Zamrożony w zamrażarce guru sześć tygodni po śmierci nadal wysyła wiadomości do swoich zwolenników

Kategorie: 

Divya Jyoti Jagriti Sansthan (DJJS) „Misja Przebudzenia Boskiego Świata”, zorganizowała własne lodówki do przechowywania ciała założyciela Ashutosh Maharaj w Nurmakhan. Maharaj umarł w nocy z 28 na 29 stycznia br. i zostało to klinicznie potwierdzone. Mimo to mistrz wrócił do świątyni, w której nauczał – tyle tylko, że przechowywany jest w zamrażarce.

 

DJJS pozyskała własny sprzęt. Wcześniej używano lodówki wypożyczane z kostnicy. Zarząd DJJS informuje, że organizacja funkcjonuje normalnie, a sprawy załatwiane są w rutynowy sposób. Elektronicznie podziękowano także wszystkim ofiarodawcom, którzy wysłali im prezenty z okazji święta Holi.

 

Vishalanand Swami, sekretarz prasowy organizacji powiedział: „Informujemy, że misja nie jest i nie była w żałobie. Jesteśmy przekonani, że Ashutosh Maharaj wróci z samadhi (głębokiej medytacji ). Nasz założyciel ponad półtora miesiąca temu przeszedł śmierć kliniczną, ale „samadhi w zamrażarce” może trwać przez dłuższy czas. Wierni okazują mahara - ji (hinduski termin, oznaczający głęboki szacunek) dla mistrza. Maharaj poprosił nas, aby chronić jego ciało, dopóki nie wróci.

 

Decyzja o umieszczeniu nauczycieli w zamrażarce została zaskarżona w sądzie. Przeciwnicy misji twierdzą, że Maharaj był przywódcą, z którym kilku znajomych nie chce się rozstać, aby zarabiać pieniądze na przetrzymywaniu ciała. Ale sąd odrzucił wniosek po tym, jak władze lokalne uzyskały dokument potwierdzający, że śmierć nauczyciela nastąpiła w wyniku ataku serca.

„Sąd w Pendżabie uznał, iż Ashutosh Maharaj jest w stanie śmierci klinicznej, a wcześniej sam wyraził chęć, aby wyznawcy sami zdecydowali, co zrobią z jego ciałem” – powiedziała Rita Kohli, prawnik z Pendżabu.

Misja została założona w 1983 roku i ma ośrodki duchowne na całym świecie.

„Gdy zamkniemy oczy, możemy mówić do Maharaja, który zapewnił nas, że wróci” – powiedział inny przywódca misji.

 

 

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Ojciec B.

W dzieciństwie mówiłem

W dzieciństwie mówiłem bękartowi (którego przecież przygarnąłem) że jego ojciec był nazistą, ja jestem rasistą a on zostanie mieszańcem dlatego trzymałem go twardą ręką.
Od dziecka wiedział co to ciężka praca za którą dostawał tylko garść wyschniętych, pokruszonych kołaczy
które w dodatku wyglądem przypominały raczej najzwyklejsze mace. Pomimo średnich wyników w nauce niemało problemów sprawiały mu zajęcia wychowania fizycznego - eh nie chciałbym tego mówić ale niektórzy jego koledzy wyrażali opinię jakoby był on niedorozwinięty- wyznał kiedyś w chwili słabości.
I rzeczywiście tylko niektórym zaznaczam musiał wydawać się wręcz śmiesznie groteskowym paradując wiecznie w podarowanym mu kiedyś czarnym chałacie.
W wakacje pozwalałem mu dorabiać w psiarni nieopodal wioski aby nauczył się co to kooperować w większym zespole. Zapatrzył się tam w grupę zootechników z Wrocławskiego Zoo. Całymi godzinami potrafił opowiadać o kryciu i o tym że sperma jest kluczem do wszystkiego i że to zmieni nasze życi.
Od tamtego czasu kontrakt się urwał.... pozostaliśmy w smutku ale też w pewien sposób odciążeni finansowo co niektórym nie znającym bliżej naszej rodzinki mogło wydawać się dziwne lecz zaznaczam iż nie myśleliśmy
o tym wtedy w ten sposób. Dochodziły nas czasami niepokojące sygnały że ten lub ów widział go tu i tam 
w towarzystwie takim a takim ale nie dawaliśmy wiary nikomu nawet tym którzy posiłkowali się rzetelną dokumentacją  fotograficzną. Wreszcie jakiś jego dalszy kolega szepnął coś o terapii konwersyjnej i że to już 2 lata minęły gdy przeszedł ją zwycięsko a terapeuci wydali z tej okazji nawet okolicznościowy bankiet .
A teraz proszę co Ja czytam na tych stronach jego teksty, mój wzorzec i choć to nie mój bękart to z dumą mogę powiedzieć że dostał ode mnie prawdziwą szkołę życia.

Portret użytkownika b@ron

baca...oczywiście że

baca...oczywiście że wracaj...bez względu na wszystko ,ten portal cię poprostu potrzebuje...i o tym wiedzą nawet ci, którzy są ci przeciwni...okłamują się sami by poczuć się lepiej , jednak fakty same mówią za siebie...czy jesteś czy cię nie ma, to o tobie piszą, więc niby dlaczego miało by cię tu nie być...pozdrówka

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika baca

O Borek dobrze że jesteś, bo

O Borek dobrze że jesteś, bo ostatnio mi się gdzieś zerwałeś [ciach]
Rozmów o wojnie których ci brakuje z pewnością już ci z bacą nie zabraknie
Pozdrowienia Smile
 
zmoderowano ,
tekst stanowczo nie na temat a do tego zbyt długi zapraszam na czat
(pozdrawiam borek)

Portret użytkownika admin

Chciałem zauważyć, że

Chciałem zauważyć, że poprzednio jak dostałeś bana to też Borek do mnie pisał czy banować, więc to nie jest nic nadzwyczajnego, że ja decyduje o banie. Moderatorzy często do mnie piszą jak trzeba kogoś zbanować i często ja sam to robię. Piszcie sobie na czacie takie rzeczy jak tutaj bo to nie miejsce i totalny offtopic. Jeszcze takie długaśne cośtam cośtam jak dr Evil tu wpisujesz baca, co za absurd. Ja jestem też ciekaw co się będzie teraz z ruchem na stronie bo jak baca był cicho to wszystko jakoś dziwnie rosło, a nie podupadało jak wieszczy tu nadal wielu fanów avatara z wąsikiem ... ciekawe dlaczego.

Portret użytkownika baca

a gdzie konkretnie Admin

a gdzie konkretnie Admin zauważyłeś ten hm... wzrost ruchu?
na czacie u borka?
no był ruch - całe dwa dni sobie z monsterkiem wlewali wazelinę i opluwali bace wzajemnie a potem borek się już wypróżnił i była cisza... to nawet podjuszka nie jechala na bace pod moją nieobecnosc - zadziwiające a borek i monster nie mogli znaleźć innego niż baca tematu - nigdy - oni przeciez tylko o tym w kółko...
to nie jest Admin "ruch na stronie" -taka jest moja opinia... ba, nawet pod tym artem monsterek sie nie mógł powstrzymac - a przeciez mnie nie było, prawda? chyba zle sprawy ida jesli do plucia na bace juz im czat nie wystarcza

Portret użytkownika admin

Odstraszasz publikę, taka

Odstraszasz publikę, taka jest prawda. Jest kilkudziesięciu fanów i duży wrzask podnosicie. Ja mam statystyki w Google Analytics i tam wszystko widzę. No ale nawet twoi adwersarze pytali gdzie baca i co mu zrobiłem Smile Brakowało im chyba twoich tradycyjnych komentarzy nie na temat i koczowników wyskakujacych spod każdego kamienia ze szponami skierowanymi ku twej tchawicy Smile

Portret użytkownika baca

masz rację Admin ale nie

masz rację Admin ale nie dostrzegasz korzyści wlasnej z tego że... masz rację
fakty są takie:
1 jak baca jest to są "jego grożni dla porządku publicznego bacolodzy" oraz jego przeciwnicy
2 jak bacy nie ma to są tylko jego przeciwnicy
proste. i nikit z wyjątkiem "bacologów" nie jest tu "odstraszony" - przeciwnicy na pewno
tak więc skorzystaj z obecności silnej frakcji ludzi sceptycznych - zdroworozsądkowych, bo tym jest tak naprawdę demonizowana Tobie przez prawdziwe (realne) sekty "groźna sekta bacologów" i Tobie się to opłaci ze względu na ilośc wpisów
bacologia jest sektą wirtualną ale skoro się jej obawiają np swiadkowie jehowy to coś w niej jest, nieprawdaż?
Admin powiem Ci co w niej jest - Prawda - czyli dokladnie to samo co głoszą wszystkie inne kościoły, kościół Pulsara, kościół Mendora i kościół Homo sapiensa - dlaczego tylko wirtualna sekta jest moderowana i wycinana?
dlaczego są ciagle naciski ale tylko na bace? nie na Homosia, nie na Mendora i już nigdy na Pulsara?
podwójne standardy?

Strony