Zamrożony w zamrażarce guru sześć tygodni po śmierci nadal wysyła wiadomości do swoich zwolenników

Kategorie: 

Divya Jyoti Jagriti Sansthan (DJJS) „Misja Przebudzenia Boskiego Świata”, zorganizowała własne lodówki do przechowywania ciała założyciela Ashutosh Maharaj w Nurmakhan. Maharaj umarł w nocy z 28 na 29 stycznia br. i zostało to klinicznie potwierdzone. Mimo to mistrz wrócił do świątyni, w której nauczał – tyle tylko, że przechowywany jest w zamrażarce.

 

DJJS pozyskała własny sprzęt. Wcześniej używano lodówki wypożyczane z kostnicy. Zarząd DJJS informuje, że organizacja funkcjonuje normalnie, a sprawy załatwiane są w rutynowy sposób. Elektronicznie podziękowano także wszystkim ofiarodawcom, którzy wysłali im prezenty z okazji święta Holi.

 

Vishalanand Swami, sekretarz prasowy organizacji powiedział: „Informujemy, że misja nie jest i nie była w żałobie. Jesteśmy przekonani, że Ashutosh Maharaj wróci z samadhi (głębokiej medytacji ). Nasz założyciel ponad półtora miesiąca temu przeszedł śmierć kliniczną, ale „samadhi w zamrażarce” może trwać przez dłuższy czas. Wierni okazują mahara - ji (hinduski termin, oznaczający głęboki szacunek) dla mistrza. Maharaj poprosił nas, aby chronić jego ciało, dopóki nie wróci.

 

Decyzja o umieszczeniu nauczycieli w zamrażarce została zaskarżona w sądzie. Przeciwnicy misji twierdzą, że Maharaj był przywódcą, z którym kilku znajomych nie chce się rozstać, aby zarabiać pieniądze na przetrzymywaniu ciała. Ale sąd odrzucił wniosek po tym, jak władze lokalne uzyskały dokument potwierdzający, że śmierć nauczyciela nastąpiła w wyniku ataku serca.

„Sąd w Pendżabie uznał, iż Ashutosh Maharaj jest w stanie śmierci klinicznej, a wcześniej sam wyraził chęć, aby wyznawcy sami zdecydowali, co zrobią z jego ciałem” – powiedziała Rita Kohli, prawnik z Pendżabu.

Misja została założona w 1983 roku i ma ośrodki duchowne na całym świecie.

„Gdy zamkniemy oczy, możemy mówić do Maharaja, który zapewnił nas, że wróci” – powiedział inny przywódca misji.

 

 

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika baca

mi tez jest przykro Pulsar bo

mi tez jest przykro Pulsar bo z tego wykresu wynika tylko tyle ze tacy jak pool i podjuszka potworzyli po kilka kilkanascie kont i zaczęli spamować...
czego chcesz dowieść człowieku który nigdy tu nic oprócz wklejania pisma swiętego nie napisaleś?
tego ze wzrasta ruch i aktywność...borków, podjuszek i świadków jehowy?
bo wybacz ale żadnych artykułów i żadnych postów na temat lub choćby zbliżonych z grubsza do obiektywnej prawdy to ta święta trójca nigdy tutaj jeszcze nie napisala Smile
klamstwa, megaklamstwa lub co najwyzej biblia...
robicie tylko sztuczny tłok na czacie i to wszystko co potraficie...
 

Portret użytkownika pulsar

@baca Sam napisałeś -

@baca
Sam napisałeś - "bacologia jest sektą wirtualną"  - zatem, stworzyłeś tu sektę o poglądach zbliżonych do idei antysemityzmu, szerząc uprzedzenie, niechęć i dyskryminację, nie tylko dla osób pochodzenia żydowskiego, ale i innych osób o odmiennych poglądach światopoglądowych, - a  wrogość jaką tu szerzysz, przenika czytających ten portal młodych ludzi, co już samo w sobie jest groźne, gdyż zatruwa im umysły chłonąc nieświadomie takie idee.
Mimo, iż stwarzasz pozory poważnego "myśliciela", to większość Twoich komentarzy ma zaciekły, antysemicki charakter. Tego tolerować nie można. Takie poglądy szerzą się jak rak i powinny być jak nowotwór wycięte. 
Admin podał dobry przykład z tym Der Stürmer. Identycznie tak jak TY, - Julius Streicher (Redaktor) w swych wypowiedziach podżegał innych do nienawiści, co stanowiło główny dowód jego winy. I miało to poważny wpływ na innych, gdyż to pod wpływem jego propagandy inni dopuszczali się morderstw.
Podobnie i Ty zatruwasz innym umysły.
Co do Twego oskarżenia - "czego chcesz dowieść człowieku który nigdy tu nic oprócz wklejania pisma świętego nie napisałeś?" - Skoro jestem tu ponad 2 lata, to chyba jesteś ślepy i nie dostrzegasz, że ja od czasu do czasu się tu pojawiałem i udzielałem się w tematach. I nie jest tak jak twierdzisz, że wklejam tylko cytaty z  Pisma Świętego, - jeśli uznałem, że jakieś werset pasuje do omawianego tematu, to go wkleiłem, - ale kłamstwem jest Twoje stwierdzenie, że wklejam tylko same cytaty z Biblii. Posty z własną wypowiedzą też mi się tu zdarzały i to niejednokrotnie.
 

Portret użytkownika 543210

1.Przykro mi Pulsar, ale to

1.Przykro mi Pulsar, ale to niestety żaden dowód, bo padły niewiarygodne.pl i poszły w tych dniach reklamy ZNZ, IM pod ostatnim artem, m.in przeze mnie. 
2.Zróbcie coś z ocenami, bo dawny system był lepszy, jak ktoś nie wierzy, mogę w 15 min dać 100+ bacy, więc te wyniki, które są teraz.... - wogole mogło by ich nie być w takiej postaci. 
3.Baca tu jest od zawsze i jest jaki jest, każdy wie, ale naprawdę chcecie, żeby go nie było?
4. Do Borek - osoba, która moderuje stroną powinna być obiektywna i sprawiedliwa, a nie w zmowie z innymi, atakować innych, to jest zadanie dla komentujących, a nie dla Ciebie, zwłaszcza, że Baca się nie zmienił, jest taki sam, to ty się zmieniasz, warto też pamiętać o sprawie z przed roku chyba, kiedy zainicjowałeś największą dezinformacje na tej stronie jaka była od początku - ośmieszając się i robiąc z siebie błazna, nie umiem sobie odpowiedź, czemu ktoś taki jak ty dostał akceptacje na piastowanie takiego stanowiska, w żadnej cywilizowanej i szanującej sie "organizacji", coś takiego było by niemożliwe, bo osoby "nad" muszą być kryształowe, sprawiedliwe, kompetentne, elastyczne, sumienne (moderowanie wpisów jeden osoby to nie sumienność) i inteligentne - niestety nie posiadasz żadnej z tych cech. 

Portret użytkownika baca

oczywiscie ze borek to tylko

oczywiscie ze borek to tylko nieporozumienie i myslę ze jescze uda się go naklonic do dymisji przy odrobinie chęci a potem do wzięcia udzialu w NORMALNYM konkursie na moderatora - do tego czasu to tylko tak zwany modertor - czyli mściwa i pełna zawiści miernota niezdolna do elementarnego dialogu - zamiast się ustosunkowac do wypowiedzi skierowanej do niego, liże dupę Adminowi aby uzyskac zgodę na wycinki bacy - żałosne i wiele o nim mówi... - taka jest moja opinia i ciekawe ile mu zajmie zalatwienie zgody na jej zmoderowanie Smile

Portret użytkownika borek

Zgody na wycinanie takich

Zgody na wycinanie takich tekstów które mnie albo innych obrażają nie potrzebuję a jeśli admin by mi zabronił tego to moja obecność była by niepotrzebna bo oznaczało by że Admin sam daje radę czytać wszystkie wypowiedzi. Zostawiam takie kwiatuszki które o mnie piszecie bo to nie ja ich muszę się wstydzić a wy pisząc takie prowokacje, szkoda tylko że brak wam odwagi stawić czoła w debacie na czacie ale pewnie łatwiej wam napisać kłamliwy tekst szkalujący innych pod jakimś tematem - bo może osoba obrażana albo moderator nie zauważy i będzie można swój jad wylewać dalej bez konsekwencji i reakcji staram się być na czacie od 18:00 do ostatniego rozmówcy !!! ale oczywiście nikogo z tych krytyków nie obchodzi zdanie gościa któremu się tyłek obrabia więc po raz kolejny nikt nie wejdzie z tą krytyką na czat a będzie dalej rzeźbił swoje jadowite teksty . Wczoraj baca tak szybko jak zacząłeś gadać na czacie tak szybko z braku argumentów uciekłeś - musiałeś przemyśleć i wyskrobać kolejne monologi żeby kogoś sprowokować albo opluć ? to jest ta twoja tajemnica sukcesu ? miej honor i wejdź na czat , chociaż już honorowo miałeś odejść a potem pisałeś łzawe posty że jednak chcesz zostać... 

[ibimage==18164==Oryginalny==Oryginalny==self==null]

e-mail [email protected]

gg 2701808

Portret użytkownika baca

na czacie to ty może sobie

na czacie to ty może sobie sam "debatuj" Borek bo inni (znakomita większość) w tym oczywiscie ja nie robi tu za dozorcę czyli nie pełni całodobowego "dyżuru" i nie będzie ci Borek dotrzymywac towarzystwa tylko dlatego no bo ty masz "dyżur" ...
jesli cierpisz na samotnosc to może przenieś dyskusję na czata z... pozostałymi moderatorami?
myślę że pomoglem, pozdrawiam Smile

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Oj baca znowu podżegasz,

Oj baca znowu podżegasz, jeszcze kilka dni temu płakałeś jaki to odchodzisz jak to znajdziesz inną stronę i jak zwykle wracasz i trujesz jakieś kłamstwa na mój temat.
Ulżyj sobie bo te kilka dni bez dowartościowywania się doprowadzi do choroby.

Strony