją znaleźć na łące ...kulisty czerwony obiekt ,zapewne był nadmuchaną prezerwatywą którą naprędce wypuścił ,towarzysz koleżanki ;)...ulotnił się szybko korzystając ze "zdrętwienia" mamy ...a gdy "zdrętwienie" mineło , córka w ramach alibi przyznała że też była "zdrętwiała" i tak oto powstało niewyjaśnione zjawisko ufo...
tymi obiektami z sylwestra głowy sobie nie zawracaj ...czasem jeszcze w nawet w nowy rok można widzieć dziwne rzeczy i jest to całkiem normalne zjawisko 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika baca

aleś "wytłumaczył" Cosmo -

aleś "wytłumaczył" Cosmo - uśmiałem się: "koleżanka nie ma 38 lat i jest poważną osobą"
nooooo...tak... przekonałeś mnie ale w sumie nawet jak ma 39 lat to i tak stare masz te koleżanki... gdzieś słyszałem że staruszki w tym wieku niedowidzą...

Portret użytkownika cosmo

Baca mam wrażenie, że jak

Baca mam wrażenie, że jak Tobie UFO nie spadnie na łeb albo nie urwie Ci dupy to nie uwierzysz. Będę trzymał kciukiz żeby tak się stało Smile
Poza tym wyśmiewanie przeżyć innych ludzi jest po prostu kur...stwem bo nawet nie głupotą. Jakbym chciał cos zmyślać to pewnie znalazłbym jakieś ciekawsze historie.
Mam nadzieje, że przyjdzie taki dzień i to niedługo, że będzie srać po gaciach ze strachu jak zobaczycie co się dzieje na świecie Smile

Strony