Zamrożony w zamrażarce guru sześć tygodni po śmierci nadal wysyła wiadomości do swoich zwolenników

Kategorie: 

Divya Jyoti Jagriti Sansthan (DJJS) „Misja Przebudzenia Boskiego Świata”, zorganizowała własne lodówki do przechowywania ciała założyciela Ashutosh Maharaj w Nurmakhan. Maharaj umarł w nocy z 28 na 29 stycznia br. i zostało to klinicznie potwierdzone. Mimo to mistrz wrócił do świątyni, w której nauczał – tyle tylko, że przechowywany jest w zamrażarce.

 

DJJS pozyskała własny sprzęt. Wcześniej używano lodówki wypożyczane z kostnicy. Zarząd DJJS informuje, że organizacja funkcjonuje normalnie, a sprawy załatwiane są w rutynowy sposób. Elektronicznie podziękowano także wszystkim ofiarodawcom, którzy wysłali im prezenty z okazji święta Holi.

 

Vishalanand Swami, sekretarz prasowy organizacji powiedział: „Informujemy, że misja nie jest i nie była w żałobie. Jesteśmy przekonani, że Ashutosh Maharaj wróci z samadhi (głębokiej medytacji ). Nasz założyciel ponad półtora miesiąca temu przeszedł śmierć kliniczną, ale „samadhi w zamrażarce” może trwać przez dłuższy czas. Wierni okazują mahara - ji (hinduski termin, oznaczający głęboki szacunek) dla mistrza. Maharaj poprosił nas, aby chronić jego ciało, dopóki nie wróci.

 

Decyzja o umieszczeniu nauczycieli w zamrażarce została zaskarżona w sądzie. Przeciwnicy misji twierdzą, że Maharaj był przywódcą, z którym kilku znajomych nie chce się rozstać, aby zarabiać pieniądze na przetrzymywaniu ciała. Ale sąd odrzucił wniosek po tym, jak władze lokalne uzyskały dokument potwierdzający, że śmierć nauczyciela nastąpiła w wyniku ataku serca.

„Sąd w Pendżabie uznał, iż Ashutosh Maharaj jest w stanie śmierci klinicznej, a wcześniej sam wyraził chęć, aby wyznawcy sami zdecydowali, co zrobią z jego ciałem” – powiedziała Rita Kohli, prawnik z Pendżabu.

Misja została założona w 1983 roku i ma ośrodki duchowne na całym świecie.

„Gdy zamkniemy oczy, możemy mówić do Maharaja, który zapewnił nas, że wróci” – powiedział inny przywódca misji.

 

 

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Wiedziałem że art Tallina. O

Wiedziałem że art Tallina. O dzięki ci za następny wspaniały felieton. Uwielbiam twoje senacje zawsze poprawiają mi humor.
ps Zamrożony w zamrażarce a co mieli go zamrozić w mokrofali, w szafie w kanapie? Biggrin
No i wysyłą te wiadomości tyle że niepodano czy mailem czy sms-em, a to naprawdę istotne.

Portret użytkownika b@ron

Juszka1980OGL..."Zamrożony w

Juszka1980OGL..."Zamrożony w zamrażarce a co mieli go zamrozić w mokrofali, w szafie w kanapie?"
... oczywiście że mogli zamrozić w mikrofali,szafie czy kanapie...mogli go włożyć do mikrofali, szafy czy kanapy...potem włożyć do zamrażarki i tak czy owak byłby zamrożony w zamrażarce...no nie???...
"No i wysyłą te wiadomości tyle że niepodano czy mailem czy sms-em, a to naprawdę istotne."
...naprawdę istotne jest to że te wiadomości zostały odebrane ...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Rumcajs

Ani tak, ani tak, bo przecież

Ani tak, ani tak, bo przecież musiałby miec komputer czy telefon ( zamarznięty) w środku. Myślę, że używa alfabetu Morse'a i wystukuje tekst zamarzniętym palcem o pokrywę zamrażarki, tak- to jest możliwe...

Strony